Glenfiddich Experimental Series IPA Cask

Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Glenfiddich Experimental Series IPA Cask

Příspěvek od nidan » 06 lis 2016, 15:43

IPA.jpg
Úvod:Jeden z prvních "experimentů" v rámci nové série Glenfiddich Experimental Series. Jedná se o whisky s 3 měsíčním finišem v sudech po pivě India Pale Ale (IPA). Nejdříve bylo vytvořeno speciální pivo, které zrálo v sudech po Glenfiddich whisky a tyto sudy byli následně vráceny zpět do palírny a naplněny opět whisky...
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86462
Web:http://www.glenfiddich.com/explore/experimental-ipa
Barva:
Alkohol:43 %
velikost:celá láhev
Aroma:Příjemná vůně, možná až kýčovitá. Citrusy, exotické ovoce (ananas) a mašmeloun
Chuť:Zpočátku mírně spálila jazyk, poté sladkost (med), vanilka
Dozvuk:Dozvuk spíše průměrný, zase skladkost a na závěr trochu zhořkne (že by konečně to pivo?)
Shrnutí:Láhev jsem koupil jako pivař/whiskař ze zvědavosti a musím říct že jsem tam z toho piva moc nenašel i přes velká očekávání. Nicméně když si odpusím že je to pivo finiš tak příjemné pití, možná až moc navoněné. Pokud si však myšlenku na pivo finiš neodpustím tak sem zklamaný. Teď mne naopak láká pořídit tu IPU co byla v sudech po Glenfiddich zda ta je naopak více whisková.
PS:Můj první pokus o recenzi tak mne omlouvte, zvlášt z těch tagů mi šla hlava kolem :)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich Experimental Series IPA Cask

Příspěvek od Nethar » 06 lis 2016, 16:59

Tag recenze jenom na začátku a na konci, máš ho tam nějak moc. Upravím to až budu na počítači a tohle smažu, pak si to projdi a mrkni jak jsem to udělal.
Jinak díky za recenzi ;-) Včera jsem měl zrovna vzorek na Whisky Life! Prague a nic negativního tam nebylo, takové lehčí pití na rozjezd.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 06 lis 2016, 18:51

Už je v prodeji v Makru, 999 bez DPH (1209 s DPH).
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 06 lis 2016, 20:32

díky Nethare ;)

v tom makru je levnější než v anglii, kort když v některých aukcích už sem jí viděl i za 100 liber :doh:

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 06 lis 2016, 22:05

Velikost:vzorek WLP2016
Aroma:sušší dřevo A.O., lehká, nasládlá vanilkovost. slad. pivo jsem nepoznal ani náhodou (b.1/3)
Chuť:v chuti se mi oproti vůni líbí víc. sušší drhnoucí dřevo. lehce pikantní koření. perlivé. zvláštní bonbónová příchuť. sládne. citrusy, tropické ovoce. nahořklost IPA bych z hlavy neřekl, ale takhle by se v tom náznakem našlo (b.2/4)
Dozvuk:pikantní kořenité dřevo. hřejivý. grepová slupka, svěží, hravý (b.1/2)
Shrnutí:není to špatné. mladá, živá a pikantně kořenitá whisky. když bude stát do tisícovky, v pohodě. aha, nestojí. jsem rád za ochutnání a celou lahev si nekoupím. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 09 lis 2016, 21:29

:arrow: nidan: Já to dělám tak, že si najdu pěknou recenzi nějakýho šprta (třeba Nethara), pak dám citovat a zkopíruju si celý text hlavně se všema tagama a jen předělám ku obrazu svému ;-) Nebo edituju (a kopíruju) nějakou svojí starou recenzi, když už se rozhodnu něco sepsat... :-)

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 12 lis 2016, 16:29

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WLP2016
Aroma:Docela zajímavé, příjemné. Trocha sladu, trochu nakyslá (ovoce, hlavně zelené jablko), trochu kořenitá (anýz).
Chuť:Štiplavá, nevycválaná, docela jednoduchá, ve vůni slibovala víc. Slad, lehce kořenitá, plíseň z hermelínu.
Dozvuk:Krátký, hřejivý, zklamání. Dřevo, makovice, pikantní kořenitost.
Shrnutí:Směs údajně 7-10 let starých whisky zraných v sudech po bourbonu a 3 měsíce finišovaná v jakýchsi obrovských dřevěných nádobách po IPA. Zklamání, vůně slibuje víc, než mohou chuť i dozvuk nabídnout. Zajímalo by mě přímé srovnání s modrým Grant's Ale Cask, přičemž se obávám, že poměr cena/výkon by Glenfiddich odsoudil k mým vřelým nesympatiím.
Body:79,5
Naposledy upravil(a) xenopus dne 16 srp 2017, 15:15, celkem upraveno 1 x.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 05 črc 2017, 13:18

Info:První z experimentálních NAS Glenfiddichů. Tato whisky zrála poslední tři měsíce v sudech po pivu IPA z pivovaru Speyside Craft Brewery. Whisky není ani filtrovaná za studena, ani dobarvovaná karamelem
Web:http://www.glenfiddich.com
Barva:Amber
Velikost:Celá lahev
Aroma:Osvěžující vůně, evokuje přechod jaro/léto. Luční květinky, posečená tráva, zelené ovoce. Možná, ale opravdu možná tam někde je i ten chmel. Pěkná voňavka.
Chuť:Zelený nebo bylinkový čaj s kapkou špiritusu. Ten čaj je ale slabý, a toho alkoholu je tam kapka. Po pivu ani památky.
Dozvuk:Poměrně dlouhý a sladký. Lískooříškový krém. Je tam i nějaká ta hořkost. Jestli to je ale ta pivní, to je mimo mou rozlišovací schopnost.
Shrnutí:Tohleto musí být markentingový úspěch. Já se tedy chytil. Ta flaška je fakt sexy, pěknější jsem dlouho neviděl. Kouzelné slůvko „Craft“ v popisu se taky počítá. Je to pěkně navoněná Speyside whisky, která v chuti sice pokulhává, ale stydět se určitě nemusí. Koupi lahve nelituju, na poličce dělá parádu. Jen mi tam prostě chybí to pivo třeba v porovnání s Grant’s Ale Cask nebo Jamesonem Caskmates, kde jsem ho cítil dost.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět