Tullamore Dew 14 yo Four Cask Finish

Lahve z Irska
Odpovědět
Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Tullamore Dew 14 yo Four Cask Finish

Příspěvek od Marvin » 24 bře 2016, 14:25

Single malt, obsahuje whiskey dozrávající v sudech po bourbonu, Dry Oloroso sherry, madieře a portském, na rozdíl od obdobně zrající 10leté je třikrát destilovaná (tedy nepochází z Cooley, kde její mladší verze mimochodem vedla ke vzniku řady 10letých Tyrconnell dozrávaných právě po sherry, madieře a portském).
Existuje ještě jiná 14letá single malt verze - Sherry Finish (s kterou byla zaměněna i v brožuře k ochutnávce).
tullamore_14_sm.jpg
tullamore_14_sm.jpg (17.28 KiB) Zobrazeno 2434 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/78743
Alkohol:41,3 %
Aroma:Med, trochu koření, citrusy.
Chuť:Plnější, perník, koření, pomeranče.
Dozvuk:Trochu hořké čokolády, opět koření.
Shrnutí:Docela dobrá whiskey, oproti 10leté verzi nepůsobí tak rozháraně. Třetí vzorek na brněnské ochutnávce irských whiskey a je trochu paradoxní, že po dvou nepříliš vydařených kusech zachraňovala pověst Irska značka, která je spíše synonymem líbivého průměru (ale to platí hlavně pro její základní verze).

Pet
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Tullamore Dew 14 yo Four Cask Finish

Příspěvek od Pet » 28 bře 2016, 15:26

Aroma:Med, koření, máta, perník, květinová.
Chuť:Med, perník, pomeranč, víno z černýho rybízu, čokoláda .
Shrnutí:Dost dobrá Tullamore. Po Fénixovi další podařená věc
Obrázek

Damián
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Damián » 15 čer 2017, 23:01

Tullamorka v single maltě? Vida, snad poprvé co jí vidím v glencairnu, tak jo.
Velikost: Vzorek
Aroma: Svěží a ovocný. Krvavý pomeranče, celkově citrusy a nůše jablek. Hernajs, to ale není vůbec blby.
Chuť: Pěkně koresponduje s vůní i když na jazyku už celá ta mísa ovoce poskakuje kolem dubovýho sudu. Jakoby až lehoulince kyselá po jablkách a šťavnatá. Mám toho plnou pusu.
Dozvuk: Po polknutí nechává jakousi ovocnou patinu v ústech a oproti blendům této značky tam lze hledat i něco nazpátek. Nejde o nic výstředního, ale k takhle lehkýmu ovocnýmu kousku to ladí.
Shrnutí: Asi to bude trochu tím, že jsem nečekal vlastně nic, ale já se ve finále opravdu a nefalšovaně poměl. Veliký překvapení – svěží, plná a ovocná až k zakousnutí. Jakkoliv je pěkňounká a šťavnatá, tak za 12 stováků láhev do igelitovky sama od sebe asi nespadne. Každopádně po velice nevalných zkušenostech s touto značkou, musím říct, že aji v Tullamoru umí.

frydas
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od frydas » 28 pro 2017, 18:17

Barva:
Aroma:Lehké, neštípe mě z toho tolik alkohol jako v supermarket edici, citrusové plody, asi červenej grep a pomeranč. Padaná jablka ( taková ta vůně podzimu), kulér (když rozkápnu přidávají se kytičky), perník jako ostatní necítím, ale med ano
Chuť:Tohle jsem nečekal, je to příjemné lehké, po převalení na jazyku zesílí a krásně se provalí jablka a kulér, trošku sladko hořké po těch citrusech,
zajímavé, chutná mi
Dozvuk:Dozvuk už mi tak dobrý nepřijde, hořkne, trošku více než bych čekal, na patře vzniká chuť velmi hořké čokolády, hřebíček(??).
Shrnutí:Přiznávám se, že jsem vůbec nečekal, že by mi vůbec mohla chutnat jakákoli flaška whiskey od TD, zde jsme tedy překvapen, nicméně není úplně levná (mně se povedlo ji koupit ani ne za půlku, v rámci velmi dobrého obchodu dnes), moje chutě možná malinko může zkreslovat nemoc a pití bylinkového čaje. Pokud by někdo chtěl vzorek napište mi, rád pošlu :)
Body:85

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 16 úno 2018, 09:08

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/78743
Barva:
Aroma:Květinky, sušená pomerančová kůra, medová sladkost, vanilka, marcipán. Vše jemné, lehké. Voní trochu jako jemnější verze nějaké sladší grappy. (83 b)
Chuť:Krémová na jazyku. Příjemná ovocná sladkost, liči, citrusy, mléčná čokoláda. Dochuť sladce kořenitá, ozve se i umírněnější "irská voňavka". (84 b)
Body:84
Shrnutí:Vzorek z českolipského baru Egypt.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět