Abuelo Centuria

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Abuelo Centuria

Příspěvek od Kobalt » 10 čer 2016, 22:39

detail-centuria.png
Nejvyšší produkt panamské společnosti Abuelo. Jedná se o směs rumů, které zrály v sudech z bílého dubu pomocí solery až 30 let. Jméno Centuria se odkazuje na stoletou tradici výroby rumů.
Web:http://www.ronabuelopanama.com/
Alkohol:40 %
Původ:Panama
Poznámka:Rumfest 2016, bonusový vzorek
Aroma:Výrazná a aromatická. Těžká ovocnost, sladké přezrálé až zatuchlé ovoce a sladké kakao s trošičkou dřeva.
Chuť:Hladká a jemná, sladká. Hořká čokoláda, zatuchlé ovoce, suché dřevo. Těžší tóny.
Dozvuk:Těžká ovocnost, zatuchlé ovoce, silná hořká čokoláda, trocha zatuchlého dřeva a v pozadí snad pár ořechů. Na rum opravdu dlouhý.
Shrnutí:Rozhodně mi chutnal. Opravdu výrazný, opravdu dobrý. Jen ta cena za láhev opravdu vysoká.
Než opustím stánek Abuela, beru si vzorek na doma. Vzhledem k ceně láhve je cena vzorku velice příjemná.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Abuelo Centuria

Příspěvek od josé » 09 črc 2017, 22:09

Web:http://www.ronabuelopanama.com/
Původ:Panama
Velikost:vzorek Rumfest 2017
Aroma:hutné. výrazná kůže. med, tabák. sušší dřevo A.O. opálené až kouřové. třešně, náznakem umakart. příjemné, líbí se mi. (b.3/3)
Chuť:sladkost 1/3. ovocná šťavnatost, meruňky, třešně. A.O., vanilka, mandle, koření. (b.2+/4)
Dozvuk:pikantní, hřejivý. ovocnost. ve stylu chuti. (b.1+/2)
Shrnutí:líbí se mi vyváženost ve sladkosti - ani málo ani moc. super vůně. v chuti jsem čekal intenzívnější projev. každopádně zajímavý rum. cenovka nad tři tisíce ho poněkud diskvalifikuje z kategorie běžného pití. (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Abuelo Centuria

Příspěvek od tornado » 14 úno 2019, 23:56

Abuelo Centuria

Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Příjemně hutné, není skoro vůbec sladké. Třtina, tmavá čokoláda, kůže, nepatrně perníku, skořice a med. Po chvilce se přidá jemný dotek vanilky a marcipánu. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Lehce sladká. Třtinový cukr, zelená třtina, med, tmavá čokoláda, připálené koláčové těsto a rozinky.
Dozvuk:Decentně zahřeje ústa a pozvolna odeznívá chuť. Po chvilce se zvýrazní med a čokoláda.
Shrnutí:Hezký kousek, možná bych si koupil i celou lahev.

Odpovědět