Plantation SC Belize XO Grapia Finish

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6361
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Belize XO Grapia Finish

Příspěvek od Hunter »

Obrázek

Zrání 6 let v sudu po bourbonu a 2 roky v sudu z jihoamerického tvrdého dřeva grapia.
Sud číslo 11, lahev číslo 352.
Barva:
Alkohol:43,1 %
Původ:Belize / Francie
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/4104- ... pia-finish
Aroma:Výrazně kořenité aroma je až koňakové, přidává se propolis, do toho dokonce nějaké přezrálé lesní plody, maliny, jahody, chvílemi až do červeného vína a kořenitě nakyslého ovoce. Po červeném víně se objeví i vůně růžového vína. Zajímavý profil. (93 b)
Chuť:Chuť je zkrátka extrémně lahodná. Sladkokyselá ovocnost. V chuti je tento rum krásně jemný, nasládlý, kořenitý, uhlazený, hebký, přitom ale stále výrazný, koňakový a projeví se i vliv sudu po bourbonu. (95 b)
Body:94
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v českolipském Baru/Kavárně Kocour. Hlavní jádro ochutnávky tvořily čtyři Plantationy, k tomu novinka od Diplomática - Mantuano, pak jsme zkusili El Ron Prohibido Habanero a na úplný závěr pak pouťovou atrakci RedRum. Společně s multi-islandem byl tento rum pro mě vrcholem ochutnávky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1691
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Plantation SC Belize XO Grapia Finish

Příspěvek od josé »

Info:lahvováno 2016, 6 let Bourbon + 2 Grapia finish, sud 11, 352 lahví
Alkohol:43.1 %
Původ:Belize
Velikost:vzorek Kocour
Aroma:výrazný kokos. silný a hutný tak, že by se dal krájet. za tím je vanilka, lehká ovocná nakyslost, kiwi, papája. dřevo, leštidlo na parkety. včelí vosk, ořechy a kousek čokolády. po odvětrání čistý A.O., lak. moc se mi líbí (b.3/3)
Chuť:sladkost 2/3. tady je to obráceně než u předchozího Haiti Tokaji Finish. tento je nejdřív sladký. pak vysychá a nastupuje dřevitá kořeněnost. bourbon sudy A.O., sladkokyselá tropická ovocnost. před polknutím hořkne a maličko mýdlovatí. plná silná chuť zvýrazněná sladkostí. (b.3/4)
Dozvuk:sladký. rozteklá čokoláda, med, kokos, vanilka, máslovky, skořice. mazlavý a hladký (b.2/2)
Shrnutí:překvapivě sladký rum. v kombinaci s výraznou bourbonovitostí funguje. musím doma zkusit dosladit whisky po bourbonu. také se zakulatí a ohladí? (b.0/1)
Body:8
2. místo v S04E02
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět