Redbreast 15 yo

Lahve z Irska
Odpovědět
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Redbreast 15 yo

Příspěvek od J.K.Ch » 04 úno 2016, 19:35

2016-02-04.png
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-3/
Aroma:Smetana, karamel, jablíčka náznak mandlí a cukru.
Chuť:Suchá, sladovitá, po delší době sladká kovovost a lehoučký náznak rumu a stopy lesního ovoce.
Dozvuk:Slad a ovoce. Řekl zbytečně ostrý a zvláštně dřevěný finish s náznakem koření do perníku.
Shrnutí:Možná jsem neměl mít žádné očekávání, protože jsem byl zklamán. Nebo jsem jen neměl správně naladěny chuťové a čichové receptory, nebo to hold není můj šálek kávy. I hodnocení na WhiskyBase je výrazně výš. Takže plánuji přechutnání, bodové hodnocení je tedy zatím spíše dočasné.
Body:79

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Redbreast 15 yo

Příspěvek od xenopus » 23 čer 2018, 21:58

Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017
Aroma:Příjemné, spíš tenčí, už trochu alkoholové. Hodně obilné, poněkud zatuchlé bílé sudy; karamel, květinový parfém, troška medu a zeleného ječmene. Připomíná mi některé "rumové" SG.
Chuť:Vyhlazená, hezká. Piju whiskey, nebo nějaký rumíček? Kromě té rumové voňavosti obilí, tvrdý tvaroh, meruňková povidla, mléčná čokoláda.
Dozvuk:Středně dlouhý, sládnoucí. Po chvilce se projeví i trpkost dřeva, čehož brnění na jazyku přetrvává až do konce.
Shrnutí:Oproti 12 yo výraznější (i díky %), ale dozvuk byl na můj jazyk až moc agresivně tříslovatý po tom hezounkém hlaďounkém průběhu v puse. Takže oproti 12 yo lepší jen o fous.
Body:84,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět