Abuelo Centuria

Pravé rumy, spiced a likéry na bázi rumu, tuzemáky.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Abuelo Centuria

Příspěvek od Kobalt »

detail-centuria.png
Nejvyšší produkt panamské společnosti Abuelo. Jedná se o směs rumů, které zrály v sudech z bílého dubu pomocí solery až 30 let. Jméno Centuria se odkazuje na stoletou tradici výroby rumů.

Abuelo Centuria

Web:http://www.ronabuelopanama.com/
Alkohol:40 %
Původ:Panama
Poznámka:Rumfest 2016, bonusový vzorek
Aroma:Výrazná a aromatická. Těžká ovocnost, sladké přezrálé až zatuchlé ovoce a sladké kakao s trošičkou dřeva.
Chuť:Hladká a jemná, sladká. Hořká čokoláda, zatuchlé ovoce, suché dřevo. Těžší tóny.
Dozvuk:Těžká ovocnost, zatuchlé ovoce, silná hořká čokoláda, trocha zatuchlého dřeva a v pozadí snad pár ořechů. Na rum opravdu dlouhý.
Shrnutí:Rozhodně mi chutnal. Opravdu výrazný, opravdu dobrý. Jen ta cena za láhev opravdu vysoká.
Než opustím stánek Abuela, beru si vzorek na doma. Vzhledem k ceně láhve je cena vzorku velice příjemná.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Abuelo Centuria

Příspěvek od josé »

Web:http://www.ronabuelopanama.com/
Alkohol:40 %
Původ:Panama
Velikost:vzorek Rumfest 2017
Aroma:hutné. výrazná kůže. med, tabák. sušší dřevo A.O. opálené až kouřové. třešně, náznakem umakart. příjemné, líbí se mi. (b.3/3)
Chuť:sladkost 1/3. ovocná šťavnatost, meruňky, třešně. A.O., vanilka, mandle, koření. (b.2+/4)
Dozvuk:pikantní, hřejivý. ovocnost. ve stylu chuti. (b.1+/2)
Shrnutí:líbí se mi vyváženost ve sladkosti - ani málo ani moc. super vůně. v chuti jsem čekal intenzívnější projev. každopádně zajímavý rum. cenovka nad tři tisíce ho poněkud diskvalifikuje z kategorie běžného pití. (b.0/1)
Body:7
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Abuelo Centuria

Příspěvek od tornado »

Abuelo Centuria

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Příjemně hutné, není skoro vůbec sladké. Třtina, tmavá čokoláda, kůže, nepatrně perníku, skořice a med. Po chvilce se přidá jemný dotek vanilky a marcipánu. Po odstání se výrazně nezmění.
Chuť:Lehce sladká. Třtinový cukr, zelená třtina, med, tmavá čokoláda, připálené koláčové těsto a rozinky.
Dozvuk:Decentně zahřeje ústa a pozvolna odeznívá chuť. Po chvilce se zvýrazní med a čokoláda.
Shrnutí:Hezký kousek, možná bych si koupil i celou lahev.
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: Abuelo Centuria

Příspěvek od midlo »

Abuelo 30 yo Centuria

Rok ochutnávky:2022
Velikost:Celá lahev (načato)
Dojem:Když si člověk vybere první rum starý 12 let, co by to bylo za obrázek, kdyby nevybral od stejné značky i starší a nemohl je porovnat. Ochutnal jsem tedy oba, a za mně říkám, že bez této třicítky se dá žít, možná radši dvě dvanáctky než jednu dvanáctku a jednu třicítku, tak je dobrá. Centurio je super tmavě chutnající, téměř neslazený, koncentrovaný, a téměř bez charakteru. Ale pak mi docvaklo, že když se dvanáctka pije sama, tak toto se srká. Potom jde cítit koncentrát třtiny a dřeva. Ale je to jen jakási delikatesa, málo intenzivního charakteru (oproti skotským), zatímco 12ka je příjemné pití, tak akorát.
Body:80
Odpovědět