Flying Dutchman No.3

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Flying Dutchman No.3

Příspěvek od josé » 12 čer 2016, 21:19

flyingd3.jpg
flyingd3.jpg (7.44 KiB) Zobrazeno 1881 x
Web:http://www.zuidam.eu/
Info:už jsem doma. palírnu Zuidam znám dík whisky s názvem Millstone. toto je ale rum, 3x destilovaný v pot stills, zrání minimálně 3 roky ve 3 typech sudů - New American oak, first fill Oloroso Sherry a first fill Pedro Ximinez.
Alkohol:40 %
Původ:Nizozemí
Velikost:vzorek Air Cafe
Aroma:asi nejvíce dřevité, lehce vanilkově nasládlý american oak. kouřovitost. mandle, citrusová kůra. po odvětrání trochu ztrácí drajv (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. suchý dojem způsobený dřevitou kořenitostí, protože sladký je, jen to není na první pohled znát. po chvíli v puse sládne. pikantní, hřebíček a nahořklost, lakovaný nábytek. až později se překvapivě objevuje ovocnost sladkého sherry. to bude asi to PX. (b.2/4)
Dozvuk:jemná dřevitá nasládlost. medovina, mléčná čokoláda. trnutí ořechových slupek (b.1/2)
Shrnutí:svou sladkost rafinovaně skrývá v pikantním dřevě, ale ani jedno není nijak vypálené. je vyvážený. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Flying Dutchman No.3

Příspěvek od Hunter » 13 čer 2017, 09:14

Barva:
Původ:Nizozemsko
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1814- ... emium-dark
Aroma:Kandovaný ananas, ostřejší koření, vlašské, lískové a para ořechy, lehká kouřovost, hřebíček. Stylově jde o rum s lehčí a tenčí vůní. (83 b)
Chuť:Příjemně nasládlý, kořenitý, s vanilkou, medem a sladkou ovocností. V dochuti kokos a ananas. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Solidní rum, určitě za ochutnání stojí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Flying Dutchman No.3

Příspěvek od Kobalt » 17 úno 2019, 16:24

1809.PNG
Melasa, fermentace 2-3 týdny za nízkých teplot, dvojitá kotlíkový destilace na 60% a minimálně 3 roky v sudech. 1/3 sudů jsou sudy z amerického dubu (virgin i znovupoužité), 1/3 sudů po oloroso sherry a 1/3 sudů po PX sherry.
Původ:Nizozemí
Poznámka:Advent 2018, vzorek 24/9
Aroma:Sušší, vliv vína, whiskovost, sladovost, medovost.
Chuť:Whiskový, dřevitý, medový.
Dozvuk:Medový whisky
Shrnutí:Docela dobrý a zajímavý rum, nejvíce mi připomíná nějakou medovou whisky z Highlands.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět