King Robert II Dark Rum

Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

King Robert II Dark Rum

Příspěvek od Kobalt » 27 črc 2016, 20:57

800x1200-King_Robert_Dark_Rum.jpg
Kromě blended whisky nabízí také Ian Macleod pod značkou King Robert II i rumy - bílý a tmavý. Ani oficiální stránky informacemi moc nehýří, jde přeci jen o nižší třídu. V Travelfree se v současnosti litrová láhev prodává za 330 Kč, v akcích ještě o kus levněji.
Web:http://www.ianmacleod.com/brands/king-robert-ii
Alkohol:43 %
Původ:Guyana
Aroma:Silná, hrubá, málo sladká, nasládlá. Nasládlý tmavý karamel, melasa, závan (aromatické) lihovosti, lihový fix, sladká lékořice, sladší koření (skořice), dřevitost, tvrdá žvýkačka.
Chuť:Nasládlá, málo jemná, docela hutná, výrazná. Dřevité koření, sladký tmavší karamel, lékořice, nasládlá kořeněnost.
Dozvuk:Intenzivní. Nasládlé koření, větrovost, dřevitější suché koření, sladkohořký tmavý karamel, čokoláda na vaření, jakási lékořicová hořkost.
Shrnutí:Silný a výrazný, spíše hrubý. Ne vždy byla nálada na samostatné popíjení. Vhodnější spíš při společnosti, kdy se soustředíte hlavně na konverzaci a velice vhodný jako další krok po pivu. Mě alespoň tak nejvíce chutnal, když jsme si po pár pivech dali společně ještě Roberta. Svojí silnou chutí se bude taky pravděpodobně hodit do koktejlů.
Král je mrtev, ať žije král! Na vědomost se dává, že zemřel král Robert II. Dark Rum, syn krále Roberta II. Deluxe. Korunovace krále Roberta II. Blended na pozici ekonomického pití je na místě.
20151211_133410.jpg
20151211_133410.jpg (47.73 KiB) Zobrazeno 1538 x
Archivní foto, král Robert II. Deluxe na sklonku svého života předává žezlo svému synovi Robertu II Dark Rumovi. Na fotografii je vidět i jeho vnuk, čerstvě dospělý Robert II Blended. Podoba je vskutku v rodině.
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 01 zář 2016, 16:57, celkem upraveno 1 x.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: King Robert II Dark Rum

Příspěvek od Hunter » 31 črc 2016, 16:03

Barva:
Alkohol:43 %
Původ:Guyana
Aroma:Tmavá čokoláda, rozinky, špetka kůže, lékořice, karamel. Ale vyčnívá z toho i nevyzrálý laciný alkohol, není to nic extra. (75 b)
Chuť:Chuť je veskrze slabá, nedobrá. Těkavý laciný chlast. Karamel, trocha koženosti. Jinak kde nic, tu nic. (55 b)
Body:65
Shrnutí:Tak po zkušenosti s blended whisky King Robert II Deluxe bylo toto jako facka. Přitom vše vypadalo tak slibně: dobrá zkušenost se zmíněnou whisky, Ian Macleod, Guyana, síla 43%. Ale nakonec z toho bylo jen veliké rumové zklamání. Naštěstí jsme našli využití do tiramisu a vaječňáku, takže litrovka docela ubývá. Původně jsem byl tak zklamaný, že se mi nechtělo ani zakládat vlákno, ale když už tu je, tak se podělím o svou zkušenost a třeba někoho uchráním od špatného nákupu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

salam15
Profesionál
Profesionál

Re: King Robert II Dark Rum

Příspěvek od salam15 » 31 črc 2016, 22:21

Souhlas, mně to taky přišlo jako levný chlast a žádný zázrak (mimochodem stejně jako jejich Blended whisky King Robert II Deluxe), ale na druhou stranu on to levný chlast je, takže je těžký mu zrovna tuhle vlastnost vyčítat :D
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět