Oliver's Exquisito 1990

Odpovědět
leon_id
Abstinent
Abstinent

Oliver's Exquisito 1990

Příspěvek od leon_id » 04 črc 2016, 15:25

Obrázek

původ: Dominikánská republika

chuť:kakao, vanilka, karamel

aroma:tropické ovoce a koření

Na rumfestu 2016 jsem se pohyboval nejčastěji na stánku Rumako a tenhle kousek mi přišel v poměru cena/výkon nejlepší, tak jsem ho za zvýhodněnou cenu pořídil na cestu domů:)

Povedený rum v parádním balení, kde je ručně zapsáno datum lahvování a číslo barelu a láhve [9/10]

tornado
Profesionál
Profesionál

Re: Oliver's Exquisito 1990

Příspěvek od tornado » 18 srp 2017, 15:21

Vzájemné porovnání verzí 1985, 1990 a 1995.
Alkohol:40 %
Barva:
Web:http://oliveryoliver.com/producto/exquisito-1990/
Velikost:vzorek 0,02 l RumFest 2017
Aroma:O poznání slabší než u verze 1985, ale voní hezky. Sladká třtina, kapučíno, oříšková čokoláda a rozinky. Po odstání je trochu intenzivnější, v profilu bez znatelné změny.
Chuť:Sympaticky sladká. Trochu koňakové tóny, třtinový cukr. Oproti verzi 1995 je chuť znatelně hlubší.
Dozvuk:Sladkost trochu ustoupí, náznak dřevitosti, zlehka kyselejší tóny zelené třtiny. Velmi decentně zahřeje ústa. V úplném konci jemný náznak čerstvě pražené kávy, připálený toust.
Shrnutí:Příjemný kousek, který není zbytečně přeslazený. Chuť je trochu jednodušší, ale pije se velmi dobře. Oproti verzi 1995 je to krůček dopředu, verze 1985 mě zaujala znatelně víc.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 led 2019, 11:11

Barva:
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1715- ... age-solera
Aroma:Kůže, karamel, lesní med, těžká větrovost, pryskyřice, rozinky v rumu, čokoládové müsli. Hutná, plná vůně, až se sliny sbíhají. (92 b)
Chuť:Plný a olejnatý. Příjemně nasládlý, nezapře dominikánský styl od Oliver & Oliver. Mléčná čokoláda, rozinky, cedr. (92 b)
Body:92
Shrnutí:Ochutnáno s josém při další degustaci Hořicko-českolipské rumové mafie a ještě několikrát před ní, jde o moji lahvinku otevřenou na Vánoce. S nákupem jsem hodně spokojen, už verze 1995 mě hodně zaujala. Mám doma na někdy příště i verzi 1985.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 28 úno 2019, 20:18

Původ:Dominikánská republika
Velikost:vzorky
Aroma:sladké, cukrové, hutně kožené. koření, vanilka - vanilkové rohlíčky. čokoláda, opálené dřevo. trochu ztrácí drajv. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 2/3. dřevo, javorový sirup. karamel, pikantnější koření, vanilka. třešňový a švestkový kompot. se slinami ještě sladší. (b.2+/4)
Dozvuk:sladký. koření, čokoláda i ten kompot. výrazně vanilka, skořice. (b.1+/2)
Shrnutí:navoněný a sladký rum s kompotem a kořením. dobrý. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět