A.H. Riise X.O. Port Cask

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

A.H. Riise X.O. Port Cask

Příspěvek od Kobalt » 15 kvě 2016, 09:17

a.h.riise port cask.png
a.h.riise port cask.png (113.83 KiB) Zobrazeno 1415 x
Tento rum je míchán z výběru více než 15 rumů s průměrným stářím kolem 20 let. Následně je celá směs na 6 měsíců přemístěna do sudů po portském Cálem (port pipe - 650l). Produkce je limitovaná, každá láhev je číslovaná.
Web:http://www.ahriiserum.com/index.html
Alkohol:45 %
Původ:Americké Panenské ostrovy
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 2
Aroma:Sladké ovoce, těžší a sušší tóny dřeva a koření, svěží tropické ovoce.
Chuť:Sladká, sladká dřevitost, sladká čokoláda s kousky ovoce, pichlavost.
Dozvuk:Pořád sladký, sladké dřevo, těžší (pořád sladké) koření, sladká hořká čokoláda, tropické ovoce, flambovaný ananas.
Shrnutí:Sušší a uzavřenější než Navy, který jsem měl před ním. Je také více zakulacený. Chtěl bych ho někdy ochutnat samostatně. Ale jinak pořád dobrý intenzivní a sladký rum.
20160507_142507.jpg
Ten druhý dán mi byl společníkem ke zbytku úvodní přednášky a ještě chvilku po ní. Proti námořníkovi je to takový citlivější elegán.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: A.H.Riise X.O. Port Cask

Příspěvek od josé » 22 kvě 2016, 21:26

Info:lahvováno 2015
Web:http://www.ahriiserum.com/
Velikost:vzorek Rumfest 2016
Aroma:zvláštní měkká až umělá sladkost. přijde mi to celé přeslazené. jahodová cukrová vata, vanilka, maliny. úplně mi nesedí, trochu odrazuje (b.1/3)
Chuť:sladkost 3/3, maxisladkost je zprvu překryta alkoholovým nástupem než se projeví naplno. ovocná nakyslost, zralá jablka. skořicově pikantní. opět působí uměle, přeslazeně do elixírova. med a karamel (b.2/4)
Dozvuk:sladkost ustupuje příjemnému vanilkovému dřevu. hřejivý, pikantní (b.1/2)
Shrnutí:vliv portského bych naslepo nepoznal. ta uměle přehnaná sladkost se mi nelíbí (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Torrez
New-make
New-make

Re: A.H. Riise X.O. Port Cask

Příspěvek od Torrez » 17 led 2019, 23:28

Velikost:Vzorek
Aroma:Skořice s pomerančem, méně pro A.H. typické třešňové sladkosti, bonbóny, trochu dřevité prašnosti a něco co jsem nebyl schopen popsat.
Chuť:Z počátku uzavřenější, kořeněná, také méně sladkosti. Překvapivě trochu hořkosti, která se přenáší i do dozvuku. Lehce větrový nádech.
Shrnutí:Tenhle A.H.Riise byl pro mě rozporuplný. Nevím kam přesně bych ho zařadil v rámci všeho co jsem od značky ochutnal, ale určitě spíše dospod. To co mi typicky chutnalo je potlačeno, nahrazeno. Ale i tak, pořád dobrý rum, oni asi jiné neumí. 8-)

Odpovědět