Cardhu 12 yo

Radek
Profesionál
Profesionál

Cardhu 12 yo

Příspěvek od Radek » 16 srp 2011, 09:37

Cardhu12yo.jpg
Cardhu12yo.jpg (29.63 KiB) Zobrazeno 5600 x
Tak na tuhle whisky jsem měl ve svých single malt začátcích políčeno. A buďme upřímní, důvodem nebylo nic jiného než neobvyklý tvar láhve v níž (viz. obr.) se prodává. A upřímně řečeno tvar té láhve je na ní asi tak to nejzajímavější. Koupil jsem si jí hned po svém okouzlení Taliskerem a byla to tehdy opravdu studená sprcha..... vlastně ne studená, spíš taková vlažná, prostě nijaká. Měl jsem dojem že piju něco se zcela neutrálním pH. Jako kdyby to ani nebyla whisky. Podobnej dojem jsem pak měl u sladový Bushmills, ale to je irská whiskey a tam se to dá očekávat :D , u skotský whisky mě to prostě krutě zklamalo.

No a bodově? Dám 70....
Naposledy upravil(a) Radek dne 22 čer 2012, 09:46, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Cardhu 12 yo

Příspěvek od Radek » 16 srp 2011, 09:43

No a Michael Jackson jí hodnotí takto:
Barva: Světlá.
Aroma: Lehké, příjemné, stopy ryngle a mimořádně jemný nádech kouře.
Tělo: Lehké a jemné.
Chuť: Lehká až střední chuť s důrazem na sladovou sladkost a vanilku.
Dokončení: Přetrvávající sirupová sladkost, ale i silnější suchost, s pozdějším velmi slabým tónem rašeliny.
a dává jí 72.

fricek

Příspěvek od fricek » 05 lis 2011, 10:54

Já měl přesně opačný vývoj,nejdříve Cardhu a pak Talisker a strefil jsem se správně.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 úno 2012, 10:28

Tak jsem právě dochutnal vzorek Cardhu 12y, dopsal poznámky a jsem moc potěšen tím, co čtu, protože se s tebou Radku absolutně shodnu. Tvoje vyjádření "prostě nijaká, něco se zcela neutrálním pH, jako kdyby to ani nebyla whisky" je přesně můj dojem.

Ale aby té radosti nebylo moc, povinnosti volají, musím trochu něco o Cardhu napsat ;) Jedná se o nejprodávanější single malt whisky od Diageo (Talisker je druhý), její hlavní trh je ve Španělsku. Ovšem na Pyrenejském poloostrově poslední roky tržby hodně klesají a to se samozřejmě dotklo i Cardhu (pokles o 40%).
Cardhu existuje pouze ve dvanáctiletém provedení (kromě nějakých speciálních vydání, jako byl Special Cask Reserve v říjnu 2006 a Single cask from 1997). Cardhu je hlavní složkou Johnnie Walkera a tato palírna je tedy považována za jeho jakýsi duchovní domov. Byla založena v roce 1824.
Na fóru jsme již zmiňovali událost z roku 2003, kdy Diageo nahradila Cardhu single malt za vatted malt, ačkoliv ponechala stejný design a tvar láhve. To zvedlo vlnu nevole, takže byla následně barva upravena. Kvůli poklesu tržeb se nakonec ale v roce 2006 opět začala prodávat Cardhu v klasickém single malt provedení.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/211
Web:http://www.malts.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=cardhu
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Slepý test:ano
Aroma:Nenápadné, dřevnaté, ořechové. Ani s vodou či nějaký čas přikrytá se nějak extra nerozjede.
Chuť:Tohle bude asi ta nejslabší hranice - 40%. Jemná, nenáročná. Smetanově hladivá, dobře se pije.
Dozvuk:Po polknutí dozvuk srovnatelný se suchým vínem, samozřejmě tady je to alkoholově silnější. Mírně štiplavé dřevo.
Shrnutí:Veskrze nijaká, vhodná na různé soutěže v tom, kdo toho více vypije či do koly ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 čer 2012, 09:46

tak vyřizuji svůj další restík
Aroma:slabé, nenápadné
Chuť:na to že je to sladová whisky mi přišla taková nijaká (jako kdyby to ani nebyla whisky), měl jsem dojem že piju něco se zcela neutrálním pH
Dozvuk:nevýrazný
Shrnutí:Tohle bylo v mých single malt začátcích veliké zklamání, po okouzlení Taliskerem jsem poznal krutou pravdu že ne každá SM je vynikající. Asi nejzajímavější je na této whisky její láhev.
Body:70

kml

Příspěvek od kml » 11 črc 2013, 21:03

Barva:
Aroma:Nasládlé, lehce kouřová.
Chuť:Jemná, sametová, sladká a suchá, náznak kouře.
Dozvuk:Výrazně suché, sladké a teplé.
Shrnutí:Jemná whisky a nevýrazná.
Poznámka:Lehce pitelná, chybí jí osobitost. Nejhezčí je na ní balení. Tím určitě upoutá a dobře se pije.
Body:72

Buster&Glen

Příspěvek od Buster&Glen » 02 srp 2013, 00:58

................
Naposledy upravil(a) Buster&Glen dne 09 led 2014, 00:22, celkem upraveno 1 x.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 02 srp 2013, 21:18

Buster&Glen píše:i hovna na stěnách tureckejch záchodků dávno zaschla a už se v tom honí jen vítr...
:lol: :lol: :lol: :text-bravo:
Buster&Glen píše:Nejspíš tu zas dostanu naplácáno, že jsem kacíř
:violence-smack: :twisted: :confusion-shrug:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 23 pro 2014, 16:44

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/211
Velikost:lahev
Aroma:ovoce, hrušky. sladkokyselé, bílé víno, zelené meruňky. slad, trocha dubu s vanilkou a skořicí
po naředění více šťavnatě kyselé, jablečné (b.2/3)
Chuť:není moc intenzivní. hlavně dřevo a pak nakyslá ovocnost přecházející k nasládlosti.hladká smetanová
po naředění kyselost poněkud ustoupí a je spíše dřevitě nasládlá (b.1/4)
Dozvuk:střední. karamelové dřevitý, čokoládový, nasládlý, vanilka. mátově větrový (b.1/2)
Shrnutí:originální lahev a nekomplikované a příjemné pití uvnitř. jedna z mých prvních SM. byla fajn.(b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 10 úno 2015, 15:48

velikost:vzorek
Aroma:sladové, nasládlé
Chuť:jemná, lehká, sladká
Shrnutí:Jsem trochu zklamaný, je taková jednoduchá, nevýrazná a nijaká. Není tu nic špatného ale také nic co by mě lákalo si ji dát znovu
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 21 úno 2016, 12:03, celkem upraveno 1 x.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět