Very Rare Pedro Ximenez Exclusive Solera

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Very Rare Pedro Ximenez Exclusive Solera

Příspěvek od Hunter »

PX_zpsp8fkaxux.jpg
Barva:
Alkohol:17 %
Původ:Španělsko
Aroma:Povidla, jitrocelový sirup, přezrálý angrešt.
Chuť:Co ve vůni, to je přesně i v chuti. Husté, hutné, medově sladké, švestky, povidla, jitrocelová nakyslost, angrešt.
Shrnutí:Pro řetězec Marks and Spencer vyrábí Emilio Lustau. Výborné sherry, skvělý dezert, moc mi chutná. Jako uvítací panák XI. degustace Bratrstva rašeliny podle ohlasu (snad) nezklamal. Kupoval jsme ho už podruhé a určitě ne naposledy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Very Rare Pedro Ximenez Exclusive Solera

Příspěvek od Króča »

Opravdu výtečné a hutné sherry a určitě nezklamalo ;)
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Very Rare Pedro Ximenez Exclusive Solera

Příspěvek od josé »

Alkohol:17 %
Velikost:maxivzorek
Aroma:sladké povidlové. hrozinky, fíky, třešně, švestky. doplněno ořechy a asi i mandlemi. dřevo. odlehčuje vínová svěžest.
Chuť:sladká, mírněji sirupovitá, sušené tmavé přezrálé ovoce z vůně. jitrocelový sirup proti kašli.
Dozvuk:odezní silná sladkost a zůstanou spíše pražené lískáče, para ořechy a mandle.
Shrnutí:výborný dezertík. sladkost je únosná, není to úplný hutný viskózní tlamolep. dá se i víc než jedna sklenka. škoda, že nemám v mrazáku zmrzlinu, hned bych věděl, čím si ji polít. na základě ochutnávky u Huntera jsem s s nákupem neváhal. nedávno jsem načnul pro návštěvu a zvláště dámská polovina byla nadmíru spokojena. já teď s potěšením dorazil zbyteček v lahvi.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět