Compagnie des Indes Blend Jamaica 5 yo Navy Strength

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Compagnie des Indes Blend Jamaica 5 yo Navy Strength

Příspěvek od Kobalt » 15 kvě 2016, 17:56

xla-compagnie-des-indes-jamaique-5-ans-navy-strength-.jpg.pagespeed.ic.sgLt_emL7g.jpg
xla-compagnie-des-indes-jamaique-5-ans-navy-strength-.jpg.pagespeed.ic.sgLt_emL7g.jpg (43.22 KiB) Zobrazeno 1410 x
Compagnie des Indes je novou francouzskou značkou rumů. Jejich hlavním artiklem jsou single cask rumy z různých míst na světě. Podobně to dělá i (taky francouzská) společnost Plantation, ta se ale nechává navíc rumy zrát v sudech po cognacu. Compagnie des Indes navíc na každé láhvi uvádí věk i párlírnu. SC Compagnie des Indes ale ještě nejsou na našem trhu, zatím je tu novinkou jejich základní série blendů.

Třetím a čtvrtým blendem je Jamajka. Mělo by jít o stejnou směs, akorát kromě obyčejné verze je tu ještě verze v námořnické síle. Je tvořena rumem ze 3 nebo 4 jamajských destilérek a všechny složky rumu jsou starší pěti let které strávily v sudech od bourbonu.
Web:http://rumako.cz/
Alkohol:57 %
Původ:Jamajka
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 8
Aroma:Svěží tropické ovoce, silnější, težší a hutnější než standartní.
Chuť:Docela sladký. Sušené tropické ovoce, lehce kořenitost. Intenzivní a vypalující.
Dozvuk:Zvláštní hořká čokoláda, sušené tropické ovoce, do sladka. A vypálení podle toho, jak dlouho byl v puse.
Shrnutí:Výraznější a intenzivnější než standartní voltáž. Rozhodně zaujal, vychutnával bych si ale víc slabší verzi.
Po kratičké pauze se vracím ke stánku Rumaka ochutnat jejich novinku. Rovnou všechny 4 druhy. Nebylo moc času si psát.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Compagnie des Indes Blend Jamaica 5 yo Navy Strength

Příspěvek od josé » 18 kvě 2016, 21:45

ani já jsem neodolal vábení novinek. z této zatím čtyřčlenné série jsem měl jen tři kousky. pořadí zaujetí od nejvíc k nejmíň je následující: Jamaica 5 yo Navy, Latino 5 yo, Caraibes.
Alkohol:57 %
Původ:Jamajka
Velikost:vzorek Rumfest 2016
Aroma:na svá procenta hladký, neštiplavý. svěží ovocné. připomíná mi nějaké speyside whisky. dřevo a jen občas vypluje na povrch trocha sladkosti. banán, káva, sníh z bílků (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, suchý, pikantní. silný vliv dřeva. silný, tady už alkohol vystrčí růžky. zvláštní kovovost (b.2/4)
Dozvuk:tmavá čokoláda. perlivý, jemně hřejivý. vysychá do dubové dřevitosti. dlouhý, větrový, papája. (b.2/2)
Shrnutí:líbí se mi. i v navy síle jemný. ředěnou verzi jsem nezkoušel. celou lahev bych si nechal líbit. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Compagnie des Indes Blend Jamaica 5 yo Navy Strength

Příspěvek od Kobalt » 20 kvě 2016, 10:19

Myslím, že i s přihlédnutím k současné prodejní ceně, je Caraibes i Latino vcelku zbytečné kupovat. Zato Jamajky jsou o stupeň výš, zaujaly a tam už bych o nákupu i uvažoval.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět