Plantation Grenada 2004

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation Grenada 2004

Příspěvek od Hunter » 26 srp 2016, 12:44

Obrázek
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Grenada
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1974- ... enada-2004
Aroma:Ostřejší typ vůně, aroma je pikantně štiplavé, s medovou sladkostí, přezrálým ovocem, vanilkou a jen lehkým dotekem dřeva. Výrazná je tu kořenitost, pak kakao, čokoláda, ostrá lakovost. Dál se dá najít sušený banán. Zajímavý mix vůní, který mě zaujal. (90 b)
Chuť:Ve vůni byl sice ostřejší, ale na jazyku je překvapivě uhlazený. Sladkost asi 1/3. Vanilka, čokoláda, med, dub, v dochuti pak trochu vystrčí růžky hřebíček. V chuti trochu postrádá živost, kterou má ve vůni. (86 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Solidní pití, které rozhodně nezklamalo, ale body nahoru zde táhla spíš vůně, než chuť. Z pěti ochutnaných rumů skončil tento v tvrdé konkurenci na 4. místě.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Plantation Grenada 2004

Příspěvek od josé » 28 srp 2016, 10:51

Alkohol:42 %
Původ:Grenada
Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní. originální. sladké, těžší. káva, travnatost, exotické dřevo, mandle v čokoládě. trocha ovocnosti. lihová těkavost poněkud kazí dojem. vůně mi přijde povědomá, určitě jsem něco podobného někde cítil, jen si vzpomenout kde (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3, zprvu hodně suchý, dřevitě pikantní, drhnoucí na jazyku. sládne, ovocní. karamel. nakyslá, višně v čokoládě (b.2/4)
Dozvuk:nasládlý, nijak výrazný. čokoláda. teatree (b.0/2)
Shrnutí:originální vůně. chuť maličko pokulhává. celkově v pohodě. byl jsem na něj zvědav. za prvé, že mám nenačatou lahev ve skříni. a za druhé, že jsem žádný rum z Grenady ještě neměl. nijak nezklamal. díky Hunterovi za sehnání vzorku (b.1/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět