Bowmore Cask Strength

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bowmore Cask Strength

Příspěvek od Hunter » 24 črc 2011, 21:23

Obrázek
Trochu nečekaně se mi naskytla možnost koupit další Islay whisky, v sudové síle 56%, ještě k tomu v litrové verzi a to za pouhých 9 stovek, no nekupte to...
Aroma:Vůně je hodně jódová, sladká, velmi příjemná, nepatrně uzavřená, jak bývá často u cask strength zvykem, ale stačí pár kapek vody a krásně se otevře, přejde do jemné máslovosti, vanilkovosti, jód celkem zůstává, ale alkohol ustupuje, už vás tak "neřeže".
Chuť:Ostrá, silná, jód s nasládlým zakončením.Pár kapek vody z ní ale udělá nádhernou záležitost, sladkost s už jen lehkou jódovostí je ještě příjemnější, toto je asi první whisky, u které přidání vody opravdu pomůže.
Shrnutí:Po první ochutnávce jsem měl připravené hodnocení 82, pár dalších přechutnávek, experiment s přidáním vody a rázem jsme někde jinde, momentálně se body ustálily na 85/100, ale budu pokračovat ve "výzkumu" a nedivil bych se, kdybych ho ještě časem poupravil směrem nahoru.
Body:85
Chuť:
Na whiskybase je průměr 83/100.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Bowmore Cask Strength

Příspěvek od Nethar » 19 říj 2011, 10:53

Zapomněl jsem v červenci vložit svoje hodnocení téhle flašky, děkuji Hunterovi ještě jednou za vzorek, kopíruju staré poznámky:
Aroma:nakyslá kouřovitost a hliněnost, opět silný úder. Cask strength jsou v podstatě jediné whisky, kam zkouším přidávat vodu, po jejím přidání alkoholovou ostrost vystřídá uhlazené smetanové aroma, syrové vánoční těsto, celkově whisky se stylem
Chuť:asi se projevuje Islay, protože ji dokážu pít i bez přidané vody, v ústech kupodivu sladká a hladce smetanová, ale po delší době se síla samozřejmě projeví, voda zmírní sílu, ale ve svém vzorku jsem výraznější chuťový posun nezaznamenal
Dozvuk:sladce kouřový, chtěl jsem napsat kratší, ale zůstává dlouho taková sladká nakouřená dochuť, je toho plná pusa; s vodou se objevují ořechy
Shrnutí:výborné pití, vymazlené a elegantní, příliš silné, ale od toho je to cask strength
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 14 lis 2011, 10:24

Bohužel se mi "povedlo" ztratit svoje poznámky k této whisky :( tudíž nemůžu být nijak konkrétní, ale naštěstí si pamatuju bodové skóre a zhruba i celkový dojem:
Oproti 12y, se kterou jsem ji přímo srovnával, dopadla výrazně lépe.. nesla se přesně v tom stylu, v který jsem doufal.. potěšila výraznější vůní i chutí a především rašelinou.. přesto si stále zachovala svoji zemitost a zatuchlost, která se mi u 12y hodně líbila.. jako bonus navíc ubrala na silné sladkosti, která mi u 12y zase trochu překážela.. přidání vody ji hodně svědčilo, ale chtělo to opatrně, aby ji člověk "nezabil" ;) s celkovým výsledkem jsem byl velmi spokojen..jedinou vadou na kráse bylo to, že jsem měl k dispozici jenom vzorek, ale to lze v podstatě kdykoli napravit :D
Body:87
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 11 pro 2011, 20:01

Ochutnal jsem díky Hunterovi vzorek a musím konstatovat, že mě tedy moc nezaujal.

Kalasnikov

Příspěvek od Kalasnikov » 22 pro 2011, 18:49

Aroma:Karamel, Jód a něco nahořklého
Chuť:Mořská sůl, "něco nahořklého" se ukazuje být penicilinem
Dozvuk:Trocha kouře, sůl a poslední zbytky penicilinu
Shrnutí:Zatím jsou moje pocity poněkud rozporuplné, laphroaig i talisker mi chutnají ale tady nevím jestli se srovnám s tím penicilínem :shock:

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 20 bře 2012, 22:04

No a já přihodím poznámky ke staršímu plnění. Stáčena rovněž v sudové síle 56%.
Bowmore_Cask_Strength_old label.jpg
Bowmore_Cask_Strength_old label.jpg (9.95 KiB) Zobrazeno 3403 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/2916
Aroma:rašelinový kouř, trocha dehtu, spálená topinka, náznak ovocného džemu, jinak spíše suchá a trochu pálivá, po naředění se objeví květinové tóny
Chuť:silný kouř a jod, jako žhavá láva, trochu sirupovitá, připálený toast potřený marmeládou (hořkosladké tóny), po naředění se opět objeví květinové tóny
Dozvuk:středně dlouhý, kouř a dehet, znovu připálený toast potřený marmeládou (hořkosladké tóny) a květinové tóny po naředění
Shrnutí:tato Bowmore mě velice příjemně překvapila, žádný čajíček, bylo zde o poznání více kouře než u ostatních Bowmore, ale zas ne tolik aby se dala zaměnit za nějakou jinou silně nakouřenou whisky, po přidání pár kapek vody se objevily květinky, jinak se dá pít i neředěná
Body:85

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 28 kvě 2012, 22:41

Aroma:dehet
Chuť:božská, nádherně slaďounká
Dozvuk:ten už mě tak nevzal, měl jsem možnost porovnat přímo s Glenfarclas 105 a tam byl lepší
Shrnutí:Jj... cask strength můžu
Body:86
Naposledy upravil(a) Radek dne 01 říj 2013, 10:07, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

kml

Příspěvek od kml » 11 črc 2013, 21:09

Alkohol:56 %
Barva:
Aroma:Slaná,jód, kouřová, lehce slad, sevřená.
Chuť:Suchá, jódová sladkost, lehce štiplavá, závan síry (tede podle mě).
Dozvuk:Slaný i sladký, sladce kouřový a suchý.
Shrnutí:Velmi dobrá a lahodná.
Poznámka:Velice dobře se pije a na cask strength mi nepřijde tak silná.Je chuťově jiná než Mariner nebo Enigma. Ředěním získáte další příchutě. Dostává mě ta síra a asi je tam i jód. Čili jeden doplňuje potřebné prvky pro tělo.
Body:83

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 07 bře 2014, 17:17

Hurá, kromě sešítku z WF jsem našel i svoje staré poznámky a tak vás budu teď pár dní zásobovat :-) A opět další vzoreček z Hunterovi laboratoře, díky ;-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/6129
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bowmore
Barva:
Alkohol:56 %
Velikost:vzorek
Aroma:Trochu jodu, sladší kouř, méně intenzivní, bowmorovská zemitost, mořský pobřeží při odlivu :) hrozny.
Chuť:Olejovitá, silný kouřový nástup, slaná, ale postupně sládne, alkohol je znát, ale ne tolik.
Dozvuk:Ostřejší, kouřový, ale ne brutálně, sladší až medově, překvapivě „jen“ středně dlouhý.
Shrnutí:Výborná i bez ředění. Myslím, že nejsem sám, koho trochu mrzí, že už se nedělá, za ty peníze to byl pěkný kauf..

Odpovědět