Plantation Panama 2004

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation Panama 2004

Příspěvek od Hunter » 30 srp 2016, 09:52

Obrázek
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Panama
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/3760- ... anama-2004
Aroma:Cedr, med, skořice, vanilka, svěží exotická dřevitost, kokos. (89 b)
Chuť:"Abuelo styl", aneb Panama se nezapře. To jsou rumy, které mi sedí. Kůže, cedr, skořice, med. (89 b)
Body:89
Shrnutí:Ochutnal jsem díky českolipskému podniku Kavárna/bar Kocour, kde jsem zakoupil 60 ml vzorky pro další společnou degustaci v Hořicích u josého. Zároveň jsme tento rum srovnávali přímo i s verzí Panama 2002. Verze 2004 je ve vůni svěžejší, 2002 je těžší a dřevitější, ale i výraznější. V chuti byly rozdíly jen malé, 2004 je jemnější a lehčí, 2002 těžší a cedrovější, což se mi líbilo ještě o trochu víc. Oba však velmi dobré.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Plantation Panama 2004

Příspěvek od Kobalt » 18 srp 2017, 09:32

20160227_152351 - kopie.jpg
Mám už láhev s novým dizajnem.
Destilován kontinuálně z melasy, doba fermentace 3 dny. Zrál doma 9 let v sudech po bourbonu, pak 2 roky v sudech po cognacu ve Francii.
Alkohol:42 %
Původ:Panama
Velikost:celá láhev
Aroma:Sladká a měkká. Sladké exotické dřevo (cedr), trocha kouře, medová sladkost
Chuť:Exotické dřevo, sladké lehké koření, v pozadí tropické ovoce. Spíše sladší, výrazná.
Dozvuk:Sladké exotické dřevo, sladké koření, v pozadí tropické ovoce.
Shrnutí:Sladký a exoticky dřevitý rum. Výrazný a hodně dobrý.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět