Ron Esclavo XO

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ron Esclavo XO

Příspěvek od Hunter » 22 črc 2016, 23:16

Obrázek

Máme tu další rum z Dominikánské republiky, tentokrát Esclavo XO, který zraje systémem solera až 23 let. Což znamená, že 23 let má jen ta nejstarší složka ve směsi. Čeští vychytralí, v lepším případě pouze špatně informovaní prodejci se vám budou snažit nakukat, že jde o rum třiadvacetiletý, samozřejmě jim to nevěřte. Viz třeba dobrůtka.eu, nebo slepě kopírující heuréka, případně další obchody, které kopírují lživé a zkreslené informace od jiných.
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Dominikánská republika
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1684-ron-esclavo-xo
Aroma:Sladce hutný a bohatý styl, nasládle kořenitý, medový, medovinový, lékořicově skořicový, s nádechem hřebíčku, lehce i kůže, i s nezbytnou větrovostí. Nic, co bych neznal, nic originálního a neotřelého, ale zase nutno uznat, že voní zatraceně dobře. (92 b)
Chuť:Pěkně poladěná vůně s chutí. Sladkost asi tak 50-60%. Takže dostatečně sladký, ale ne nějak brutálně, tohle není A.H.Riise. Stylově mi připomíná Quorhum, zkusmo jsem si pro srovnání nalil jeho patnáctku a Esclavo je o dost dál, sladší, výraznější, zajímavější. Ještě aby ne, však je taky znatelně dražší. (92 b)
Body:92
Shrnutí:Výtečně vyladěný rum, pochutnal jsem si. Měl jsem 50 ml miniaturu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Ron Esclavo XO

Příspěvek od Kobalt » 03 pro 2017, 12:28

17_01 - kopie.PNG
Alkohol:42 %
Poznámka:Advent 2017, vzorek 24/1
Aroma:Výrazný, sladký, kakao, rozinky, kůže, koření, skořice,suché dřevo, cedr, zatuchlost, starý vsáklý kouř.
Chuť:Silná a výrazná, sladké tmavé kakao, sušené ovoce, trpké červené víno, staré dřevo.
Dozvuk:Kakao a tmavá čokoláda, červené ovoce, červené víno, dřevitá svíravost, celkově těžší projev.
Shrnutí:Opravdu výborný rum, výrazný a jemný.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět