Jameson The Cooper's Croze

Lahve z Irska
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Jameson The Cooper's Croze

Příspěvek od josé » 06 pro 2016, 22:01

jameson-cooperscroze.jpg
jameson-cooperscroze.jpg (8.71 KiB) Zobrazeno 1267 x
z Whisky Life! jsem si přivezl tři vzorky z novinkové série "The Whiskey Makers Series" - The Distiller’s Safe, The Cooper’s Croze a The Blender’s Dog. v klidu jsem si je porovnal vedle sebe naslepo a hledal rozdíly.
info z letáčku: "V této whiskey podtrhl bednář Ger Buskley vliv dřeva a staření na její charakter. Díky plné chuti s ovocnými tóny ji můžete připodobnit k whiskey Jameson 12 yo nebo Redbreast 12yo."
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82407
Web:https://www.jamesonwhiskey.com/en/
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:převážně citrusové, ovocné. jahody. výrazný suchý, lakovaný A.O.. nasládlost jen zlehka. objevuji i tóny tmavšího dřeva. kokos, čokoláda. opálené. (b.1/3)
Chuť:sušší. výrazná dřevitost A.O., jehličkové, pepřové, nasládlé, lakové (b.1/4)
Dozvuk:alkoholově odezní a zůstane tmavá čokoláda, grep, opálené dřevo a máta (b.1/2)
Shrnutí:ve vůni nejvíce dřeva z testované trojice. i v chuti mě dík dřevu baví. já american oak můžu. zanechala nejsilnější dojem. (b.0/1)
Body:3
jako zajímavý experiment pro porovnání vedle sebe zajímavé. to doporučit mohu. jsem rád, že jsem nebyl úplně mimo. základního Jamesona jsem už doma neměl, abych srovnání rozšířil. po paměti a podle poznámek jsem měl asi tenkrát štěstí na flašku, protože mi základní vlastně chutnal. z této trojičky jsem si na zadek nesednul. za trojnásobnou cenu je jako adepty na koupi celé lahve rozhodně doporučit nemohu. moje pořadí 1. Cooper’s Croze, 2. Distiller’s Safe, 3. Blender’s Dog.
tady ještě přikládám oficiální info ze stránek Jamesona:
The secret behind our whiskey lies in the passion and dedication of our masterful craftsmen, our Head Distiller, Head Cooper and Head Blender. The Whiskey Makers Series celebrates them and their craft.
The Cooper’s Croze is a whiskey created by our Head Cooper, Ger Buckley, showcasing the diversity of barrels at our Midleton distillery and the profound influence that wood yields. With knowledge passed down through 5 generations of his family, Ger selects, repairs, and maintains our treasured casks. The Cooper’s Croze is a carefully crafted whiskey that effortlessly carries vanilla sweetness, rich fruit flavours, floral and spice notes and the undeniable influence of oak. You can take whiskey out of wood but you can never take the wood out of whiskey.
“As a fifth generation cooper I’ve created the Coopers Croze to celebrate my love for wood and its enormous versatility. My whiskey reflects the spectrum of flavours contributed by the variety of cask types, from sweet vanilla to rich fruits and toasted wood. “ - Ger Buckley, Head Cooper.
Nose: A subtle flower petal-perfume develops into rich ripe fruits, while some charred oak and cedar wood bring balance and complexity – a seamless infusion of American and Spanish oak character.
Taste: The initial impression is from the sweet vanilla of the American ex-bourbon barrels. This brings added depth to the rich fruits typical of the ex-oloroso sherry butts. A pleasant touch of hazelnut and toasted wood complement the pot still spices.
Finish: Pleasantly long, with vanilla sweetness slowly fading to barley grains with a touch of oak char.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Jameson The Cooper's Croze

Příspěvek od xenopus » 03 dub 2017, 22:24

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/82407
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WLP2016
Aroma:Příjemné, nasádle dřevité s tóny koření. Taková americká vůně. Nekomplikovaná, nikterak intenzivní. Dřevo, vanilka, koření, stopa mandarinek/pomerančů a ovocných bonbónů. Po odvětrání lehce zesmrádne.
Chuť:Středně olejnatá, hladká, kořenitá, jednoduchá. Dřevo. Víc vlastně nic.
Dozvuk:Trochu zhořkne, ale spíš do grepova než do hořkosti ze dřeva. Stopa jahod a šalvěje.
Shrnutí:Aroma takové americké a dozvuk je takový umělý. No, jde to.
Body:76
Bylo zajímavé srovnat si všechny tři kousky z The Whiskey Makers Series vedle sebe. Ačkoliv ne úplně naslepo (na lahvičkách jsem měl zkratky JCC, JDS a JBD), rozdíly jsou citelné a záměr každé chuti whiskey čitelný (zaměření na dřevo, grain a blend - poslední dvě hlavně teda v chuti). Jsou to všechno irské, navíc NAS, ale přesto se dajé slušně pít. ;) Jen úplně nevím, jestli za tu cenu. Teda vlastně vím - jednou vzorky budiž. A podruhé leda zadarmo.
Shrnutí: 1. Blender's Dog, 2. Cooper's Croze, 3. Distiller's Safe.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět