Ophyum 17 Años

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Ophyum 17 Años

Příspěvek od Kobalt » 15 kvě 2016, 18:12

268.jpg
Nejnovější řada rumů pod značkou Oliver&Oliver, sestává z 12, 17 a 23 let solerou stařených rumů. Jedná se spíše o sladší rumy, zrály v kombinaci amerických i francouzských sudů.
Web:http://rumako.cz
Alkohol:40 %
Původ:Dominikánská republika
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 9
Aroma:Jemná, sladká. Sladce kakaová, sladké sušené ovoce.
Chuť:Sladká, jemná, lehká. Ovocný sirup, měkká čokoláda.
Dozvuk:Měkká čokoláda, jemné ohřáté ovoce. Pak troška hořké pichlavé čokolády.
Shrnutí:Silný a sladký rum, který je naštěstí ještě dostatečně lehký a (jen těsně) nepřeslazený. Výborný kousek v oblasti sladkých rumů.
Poslední kousek od Rumaka, přesouvám se ho degustovat stranou, někam kde je klid. Vybral jsem reprezentačně prostřední verzi. Dominikánského stylu mám prozatím dost.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 22 kvě 2016, 19:42, celkem upraveno 1 x.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Ophyum 17 años

Příspěvek od josé » 21 kvě 2016, 11:26

Web:http://www.oliveryoliver.com/
Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorek Rumfest 2016
Aroma:sladší dominicana styl, větrová máta, sušené meruňky, čokoláda, špetka vanilky (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, zprvu sušší, pikantní dřevitost v kombinaci s ovocností. ostrý ananas, jablka a přes výrazný zázvor s medem přechází do sladka. i trochu hořkne (b.2/4)
Dozvuk:sladký, mátový. silně sušené meruňky a meruňkové pecky. (b.1/2)
Shrnutí:dobrý. pikantně "mátový" rum, což ho lehce vyvyšuje nad pro mě už trochu omrzelý dominikánský oliver styl (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Ophyum 17 años

Příspěvek od tornado » 21 črc 2017, 22:58

Vzájemné porovnání verzí Ophyum 17 a Ophyum 23
Barva:
Velikost:vzorek 0,02L RumFest 2017
Aroma:Lehké, nasládle kořenité. Třtina, opálené dřevo. Líbí se mi, je příjemné, plné a harmonické
Chuť:Sladká, med, třtina, nugát, rozinky.
Dozvuk:Mohl by být trochu intenzivnější. Nugát, oříšková čokoláda, med. Místy tmavá čokoláda, občas nepatrně nahořklé tóny a citrusová kyselost. Zanechává sladkou stopu.
Shrnutí:Chuť a dozvuk by mohli být trochu intenzivnější, ale i tak se mi tento kousek líbí. Pro mě sladký tak akorát, působí velmi příjemně a harmonicky. Ophyum 23 je trochu jiný, nedokážu ale říci, kterou verzi bych preferoval. Ve výsledku je řadím rovnocenně. Lahev bych si doma dokázal představit.

Odpovědět