Plantation St. Lucia 2003

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation St. Lucia 2003

Příspěvek od Hunter » 03 bře 2016, 18:01

Obrázek
Alkohol:43 %
Původ:Svatá Lucie
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/1847-p ... lucia-2003
Barva:
Aroma:Tak něco takového jsme tu ještě neměli. Zvláštní laková (spíš ředidlová) vůně, která je zároveň nasládlá. Najdeme tu opečené ovoce, pečený banán, trochu mízy v agricole stylu, čerstvá třtinová šťáva, třtinový cukr, exotické dřevo, je cítit i náplň klasických československých rumových pralinek (ale hodně zesílená). (89 b)
Chuť:Při první ochutnávce mi přišel o dost silnější, než udávaných 43%, ale postupně jsem si zvykl a už bych přes 50% nehádal. Tenhle rum je hodně medicinální (asi byli na školení u Angostury), brutálně ředidlová (vím, zní to hrozně, ale myslím to v pozitivním smyslu),je v tom medicinální suchost smíchaná s ovocnou sladkostí, která je hodně výrazná. Míchá se nám tu i agricole příchuť, ale opět v dobrém, i nějaké citrusy se najdou. V dochuti štiplavá kořenitost, skořice, hřebíček (ten hlavně), medicínskost, přitom je suchá i nasládlá dohromady. (92 b)
Shrnutí:Ochutnán s josém na naší českolipské akci a pak ještě hodněkrát. V lahvi už moc nezbývá, ale už mám koupenou další. Tohle je další skvělý objev, úžasně originální rum. Nevím, jestli podobný charakter je typickou známkou rumů z tohoto malého ostrůvku, protože jsem jiný rum ze Svaté Lucie ještě nepil, ale umělecký dojem a originalita je za plný počet bodů. Zároveń ale musím upozornit, že to není úplně styl, který bude chutnat většině, což už jsem si vyzkoušel. S josém jsme se na kvalitách shodli, ale další dva mí parťáci to nadšení nesdíleli. Takže pokud možno napřed ochutnejte před nákupem. Čímž se dostávám k další silné stránce tohoto rumu, a tou je cena. Dá se sehnat za sedm stovek, což je paráda.
Body:91
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Plantation St. Lucia 2003

Příspěvek od Kobalt » 03 bře 2016, 19:56

Žádný Plantation mě ještě nezklamal, ba naopak. Mám nutkání pořídit celou geografickou řadu, vypadala by doma pěkně :D
St. Lucia se shání nejhůř, ale vypadá zajímavě a rozhodně ji nevynechám.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 bře 2016, 15:21

Na maneu je skladem a za nejlepší cenu, kterou heuréka neukazuje.
http://www.eshop.maneo.cz/plantation-st ... 18_let=ano
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 05 bře 2016, 00:04

Původ:Svatá Lucie
Velikost:vzorek
Aroma:sladké, silné. hlavní je zvláštní a těžkoposatelná složka, kterou jsem u žádného jiného rumu necítil a ta je teda výrazná. při prvním přivonění jako lak nebo mořidlo na nábytek. nějaké exotické dřevo - kafr. trocha mízy, koření, houby. to se mísí se sladkým ovocem, banány. káva a možná trochu kouře. hodně netradiční a originální vůně. po odvětrání z něj mám takový suchý dojem - piliny (b.3/3)
Chuť:sladkost 1/3. exotická dřevitost. sušše svíravá až do hořka. kandovaná pomerančová kůra. pikantní jehličkově hřejivý. objevuje se karamel a sládne s pár kapkami citronu navrch (b.3/4)
Dozvuk:odeznívání dřeva. sladkost, koření, větrovost a kokosové mléko. dlouhý. mihne se pocit agricole zemitosti (b.1/2)
Shrnutí:originál každým coulem, hodně netradiční. honem si objednávám celou lahev. v Plantation opět nezklamali (b.1/1)
Body:8
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 10 dub 2016, 21:10

Opět jsem se nechal při výběru inspirovat tímto fórem a tohle je pecka. Díky moc. Velice netradiční příjemný rum.

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 08 čer 2016, 14:58

GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... ucia-2003/
Aroma:Velmi příjemná svěží velmi nezvyklá a těžko uchopitelná vůně, kterou trochu ji kazí náznak acetonu. Je nasládlá, s náznakem sušených meruněk a vanilky.
Chuť:Med, propolis, zvláštní umělost, biskupský chlebíček. Ve vůni to není, ale v chuti se projevuje jakoby převtělení vůně svíček z čistého včelího vosku do chuti.
Dozvuk:Třtinový cukr, hřebíček skořice i v dozvuku je propolis a to ještě výrazněji než v chuti.
Shrnutí:Zvláštní rum z těch co jsem ochutnal, vybočuje z řady asi nejvýrazněji. Myslím si, že tenhle bych určil ve slepé ochutnávce přesně. Je to zajímavé pití s velmi příjemnou cenou. Ale svým netypickým projevem si asi nezíská každého.

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 20 úno 2017, 20:05

Stalice v mem baru. Nezamenitelna vune, nezamenitelna chut :)

Vic k tomu asi nemam co rict, byla to laska na prvni cmuch a drzi i po mnoha lahvich.

richie
Znalec
Znalec

Příspěvek od richie » 07 bře 2017, 13:42

Chutnal někdo ročníkové verze 2004 a 2005 ? Pokud ano, můžete sem hodit případně pár rozdílových poznámek ? Nebo se dá říct, že další ročníky jsou chrakterově podobné ? Teď jsem otevřel ročník 2005 a teda hodně netrdiční pecka, ale nevím, jestli podobná verzi 2003 nebo ne.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 bře 2017, 13:58

Verzi 2004 mám doma lahev, ale ještě jsem ji neotevřel. Verzi 2005 mají v baru Kocour, takže výhledově budu moct porovnat.

Obrázek

Vivino profil

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 07 bře 2017, 14:01

Jak se vratim do CR, tak bych se ti podival, jestli mi jeste nezbyl vzorek. Vim, ze mam dva Plantationy odlite, ale ted si nejsem s to vzpomenou jake toj sou. Ale netradicni byl. To jo. Moc mi chutnal.

Odpovědět