Whisky Svach

Která nová whisky spatřila světlo světa nebo kterou novou jste si koupili vy, co se děje ve světě atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Whisky Svach

Příspěvek od Marvin »

Raději to dám samostatně pro případ, že by se spustila zase nějaká další diskuse ;) .
Ve Svachově Lhotce u Českého Krumlova vznikla v roce 2015 další destilérka, která začala mimo jiné vyrábět i vlastní whisky. Vzhledem k tomu, že v objektu už je minipivovar (pivo Glok), tak mohou využít obdobnost technologií na začátku výroby. Více zde: http://relax.lidovky.cz/u-ceskeho-kruml ... avosti_ape
Web destilérky je pak zde: http://www.svachovka.cz/destilerka
Předpokládám, že tam uvedená informace o zrání se týká obecně celého provozu, tj. včetně ovocných destilátů: "Zrání produktů bude probíhat v dřevěných dubových sudech z Tennesse, Francie, Beskyd a Rakouska. Část bude zrát v skleněných nebo nerezových nádobách."
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Svach

Příspěvek od nidan »

jeee jezdim obcas kolem tak se asi zastavim:)
zedral

Re: Whisky Svach

Příspěvek od zedral »

Díky za odkaz, o palírně ovocných destilátů jsem věděl, ale o výrobě whisky jsem netušil. Doufám, že svachovští nebudou s lahvováním whisky chvátat.
Ale to oni stejně budou... Tříletá single malt u nás vyvolává spíše rozpaky než nadšení, ale neberme jim jej. Mám to k nim blízko, tak je do zimy 2018
navštívím, ochutnám a uvidím.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Svach

Příspěvek od nidan »

3letka muze byt dobra...pujdu do ni bez předsudků
když vidím jak jsem do některých mladých a starých šel s předsudky a pak byl zklamanej tak už to nedělám:)
zedral

Re: Whisky Svach

Příspěvek od zedral »

Pravda, pro výrobce bude vždycky tou nejlepší whisky na světě. Tolik práce, času, péče a investic... To nadšení plně chápu. A očekávání obrušuje hrany objektivitě. Každopádně v našich podmínkách nedozrává Skotská, ale (naštěstí) Česká whisky, kterou až se načasí velice rád ochutnám.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Svach

Příspěvek od nidan »

s tím že u nás nedozrává skotská teda rozhodně nesouhlasím....
Uživatelský avatar
Duthoron
Znalec
Znalec
Příspěvky: 765
Registrován: 27 kvě 2013, 21:15
Bydliště: Varnsdorf

Re: Whisky Svach

Příspěvek od Duthoron »

nidan píše:s tím že u nás nedozrává skotská teda rozhodně nesouhlasím....
Hmm, to bys měl. "Skotská whisky" je chráněná známka a podle skotské legislativy musí celý proces výroby a zrání až do lahvování proběhnout na území Skotska (ve skle už whisky nezraje). Pokud by jen část výroby nebo zrání probíhala jinde, už se tomu nesmí říkat "Skotská whisky".
zedral

Re: Whisky Svach

Příspěvek od zedral »

Tak, tak. Časem budeme moci porovnávat kvalitu české (moravské) whisky různých nových výrobců. Chuťové charakteristiky budou určitě rozmanité a myslím si, že místně specifické. Vzpomínám si, že když jsem si koupil první lahev GC 1992 49,2% 58. z 500, tak jsem si první třetinu říkal, co to je?
A nebyl jsem určitě sám. Srovnával jsem si tu chuť s Taliskerem, Laphroaigem, Bowmorkou nebo Balvenií, proto mi GC 22 moc nešel. Teď je super.
A na to budu myslet při budoucí ochutnávce whisky Svach, Trebitsch, nesmím je striktně porovnávat s něčím chronicky známým. Vše má svůj čas.
Také proto ve whisky z našich luhů a hájů nebudu hledat Skotsko nebo Indii, protože jsme klimaticky úplně jinde. Vždyť to známe. To máte : sladování,
máčení, fermentaci, destilaci, zrání v sudech, v jakých sudech, podmínky ve skladech... :D
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Whisky Svach

Příspěvek od nidan »

myslel jsem samozdřejmě skotského typu ale to si myslím že je každému celkem jasné...
Duthoron píše:
nidan píše:s tím že u nás nedozrává skotská teda rozhodně nesouhlasím....
Hmm, to bys měl. "Skotská whisky" je chráněná známka a podle skotské legislativy musí celý proces výroby a zrání až do lahvování proběhnout na území Skotska (ve skle už whisky nezraje). Pokud by jen část výroby nebo zrání probíhala jinde, už se tomu nesmí říkat "Skotská whisky".
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Whisky Svach

Příspěvek od Radek »

nidan píše:myslel jsem samozdřejmě skotského typu ale to si myslím že je každému celkem jasné...
Každýmu bylo jasný že pravdu má Duthoron :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět