Plantation SC Barbados 12 yo Wild Cherry Finish

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Barbados 12 yo Wild Cherry Finish

Příspěvek od Hunter » 31 led 2017, 16:59

Obrázek

Sud číslo 11 láhev 390

8 let v sudu po bourbonu, 4 roky v sudech z višňového dřeva, ve kterých zrál koňak Ferrand.
Barva:
Alkohol:44,1 %
Původ:Barbados/Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/4210- ... rry-finish
Aroma:Hodně výrazná vůně, bourbonový náhul, do toho vůně kadidla z kostela, starý nábytek, exotické dřevo. Vše až brutálně výrazné, kořenité, pro mě paráda. Najdete tu i vůni čokolády, propolisu a lehce i láku od okurek. (93 b)
Chuť:Chuť krásně sladěná s vůní, k tomu všemu je ale i příjemně nasládlá. Rozinky, hodně do bourbonu a exotického dřeva. V dochuti postupně vysychá. (91 b)
Body:92
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Zaměřili jsme se hlavně na novinky roku 2016 od Plantation, novou single cask řadu, kdy jsme postupně ochutnali Réunion 15 yo, Panamu 8 yo, Haiti XO a Barbados 12 yo. K tomu jsme přidali i jedno starší single cask plnění, což byla Cuba 1998. Nová řada je naprosto fantastická, tento skončil v součtu našich hodnocení na čtvrtém místě z pěti ochutnaných SC.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Plantation SC Barbados 12 yo Wild Cherry Finish

Příspěvek od josé » 07 úno 2017, 22:15

Info:xxxx-2016, 8 Bourbon + 4 Wild Cherry Finish, sud 11
Alkohol:44.1 %
Původ:Barbados
Velikost:vzorek Kocour
Aroma:tohle na mě platí. čistokrevný bourbon, hladký A.O. kokos, vanilka. lehká lihovost, kanagon. za tím nepatrně nějaká květinová vůně. tmavá čokoláda se zvýrazní po odvětrání (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. tady jsem po vůni moc změn stylu nečekal a opravdu. lehce nahořklé A.O. dřevo - drhnoucí, kořenitost, pikantnost. kokos, vanilka. trochu nebezpečně zabíhá do mýdlova. (b.2/4)
Dozvuk:sladký, dřevitě kořenitý. třešňové pecky, ananasová šťáva (b.1/2)
Shrnutí:tohle je takový klasický bourbonový rum. vůně je výrazná. žádné překvapení se nekoná. přesto v pohodě pitelný a dobrý. (b.0/1)
Body:5
5. místo v S04E01
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět