Whisky ve filmu

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Martin2 »

Ale aby to tady neměl na povel jenom Walter :handgestures-thumbupleft: přidám něco pro pobavení: Uncle Tickletush's Special Reserve :lol: :lol: :lol:
 
TBBM.jpg
The Bob's Burgers Movie 2022
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

Martin2 píše: 31 črc 2022, 23:08
Walter píše: 31 črc 2022, 20:25 William Ryan (Petr Čepek), zhýralý majitel kdysi prosperujícího panství, popíjel White Horse. Viz seriál Dobrodružství kriminalistiky (Československo / Západní Německo / Francie, 1989–1993), epizoda Střela:
A opět krásná ukázka diletantství oddělení rekvizit. U epizody střela se píše V tomto příběhu se ocitáme v jižní Anglii v roce 1928. a jak všichni víme tak 1910 - 1936 vládl George V, takže na lahvi má být By Appointment to his Majesty The King - tahle, nebo tady dobová reklama a né ta co je vidět na snímkách od Waltera, ta je tak někdy z období natáčení :naughty:
Tak ono podobných chyb, jako například znázornění whisky, jejíž plnění či jen design lahve neodpovídá době příběhu, nebo vůbec neexistuje, je ve filmech mnoho. Většinou na ně ani nepoukazuju. Téhož přešlapu se dopustili třeba i britští tvůrci mého oblíbeného Sherlocka Holmese v hlavní roli s Jerremy Brettem. Ve filmu Sherlock Holmes: Svobodný mládenec, jehož děj je zasazen do konce 19. století, se objevuje lahev 12leté Cardhu z 80 let 20. století.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od salam15 »

Jo, Jeremy Brett byl nejlepší Holmes
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

Walter píše: 01 srp 2022, 21:45 Tak ono podobných chyb, jako například znázornění whisky, jejíž plnění či jen design lahve neodpovídá době příběhu, nebo vůbec neexistuje, je ve filmech mnoho. Většinou na ně ani nepoukazuju. Téhož přešlapu se dopustili třeba i britští tvůrci mého oblíbeného Sherlocka Holmese v hlavní roli s Jeremy Brettem. Ve filmu Sherlock Holmes: Svobodný mládenec, jehož děj je zasazen do konce 19. století, se objevuje lahev 12leté Cardhu z 80 let 20. století.
A to už jsem si vůbec nevzpomněl, že pan Doran, osoba, co na obrázku třímá onu lahev 12leté Cardhu, pronáší:
Připíjím Vám na zdraví, ale bude to žitnou Samuela Margolina. Je to skvělá whisky. Vozím si ji všude s sebou.
Tož tak. :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Nethar »

Tak nesmyslné etikety, whisky, co ještě neexistovaly, to je jasné, drobné filmové chyby a zkratky, to je stejné jako zkoumat do detailu jejich oblečení, apod.

Ale když postava říká o Cardhu, že je žitná, když postava říká, že její americká palírna je ve Skotsku, to jsou všechno pečlivě zvážené body scénáře. Ti lidé záměrně lžou a je to součást detektivní zápletky! :-) Schválně se s vědomím toho, že dané dialogy byly lež, znovu nad jednotlivými díly zamyslete a vyjdou na povrch nové nečekané souvislosti! ;-) (jak jsem psal, jsem tak trochu detektiv)
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

A tím jsi mě vybídl k zamyšlení. Proč jsem už kdysi nezmínil, že postava držící lahev 12leté Cardhu ji udává za žitnou? Důvod je nakonec docela prostý. Tehdy jsem zhlédl verzi s původním českým dabingem v hlavní roli s Dalimilem Klapkou. V té pan Doran praví:
Připíjím Vám na zdraví svým oblíbeným nápojem. Zlatá whisky. Mám ji všude s sebou.
Chyba se tedy nachází v dabingové verzi v hlavní roli s Vladislavem Benešem. Zároveň je nutné upozornit na fakt, že tato chyba byla věrně přenesena z originálního znění v angličtině. :?
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

V epizodě Narkomani ze seriálu Malý pitaval z velkého města (Československo, 1982–1986) se objevila whisky Scots Grey. Popíjeli ji narkomani ve svém doupěti:

Maly_pitaval_z_velkeho_mesta_E14_Time_00_08_49_Scots_Grey.jpg
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Walter »

Elish Harvey (Ladislav Mrkvička), zadlužený majitel vynikajícího dostihového koně, popíjí whisky Haig. Viz Dobrodružství kriminalistiky (Československo / Západní Německo / Francie, 1989–1993), epizoda Pinkertonova detektivní agentura:

Dobrodruzstvi_krimi_Pinkerton_E17_00_26_38_Haig.jpg
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od tornado »

Podsvětí Holešovic, amatérský film ze 70.let. V čase 1:74 se objeví titulek: Teď mám rande s žitnou
Podsvět Holešovic.png
Film je dostupný na Youtube:

Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whisky ve filmu

Příspěvek od Nethar »

Jako respekt, to se díváš na takovej underground, že i Zátory pak zbourali, když to dotočili!
Odpovědět