Wild Turkey 101 Proof

Americké pití
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od Hunter »

WT101 proof_zps67eplevf.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/40702
Barva:
Alkohol:50,5 %
Aroma:Jasná Amerika po prvním přivonění. Kůže, med, klasická bourbonová vůně, ale tentokrát mi nevadí. Pomeranče, skořice, hřebíček, vanilka a cedrové dřevo. (83 b)
Chuť:Ostrá, suchá, štiplavá, travnatá, dřevnatá. Na druhý dojem jsem zachytil i špetku nasládlosti. (70 b)
Body:76
Shrnutí:Měl jsem slepý bonusový vzorek od Cyry (díky!). Vůně byla v pohodě, v chuti mě moc za srdce nechytla. Ale zahřát zahřeje. Oproti dražší a luxusnější stájové Rare Breed mi vadila o hodně méně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od josé »

wturkey101.jpg
wturkey101.jpg (9.61 KiB) Zobrazeno 4860 x
Info:bourbon z Kentucky, nová etiketa
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/106661
Web:http://wildturkeybourbon.com/
Alkohol:50.5 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladší, AO, vanilka, skořice, pečené hrušky, lehká větrovost a lakovaná tužka. karton. (b.1+/3)
Chuť:sušší lakované dřevo. pikantní - vyšší % jsou znát, říznější. citrusová kůra. plevy. sládne, sušené hrušky, vanilka. (b.2/4)
Dozvuk:hřejivý, chilli. mátová čokoláda, opálené dřevo, karamelová sladkost. žitná zemitost, mýdlovost. (b.1/2)
Shrnutí:pitelný bourbon za přijatelnou cenu. víc % mi sedí a při přímém porovnání s 81 raději tento silnější. (b.0+/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od moochine »

Recenziu zatial pisat nebudem, ale po prvom pohariku musim skonstatovat ze je to chutovo zatial najlepsi burbon aky som mal. Pach nie je zly ale este nemal prilezitost sa rozvynut takze si troska pockam. Taktiez musim vychvalit absolutne nulovy zapach po riedidle(napriklad taka 4R SB bolo ako pit riedidlo priamo z plechovky z Hornbachu). A k tomu ta cena, skratka nema konkurenciu.
Glengoolie, for the best of times
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od J.K.Ch »

A až někdy zkusíš Wild Turkey Rare Breed ... tak to je ještě jiná paráda.
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od moochine »

J.K.Ch píše: 20 lis 2019, 22:12 A až někdy zkusíš Wild Turkey Rare Breed ... tak to je ještě jiná paráda.
povodne som chcel kupit to ale 101 mala pridobre recenzie a cenu tak som isiel radsej s tym ze ak to nebude pre mna tak miniem menej penazi. a nelutujem. ale rare breed je urcite na najblizsom nakupnom zozname :dance:

---

tak som celkom prekvapeny ale 101 mi pride lepsia. RB rychlo pirde, rychlo odide, clovek si ju ani nestihne uzit skratka. s vodou sa neskutocne "zkludni" a je taka o nicom. takze za mna, zatial, 101 vyhrava na plnej ciare.
Glengoolie, for the best of times
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:50,5 %
Aroma:Velmi jemný , zastřený, třešňové pecky.
Chuť:Lák, okurky, svěží dřevo.
Dozvuk: Ostré dřevo, obilnost, výrazný a dlouhý.
Shrnutí:Pitelné a silné, za tu cenu super.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Wild Turkey 101 Proof

Příspěvek od Tos »

Alkohol:50,5 %
Velikost:celá láhev
Aroma:Po otevření a nalití lak na piána a trocha láku od okurek. Po vydýchání lak na hrací skříně :-) Lák už ne. Vlastně voní moc příjemně. Je tam i stopa růžovýho oleje a perníku.
Chuť:Úplně poprvé štiplavá, ale míň, než bych podle voltáže čekal. Dál mě vede doposavad neznámou cestou. Polkneš a cítíš, jak to jde hrdlem níž a níž – a nic moc to nedělá. Nemá to skoro žádnou úvodní sladkost a končí to pod jazykem tak nějak… Do hořka. Jenomže! Ani náhodou to není ta vlezlá, protivná a ulpívající hořkost lacinejch blendů. Je taková ušlechtilá, kvůli který lidi rádi pijou drahý kafe. Chuť „dobré brazilské kávy“ to ale nemá, jen tu zvláštní nahořklost, co člověka houpe: hodně láká a zároveň lehoučce odrazuje. Možná je i se špetkou nějakýho perníkovýho koření. U obojího je hrozně fajn, jak se ty prvotní vjemy prolínají a mění. Dobrý to je! Pár dní po otevření je hořkost fuč, v chuti se objeví trocha nasládlosti. Dominantní je těžko popsatelnej dojem opravdu dobrýho pití.
Dozvuk:Zahřeje, to je bez debat. Pak doznívá to „hezky hořký“, co tam zjevně má bejt. Celý se to pak postupně vytrácí do drobet kořenitýho a silnýho – fakt silnýho – pocitu, že se člověk napil něčeho výjimečně dobře udělanýho. U mnoha doporučovanejch skotskejch single maltek se začátečník ničeho podobnýho nedočká. Proto se mu hlavou honí otázky: Proč mám pít divný mejdlo s příchutí jablek za tisícovku? Když LEVNĚJŠ můžu mít dva poctivě vyladěný Krocany 101?!
Shrnutí:Jsem z Krocana úplně zdivočenej. Stojednička v mých očích nemá chybu. Je to neuvěřitelně příjemný, silný, ale vůbec ne nějak vulgární, blbý pití. Na konci žádnej dominující lák na okurky, ani lak na dřevo; ty jsou naznačeny jen v úvodní vůni. Bourbony a irský kousky mi evidentně sedí víc, než skotský ve srovnatelný cenový hladině. Tohle by měl ochutnat snad každej. Nejen v poměru cena/výkon můj jasnej vítěz měsíce června a favorit na vítězství v celém roce 2022.
Odpovědět