A.H. Riise Non Plus Ultra

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

A.H. Riise Non Plus Ultra

Příspěvek od Hunter » 15 úno 2017, 18:16

Obrázek

Vlajková loď firmy A.H.Riise. Průměrný věk 30 let v solera systému, roční produkce 3000 lahví.
Barva:
Alkohol:42 %
Původ:Dánsko/Americké Panenské ostrovy
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/1313- ... -very-rare
Aroma:Medovina, skořice, rozinky, anýz, perník, lékořice, kůže, hřebíček. Plná, vrstevnatá vůně. Celkově v dojmu převládá sladká kořenitost. (93 b)
Chuť:Na jazyku olejnatý, medovinově sladký, občas až trochu pouťový dojem, to když se ozvou žvýkačky Pedro (které jsou znát i u A.H.Riise Navy Strength). V dochuti rumově hřejivý, uhlazený, táhlý, zprvu sladký, ale pak postupně sladkost vyprchává a pokračuje hřejivá kořenitost. (91 b)
Body:92
Shrnutí:Nezískal si mě hned na první napití, ale postupně. Pomohlo i přímé srovnávání s jinými favority, například s mým oblíbeným Presidente Marti 15 yo. Bonusem navíc je i pěkná karafa, kterou asi jen málokdo po dopití vyhodí. Je i bytelná a uzávěr těsní tak, že za něj můžete držet plnou lahev a neotevře se. Kdo má rád tento sladší styl, nebude nejspíš zklamán, i když vzhledem k ceně se u A.H.Riise dají najít výhodnější nákupy. Ale zase bez té karafy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

richie
Znalec
Znalec

A.H.Riise Non Plus Ultra

Příspěvek od richie » 15 úno 2017, 19:26

Vyplatí se to koupit hned ? Nebo mám jít nejprve cestou 55%, Port nebo Sauternes finish, případně Gold medal a pak jako bonbonek nakonec ? Přece jen je cena poměrně vysoká...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: A.H.Riise Non Plus Ultra

Příspěvek od Hunter » 15 úno 2017, 19:33

Pro sichr, kdyby ti jejich styl nesedl, bych nejdřív radši zkusil ty levnější.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 19 úno 2017, 23:40

Web:http://www.ahriiserum.com/products.html
Původ:Dánsko
Velikost:vzorek
Aroma:zajímavé, netradiční. dominuje zvláštní "kadidlová" vůně. něco mezi lékárnou, novým měkčeným PVC, výrazným včelím voskem, spáleným karamelem a pomerančovou kůrou. dřevo, skořice a lékořice. silné a výrazné (b.2+/3)
Chuť:sladkost 3/3. medovinové. oproti vůni překvapení. ovocná, tropická, šťavnatá - žvýkačky Pulse. meruňky. čokoláda. perníkové koření (b.3/4)
Dozvuk:sladký, ovocný. karamely, čokoláda. máta, kokosové dřevo a nakonec sušené meruňky. (b.1/2)
Shrnutí:zaujal mě ve vůni. nepředpokládaně ovocná chuť. ta je hodně podobná souběžně porovnávané variantě Copenhagen Gold Medal. u Non Plus Ultra je zase více koření. tento mě zaujal o trochu víc. zajímavý rum. dva vzorky a jsem naslazený na týden dopředu. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 19 kvě 2017, 14:35

Děkuji moc Hunterovi za vzorek. Je to moc dobrý rum, sladký, hlavní linku kromě "rumové vůně", která u mě většinou vše tak přebije, že už nevím moc co psát, narozdíl od whisky, jsou tady hodně výrazné pomeranče. Takový jemný rum s pomerančovou kůrou uvnitř.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

mahdi
New-make
New-make

Re: A.H. Riise Non Plus Ultra

Příspěvek od mahdi » 31 bře 2018, 22:33

Barva:
Přidaný cukr:nezjisteno, nicmene urcite doslazovany
Původ: Panenské ostrovy
Velikost:celá láhev
Shrnutí:Tezka ovocna vune, silny aroma, hutna sladka nektar klasickej Riise = sladka bomba. Chut stejne jako vune. nicmene rafinovanejsi, je tam toho vic, nez jen cukrkandl + ostrejsi/pikantnejsi dojezd, rozhode palec hore, to me bavilo. Dochut slusna (nic zvlastniho). Prozatim nejzajimavejsi Riise. Zaroven extremne atraktivni lahev, lame mi srdce ji flaknout do kontysu na sklo. Povedeny, porad je to Riiise, kde jsem zatim nakup neopakoval, protoze to je zbytecne sladky, coz plati i zde.

Torrez
New-make
New-make

Příspěvek od Torrez » 07 led 2019, 21:15

Velikost:Vzorek
Aroma:Typický rumový pomeranč se skořicí a hned v zápětí nasmrádlá višňová sladkost, která ma slušnou hloubku. Na závěr lehký závan oříšků.
Chuť:Úder sladkosti a následuje koplexní chuť ze skořice, vanilky, pomeranče a višní v likéru. Dozvuk je krátký ve stejném duchu s drobnou hořkostí.
Shrnutí:Opět vynikající A.H.Riise, dle očekávání. Přípomínal mi XO Reserve, ale pravdou je, že nabízí něco navíc. Jestli to ale stojí za hromadu peněz navíc toť otázka. :?:

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 09 led 2019, 17:50

Limitovaná edice 6000 lahví v roce 2017 a cca 12000 lahví v roce 2018, nejstarší a silně vypalované sudy, až 30 let.
Původ:Panenské ostrovy
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 12/2018
Velikost:vzorek 5/6
TLDR:Je to Riise, to by mohlo na celou recenzi stačit...
Aroma:Sladký a táhnoucí se, jemný, hutný, citronové želé, jemný marcipán, ovocná sladkost, meruňky.
Chuť:Sladký, citrusový, sladký, výrazný, jemný, sladký, hodně výrazný a jemný, hutná sladkost, citrusové želé.
Dozvuk:Citrusové želé, citronový marcipán, hodně sladký.
Shrnutí:Jako, je to výtečný rum, ale... Je přehnaně sladký, zbytečně drahý a nenabízí o moc víc než ostatní rumy téhle značky.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět