A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Příspěvek od Kobalt » 15 kvě 2016, 00:03

8347.jpg
8347.jpg (29.12 KiB) Zobrazeno 1936 x
Základní navy rum od firmy A.H. Riise, tento není v námořnické síle 55% ale má obyčejných 40. Rum je vyroben z melasy použitím pomalé fermentace a pot still destilace. Stáří je až 20 let. Je v malých objemech míchán ručně a není filtrovaný za studena ani dobarvovaný.
Web:http://www.ahriiserum.com/index.html
Alkohol:40 %
Původ:Americké Panenské ostrovy
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 1
Aroma:Hodně sladká a navoněná, silná. Sladké kakao, sladké koření, těžší přezrálé ovoce.
Chuť:Sladká, hustá sirupová, hodně sladká ovocná, pichlavá.
Dozvuk:Silná těžká sladká ovocnost, sladké koření, lepivá čokoláda. Celkově spíš krátký, ale zůstává sladký povlak.
Shrnutí:Velice intenzivní a sladký, pichlavě ostrý. Rozhodně zajímavý a výrazný, kvalitka.
Na úvod festivalu jsem si chtěl k úvodní přednášce dát nějakou bombu a to tenhle dán bez problémů splnil.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Příspěvek od josé » 22 říj 2017, 22:38

Velikost:vzorky
Aroma:sladké, medové, mandle, pomerančová kůra, skořice, vanilka. hebké. po paměti stylově podobné těm pár sourozencům, co jsem kdy ochutnal. (b.2/3)
Chuť:sladkost 3/3. opět sladká, medová, kořeněná. černé třešně, skořice, vanilka, lékorky, cola, karamel. (b.2+/4)
Dozvuk:sladký, odeznívá chuť, malinová marmeláda, pečený pomeranč. (b.1/2)
Shrnutí:kategorie spiced navoněných rumů. chutě ladí a jsou výrazné. jen na můj vkus moc sladký. pár panáků jsem zvládnul, další už jsem nechtěl. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
mokrej únor. měsíc nezávislosti. zvol si sám. každý den alespoň jeden vzorek. každý den jedna recenze.

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 13 lis 2018, 20:21

Velikost:Vzorek
Aroma:Těžká likérová vůně, výrazné, vynikající.
Chuť:Temnější, více hořká, třešňová.
Shrnutí:Porovnáno s A.H.Riise Copenhagen Gold Medal. Ve vůni lepší, plnější, ale v chuti za mě lehce zaostal. Ale i přes těsnou prohru stále vynikající pití. Ještě jsem neměl špatný A.H.Riise. :clap:

lalos
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od lalos » 05 úno 2020, 17:07

Info:Já mám slabost pro ty rumy s plachetnicemi, takže tento byl v mém hledáčku už dlouho, navíc na základě slušných recenzí. Když jsem na něj narazil v akci v Excalibru, nebylo co řešit. Navíc ta vysoká, štíhlá flaška je sexy.
Je to směs rumů z melasy ve stáří až 20 let, vyráběný metodou pomalé fermentace a pot still destilace.
Web:https://ahriiserum.com/
Barva:Auburn
Velikost:lahev
Aroma:Velmi aromatická. Až nepřirozená, jakoby umělá. Sladkosti, bonbony, mandarinky, kandovaný pomeranč.
Chuť:Odpovídá vůni. Výrazná sladkost, pro mě už trochu za hranou. Pomerančový likér, hřebíček, hustá lepkavost.
Dozvuk:Sladký, spíš kratší, vše ostatní z chuti.
Shrnutí:Brutálně sladký rum, pro mě až moc. Zároveň hodně aromatický. Těšil jsem se na něj, ale je to pro mě spíš likér. Víc než jednoho panáka najednou nezvládnu.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět