Whisky ve filmu

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

Martin2 píše: 01 črc 2022, 22:08 Ta flaška Macallan je na obou obrázcích prázdná?
O co tam šlo? To vzpomínaj jak byla dobrá? :think:
Na prvním obrázku je lahev prázdná. Ano, je to tak. Zbytky jejího obsahu jsou vidět ve skleničce vedle ní. Scéna se odehrála v bytě hlavního hrdiny, detektiva konstábla Morse. Zaujatý divák si nemohl nevšimnout, že Morse, nedávno ještě abstinent, zahání chmury nadměrným pitím skotské whisky. Když Morse později navštívil jeho nadřízený, detektiv inspektor Thursday, a zahlédl v koši několik prázdných lahví od whisky Macallan a Teacher's, poznamenal něco ve smyslu, že za ty peníze, co nejspíš za poslední dobu za whisky utratil, si mohl pořídit i starší solidní vůz. Vlastně Morse otcovsky káral, neboť mu na něm záleželo.

Endeavour_S02E01_00_41_28.jpg

Druhý obrázek lahve od whisky Macallan pochází z pitevny. Lahev měla u sebe oběť vraždy. Ano, opět byla lahev prázdná. Nikdo neřešil ani aroma, ani chuť, ku škodě nezazněl ani komentář k dochuti či k bodovému ohodnocení.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

Po propuštění z vězení a očištění svého jména se Morse uchýlil do ústraní. Žil v chatě u jezera, kterou mu zapůjčil jeho bývalý spolužák, stýkal se s jeho přáteli, navštěvoval různé večírky zlaté mládeže, tak trochu hledal sám sebe. Návrat do aktivní služby si nedokázal jakkoliv představit. Ale co čert nechtěl, v blízkém okolí nalezli zavražděnou mladou ženu. Případ dostal na starosti jeho nadřízený, inspektor Thursday. Ten Morse navštívil v jeho dočasném útočišti a snažil se jej přemluvit k návratu, přičemž jako správná návštěva donesl i lahev čehosi dobrého. Viz Cutty Sark v seriálu Detektiv Endeavour Morse (Velká Británie, 2012-2021), třetí série, epizoda Muž, který tam nebyl:

Endeavour_S03E01_00_20_32_Cutty_Sark.jpg
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Martin2 »

Bere si ji celkem ochotně :wink: p.s. takhle s dějem to je super :handgestures-thumbupleft:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Nethar »


Martin2 píše:Bere si ji celkem ochotně :wink
Tak radši, podle skleničky na stole mu pan Čtvrtek nejdřív půlku vypil.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Fileta »

V tom případě to nebyl pan Thursday, ale Thirsty :think:
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Martin2 »

Nethar píše: 19 črc 2022, 07:30
Martin2 píše:Bere si ji celkem ochotně :wink
Tak radši, podle skleničky na stole mu pan Čtvrtek nejdřív půlku vypil.
Hmm... zajímavá úvaha - tak nějak jsem si ale myslel že flaška putuje opačným směrem a ten koho na záběru vidíme sedět je Morse (ale nevím nekoukám na tenhle seriál).
A nebo si nalil a podává tomu druhýmu aby si nalil taky, co já vím?
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

:D Scéna začíná tak, že Morse přichází na chatu, přičemž jsou dveře otevřené. Vchází opatrně dovnitř, rozhlíží se, a vidí v křesle inspektora Thursdaye. Ten už měl whisky nalitou ve skleničce a během rozhovoru podal lahev Morsovi, aby si také nalil. Vykládali, popíjeli. Vlastně jsem zapomněl uvést něco docela vtipného, dost mě to zaujalo, a to že inspektor Thursday tu nedopitou lahev při odchodu odnesl! :D A to mně jako lakota nikdy nepřišel, naopak.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

V epizodě Pasažér, pátá série seriálu Detektiv Endeavour Morse (Velká Británie, 2012-2021), byla součástí ukradeného zboží whisky Kilorran. Šlo o velkou zásilku mnoha beden:

Endeavour_S05E03_00_01_30_Kilorran.jpg
Endeavour_S05E03_00_01_31_Kilorran.jpg
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Nethar »


Walter píše:přičemž jako správná návštěva donesl i lahev čehosi dobrého
Takže správný popis je spíš: přičemž jako správný alkoholik si s sebou všude nosil láhev čehosi dobrého.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Nethar »


Martin2 píše:...a ten koho na záběru vidíme sedět je Morse (ale nevím nekoukám na tenhle seriál)...
Taky jsem nevěděl, ale pochopitelně jsem si oba nejdřív proklepl na googlu, abych se ujistil. Jsem totiž tak trochu detektiv a nejdřív jsem si taky myslel, že na fotce je Morse, ale vůbec mi k tomu nesedělo, že by byl stažený v ústraní v chatě u jezera a navlečený do obleku :-)
Odpovědět