Austrian Empire Navy Rum Solera 18 yo

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 25 kvě 2016, 18:01

2aenr-reserve-solera-3 - kopie.jpg
Tato série rumů sestává ze základní Reserva 1863 a třech limitovaných soler (od každé verze 890 lahví) ve věku 18, 21 a 25 let. Mělo by jít o směs 4 rumů z Barbadosu a Dominikánské republiky, které zrály v Dominikánské republice. Použité byly sudy po bourbonu, sherry, portském a single malt whisky.
0020.jpg
0020.jpg (32.1 KiB) Zobrazeno 3522 x
Web:http://www.albertmichlerdistillery.com/
Alkohol:40 %
Původ:Barbados, Dominikánská republika
Poznámka:Rumfest 2016, vzorek č. 15
Aroma:Sladký s trochou suchosti, tropické ovoce, lehounce čokoláda a dřevo. Jako bych cítil styl Barbadosu.
Chuť:Ostrá a pálivá, spíše sladší. Ovoce, trocha dřeva.
Dozvuk:Tropické ovoce, v pozadí lehce hořká čokoláda.
Shrnutí:Spíše ostřejší a méně vyvážený ovocný rum.
Po návratu z Panamy ochutnávám další z novinek, mocnářský námořnický rum. Nepřijde mi moc námořnický.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Austrian Empire Navy Rum Solera 18 yo

Příspěvek od josé » 23 čer 2016, 22:47

Velikost:vzorek
Aroma:sladké, cukrové. karamel, vlašské ořechy. v pozadí vykukuje nějaká ovocnost. dost možná, že mi mezi řečí vyvětral (b.1/3)
Chuť:sladkost 1/3. hned od počátku pikantní a hřejivá. karamel. kousek čokolády. tuzemáková (b.2/4)
Dozvuk:maličko citrusově nakyslý. polosladký karamel (b.1/2)
Shrnutí:úplně mě nezaujal (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 19 lis 2016, 16:13

Albert Michler Distillery, což je výrobce tohoto rumu, sídlí dnes v britském Bristolu. Jde však o koupenou značku, původem z Jeseníků, jejiž historie sahá až do první poloviny 18. století, kdy původní společnost byla založena ve vesnici Buchsdorf (Buková) u česko-polské hranice v okrese Jeseník.
Původní výrobna zásobovala kompletně celou Rakousko-uherskou monarchii. Značka „Albert Michler's Original Buchsdorfer“ se proslavila po celém světě. Dodávala nápoje do císařské a královské domácnosti. Albert Michler byl prvním z distributorů jamajského rumu ve střední Evropě, dodával také rum pro rakouské císařské námořnictvo. Základem prvního absinthu byly byliny a koření, které byly sbírány v místní horské přírodě.

Obrázek
Barva:
Původ:Velká Británie/Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3528- ... -solera-18
Aroma:Aroma je hřejivě kořenité (až skoro vánoční) a naslepo bych hádal nějaký rum z produkce dánské značky A.H.Riise, je totiž hodně medový, působí až "upatlaně" sladce. Medovina, hřebíček, vanilka a špetka těžšího dřeva. (87 b)
Chuť:Pěkně olejnatý na jazyku, hladivý, hebký, jemný. Není brutálně sladký, jak by se podle vůně mohlo zdát. Je nasládlý a pikantně kořenitý. K tomu se přidává jemně uhlazené, lehčí dřevo. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Mám celou lahev a přišel jsem tomuto rumu snadno na chuť, jde o pohodovou relaxační záležitost. Vůně s chutí dobře ladí a s nákupem jsem spokojen. Testoval jsem několikrát společně s Foursquare 9 yo Port Cask a byl to vždy velmi vyrovnaný souboj, který neměl vítěze.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 28 črc 2017, 19:17

Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní dřevo, přesušené vlašské ořechy smíchané s cukrovostí, skořicí a mírnou šťavnatou ovocností (letní jablka) i těžšími tóny přezrálého tropického ovoce. popcorn. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 2/3. sladkost tlumí pikantní dřevo. koření, třešňový kompot, karamel, grepová slupka (b.2/4)
Dozvuk:třešňové pecky, cukr, hruškové křížaly, skořice, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí:děkuji Hunterovi za vzorek. jsem rád, že jsem ho mohl v klidu přechutnat a dát mu ještě šanci. minulá recenze pocházela z menší degustace, víte jak to bývá, únava a tak. jsem rád, že se celkem shoduju. když koukám na poznámky, tak nejlépe si vedla 25 letá varianta, ostatní průměr. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 02 kvě 2019, 00:07

Barva:
Web:https://albertmichlerdistillery.com/portfolio/rum/
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2018
Aroma:Příjemné, intenzivní. Přezrálé rozinky, med, třtina a višně. Zblízka svůj charakter nezmění, po odstání se objeví jemný závoj syntetičnosti.
Chuť:Hutná, trochu sladká. Třtina, smetana, bílá čokoláda a rozinky.
Dozvuk:Pozvolna odeznívá chuť a objeví se třešně s višněmi.
Shrnutí:Příjemný kousek.

Odpovědět