Quorhum 15 Años Solera

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Quorhum 15 Años Solera

Příspěvek od Hunter » 23 led 2016, 17:41

Obrázek

Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/1976-r ... um-15-year
Barva:
Aroma:Vůně je nasládlá, s kakaem a mléčnou čokoládou, kůže, závan větrového aroma. Hřejivá, sladce kořenitá, pěkně uhlazená, hebká. (86 b)
Chuť:Chuť je skvěle sladěná s vůní. Velmi příjemná, pohodová záležitost. Čokoláda, kůže. V pozdním dozvuku (až s odstupem v řádu minut) je lehce cítit na jazyku mírná pachuť. Nejvíc jsme ji vnímali s josém při společné ochutnávce, při jiných ochutnávkách to bylo znát o dost míň, asi záleží i na kombinaci s jídlem. Není to nic tak brutálního, jako ta síra u Glenfarclas 105, jen asi tak 5-10% toho, co jsem zažil u Glenfarclasu. Ale maličko to udělá jakoby zvláštní povlak na jazyku, nebo jakoby byl cítit takový "ocas". Nevím, jak líp to popsat. Vadilo mi to vlastně jen jednou, jindy se to projevilo opravdu minimálně, tak se nenechte touto poznámkou odradit. Ale nezmínit to by bylo asi nefér. (86 b)
Body:86
Shrnutí:Další pěkný rum z produkce mé oblíbené stáje Oliver & Oliver.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Quorhum 15 Años Solera

Příspěvek od Nethar » 23 led 2016, 22:04

Je dobře, žes to jako takovou nenápadnou stručnou poznámku na okraj zmínil :-D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 25 led 2016, 21:34

Tak tohohle mám taky v pořadí, až bude zase příležitost...
20151127_224040 - kopie.jpg
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 04 bře 2016, 23:20

Velikost:vzorek
Aroma:měkká vanilka. přijde mi ostřejší, suchý tabák, koření, třešně. spíše rozhárané než uhlazené. marcipán. dřevo, karamel. nekonzistentní.
po naředění je lepší, více kožené, sladší, mléčná čokoláda. lehce káva - kofila, citrusy (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3, pikantní koření, perníkové.kyselé po kapce citronu. kandovaná pomerančová kůra, možná grepová kůra a z ní vyplývající trocha hořkosti. sládně až později.
po naředění je sladký 2/3, bez jehliček, kořenitý dojem zůstává. karamel bez nakyslosti (b.2/4)
Dozvuk:odeznívá chuť. úplně na konci se mi zjevuje jakási zvláštní umělá cukrovost - Hunterem zmíněná pachuť, těžko popsatelná. (b.1/2)
Shrnutí:vůně mě trochu zklamala. naředění pomohlo. průměrný zážitek. mám trochu nepříjemné obavy, jaká bude třicítka. každopádně děkuji Hunterovi za ochutnání. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 23 kvě 2016, 20:28

Jak jsem sliboval, tak jsem ochutnal.
Web:http://rumako.cz/en/products/Quorhum
Velikost:velký panák
Aroma:Sladký a jemný, silný a hutný. Sladké kakao, kandované ovoce, suché dřevo a hořká čokoláda, sušené třešně, suché kakao.
Chuť:Sladká a plná. Čokoláda, pichlavé ovoce - tropické a třešně, něco jako kokos.
Dozvuk:Docela plný a intenzivní, sladká čokoláda, sladké ovoce, zase ten kokos. Pak silná hořká čokoláda.
Shrnutí:Příjemný sladký rum.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět