Jameson The Blender's Dog

Lahve z Irska
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Jameson The Blender's Dog

Příspěvek od josé » 04 pro 2016, 10:32

jameson-blendersdog.jpg
jameson-blendersdog.jpg (8.48 KiB) Zobrazeno 1071 x
z Whisky Life! jsem si přivezl tři vzorky z novinkové série "The Whiskey Makers Series" - The Distiller’s Safe, The Cooper’s Croze a The Blender’s Dog. v klidu jsem si je porovnal vedle sebe naslepo a hledal rozdíly.
info z letáčku: "Tato whiskey byla připravena master blenderem Billym Leightonem. Díky celkové komplexnosti chuti ji lze přirovnat k výbornému Jameson Originalu."
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82409
Web:https://www.jamesonwhiskey.com/en/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:svěží, větrové. mírná bonbónová sladkost, roks. meloun, citron, zelené meruňky. obilné a pocitově nejvíc lihové z celé trojice. plevy. trocha suchého dřeva A.O., smůla (b.1/3)
Chuť:hodně sladká. řídká, vodičková. lehce pikantní koření - hřebíček, dřevo. nahořklá. nijak výrazná. nudná (b.1/4)
Dozvuk:oproti chuti změna. vanilkový, čokoládový, sladký. výrazně kokosky s kapkou citronu (b.1/2)
Shrnutí:v chuti žádný trhák. kokos v dozvuku mě překvapil (b.0/1)
Body:3
jako zajímavý experiment pro porovnání vedle sebe zajímavé. to doporučit mohu. jsem rád, že jsem nebyl úplně mimo. základního Jamesona jsem už doma neměl, abych srovnání rozšířil. po paměti a podle poznámek jsem měl asi tenkrát štěstí na flašku, protože mi základní vlastně chutnal. z této trojičky jsem si na zadek nesednul. za trojnásobnou cenu je jako adepty na koupi celé lahve rozhodně doporučit nemohu. moje pořadí 1. Cooper’s Croze, 2. Distiller’s Safe, 3. Blender’s Dog.
tady ještě přikládám oficiální info ze stránek Jamesona:
The secret behind our whiskey lies in the passion and dedication of our masterful craftsmen, our Head Distiller, Head Cooper and Head Blender. The Whiskey Makers Series celebrates them and their craft.
We’re not sure if our Head Blender, Billy Leighton, has a musical note in his head but harmony is his main pursuit. The Blender’s Dog is a whiskey that celebrates his craft the art of marrying whiskeys. A superbly balanced, complex whiskey, The Blender’s Dog is a perfect balance of spirit, wood, and time; delivering butterscotch sweetness with a prickle of spice and tannins. Making whiskey requires a fair deal of science, but blending is an art.
‘I wanted to create harmony and complexity, an infusion of flavour that perfectly fills your mouth and nose. My whiskey has a rich creamy mouth feel, with the sweetness of butterscotch, giving way to the prickle of spices and tannins’. - Billy Leighton, Head Blender.
Nose: From light citrus to pineapple, mango and kiwi notes, with the addition of figs and dates. A touch of walnut leads into the contribution of the seasoned American barrels and Spanish butts, vanilla and toasted oak.
Taste: A rich, round, creamy mouthfeel, with the sweetness of butterscotch, giving way to the prickle of the pot still spices. Succulent fruit brings the perfect balance as charred oak with some subtle tannin add to the complexity.
Finish: Exceptionally long, as the luscious fruit is slow to fade.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Jameson The Blender's Dog

Příspěvek od xenopus » 03 dub 2017, 22:25

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82409
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WLP2016
Aroma:Poměrně uhlazené, čerstvé, docela sladké, zároveň ale také zbytečně štiplavě lihové. Obilí, slad (nejvíc ze všech tří), bylinky, ovocnost (meruňky, ananas), stopa koření. Postupně líh odvětrává a přibyde ovocnosti.
Chuť:Příjemná, irsky smetanově hladká, nejdřív docela sladká, pak vystrčí drápky koření. Obilí, troška červeného ovoce, hřebíček, lékořice?, čokoláda.
Dozvuk:Nekomplikovaný, spíš kratší. Dřevo, trocha čokolády.
Shrnutí:Škoda té lihovosti ve vůni, jinak slušná.
Body:79
Bylo zajímavé srovnat si všechny tři kousky z The Whiskey Makers Series vedle sebe. Ačkoliv ne úplně naslepo (na lahvičkách jsem měl zkratky JCC, JDS a JBD), rozdíly jsou citelné a záměr každé chuti whiskey čitelný (zaměření na dřevo, grain a blend - poslední dvě hlavně teda v chuti). Jsou to všechno irské, navíc NAS, ale přesto se dajé slušně pít. ;) Jen úplně nevím, jestli za tu cenu. Teda vlastně vím - jednou vzorky budiž. A podruhé leda zadarmo.
Shrnutí: 1. Blender's Dog, 2. Cooper's Croze, 3. Distiller's Safe.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět