Glenfiddich 15 yo Solera Reserve 40%

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Glenfiddich 15 yo Solera Reserve 40%

Příspěvek od Nethar » 23 úno 2011, 19:44

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Glenfiddich 15 yo Solera Reserve

Příspěvek od Hunter » 09 bře 2011, 10:33

Z palírny Glenfiddich jsem měl dosud možnost ochutnat 12y, 15y Solera Reserve a 18y Ancient Reserve. Patnáctiletá Solera si mě získala nejvíc.Excelentní zástupce Speyside. Hodnocení dle J.Murraye:Měkkost a intenzita vůní a chutí se dosahuje sňatkem v kádi Solera. Je bez dominance některého chuťového profilu. Med je dokonale vyvážen nejvybranějším kořením. Její síla spočívá ve schopnosti téměř bez námahy svádět chuťové pohárky. Je zde jemnost a vybranost chuťových složek, které jsou čisté a pozitivní. Dlouhý konec, dokonale složený.

Dřívější balení, o síle 43% (které jsem ochutnal).
Glenfiddich15.jpg
Moje hodnocení 90/100.Velmi doporučuji.Cena u Topalkoholu 874,-Kč.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

MadChick85

Příspěvek od MadChick85 » 12 bře 2011, 01:13

Solera Reserve mi před pár hodinami přišla a musím říct, že jsem poměrně zklamán, po první ochutnávce.... vůně naprosto perfektní, ovoce, vanilka, sladkost, zatím nejpříjemněji vonící whisky, kterou jsem měl tu čest vyzkoušet, za to chuť a dokončení mi přišlo příliš jemné a nečitelné. Uvidíme trochu doufám, že na podruhé či potřetí objevím v této láhvi krom okouzlující vůně i trochu více.

Zatím 6,5/10

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 12 bře 2011, 09:29

Já bych se Solery jenom stručně zastal, je to výborné pití ;-) Jedna ochutnávka je u každé whisky málo a může jednoduše zmást. S vůní souhlasím, je parádní, ale i ten jemný konec má hodně do sebe a jestli je zprvu nečitelný, vzhůru do prozkoumávání ;-) Ač se momentálně orientuju spíše na whisky Islay charakteru, k nejrůznějším vydáním Glenfiddichu se stále rád vracím, je to nádherný zástupce Speysidu. Takže snad časem více zachutná a jestli ne... jsou tu naštěstí desítky a stovky dalších whisek, to je na tom to nejlepší :-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 12 bře 2011, 14:48

Věřím, že po několika dalších ochutnáních nakonec hodnocení půjde nahoru.Já to měl u Lagavulin 16y, excelentní hodnocení ve všech knihách i na netu, a mě přišla napřed taková plochá,ale nakonec jsem jí přišel na chuť a teď si každý doušek doslova vychutnávám. Je ale taky možné, že té Soleře nakonec na chuť nepřijdeš, zaručit se to nedá,vždycky je to individuální, většinou si každý najde nějaký svůj styl whisky, který mu sedí.Nebo několik oblíbených stylů a charakterů...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

MadChick85

Příspěvek od MadChick85 » 17 bře 2011, 06:45

Tak Vám nakonec musím dát částečně za pravdu pánové , opravdu po opakovaných pokusech s touto whisky musím jít s hodnocením nahoru, to že je chuť jemná a těžce definovatelná nakonec vůbec neznamená, že by nebyla dobrá či příjemná :D Jen to zakončení by mohlo být trochu delší.

Takže konečné 8.5/10 :)

čolek

Příspěvek od čolek » 05 kvě 2011, 20:15

Já se docela divím, jak nízké hodnocení Solera dostává... Přijde mi třeba mnohem lepší než 21yo od Glenfiddichu. Je neuvěřitelné jak smetanové je její tělo, to je jak se válet na obláčku :D

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 kvě 2011, 15:51

Já jenom dodám to, co o mě asi už víte :-) Ačkoliv spíše holduji "Islay" kouskům, Glenfiddich Solera Reserve je můj miláček a patří mezi mé nejoblíbenější whisky běžné kategorie. Smetanová, čokoládová, krásně voňavá. Třeba Glenfiddich 18 mě svojí vznešeností také nezklamal, ale tahle patnáctka je prostě lepší. Momentálně zkoumám Glenfiddich Rich Oak a Glenfiddich Caoran Reserve - speciálně ten Caoran Reserve mě po prvním dojmu obrovsky překvapil (to vůbec není Glenfiddich, jak ho známe). Recenze dodám co možná nejdříve.

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 09 kvě 2011, 20:06

No už se těšíme. Sem s tim
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 09 zář 2011, 12:51

Tak pár let uplynulo a já jsem Soleru koupil za levný peníz znovu, abych se podíval, jestli je opravdu tak dobrá, jak se mi tenkrát zdálo (moje první jednosladová whisky). Protože když jsem začínal své hodnocení, měl jsem v lahvi už jenom neprůkazné zbytky, přehodnotil jsem. Mezitím jsem nějaké ty lahve nachutnal, takže můžu říct, že je to skutečně jemná a vyvážená whisky, v jednotlivých charakteristikách se nijak extrémně nevymyká tomu dalšímu, co jsem mezitím ochutnal, ale celkově je skvostně vyvážená a výborná, bodový součet to dokládá. Oproti mému dřívějšímu hodnocení vzrostla, protože jsem ho tvořil před pár měsíci jenom po paměti, a proto jsem dal raději nižší hodnocení, abych ji omylem nenadržoval.
Aroma:sladké ovoce, čokoláda, vanilka, zázvor
Chuť:ovoce, mírně kořeněná ostrost, jemná, není přehnaně výrazná, nikterak hořká
Dozvuk:dlouhý, jemný avšak bohatý, sladce vanilkový dozvuk
Shrnutí:první single malt whisky, kterou jsem kdy ochutnal, po pár letech jsem koupil znovu a jsem s ní stále stejně spokojený. Jemná, hladivá, vyvážená, krásná

Odpovědět