A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Příspěvek od Kobalt » 15 kvě 2016, 00:03

8347.jpg
8347.jpg (29.12 KiB) Zobrazeno 1649 x
Základní navy rum od firmy A.H. Riise, tento není v námořnické síle 55% ale má obyčejných 40. Rum je vyroben z melasy použitím pomalé fermentace a pot still destilace. Stáří je až 20 let. Je v malých objemech míchán ručně a není filtrovaný za studena ani dobarvovaný.
Web:http://www.ahriiserum.com/index.html
Alkohol:40 %
Původ:Americké Panenské ostrovy
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 1
Aroma:Hodně sladká a navoněná, silná. Sladké kakao, sladké koření, těžší přezrálé ovoce.
Chuť:Sladká, hustá sirupová, hodně sladká ovocná, pichlavá.
Dozvuk:Silná těžká sladká ovocnost, sladké koření, lepivá čokoláda. Celkově spíš krátký, ale zůstává sladký povlak.
Shrnutí:Velice intenzivní a sladký, pichlavě ostrý. Rozhodně zajímavý a výrazný, kvalitka.
Na úvod festivalu jsem si chtěl k úvodní přednášce dát nějakou bombu a to tenhle dán bez problémů splnil.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Příspěvek od josé » 22 říj 2017, 22:38

Velikost:vzorky
Aroma:sladké, medové, mandle, pomerančová kůra, skořice, vanilka. hebké. po paměti stylově podobné těm pár sourozencům, co jsem kdy ochutnal. (b.2/3)
Chuť:sladkost 3/3. opět sladká, medová, kořeněná. černé třešně, skořice, vanilka, lékorky, cola, karamel. (b.2+/4)
Dozvuk:sladký, odeznívá chuť, malinová marmeláda, pečený pomeranč. (b.1/2)
Shrnutí:kategorie spiced navoněných rumů. chutě ladí a jsou výrazné. jen na můj vkus moc sladký. pár panáků jsem zvládnul, další už jsem nechtěl. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Torrez
New-make
New-make

Re: A.H. Riise Royal Danish Navy Rum

Příspěvek od Torrez » 13 lis 2018, 20:21

Velikost:Vzorek
Aroma:Těžká likérová vůně, výrazné, vynikající.
Chuť:Temnější, více hořká, třešňová.
Shrnutí:Porovnáno s A.H.Riise Copenhagen Gold Medal. Ve vůni lepší, plnější, ale v chuti za mě lehce zaostal. Ale i přes těsnou prohru stále vynikající pití. Ještě jsem neměl špatný A.H.Riise. :clap:

Odpovědět