Bladnoch 15 yo 1989 Cadenhead

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 9378
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Bladnoch 15 yo 1989 Cadenhead

Příspěvek od Nethar » 24 bře 2017, 22:28

Dneska porovnávám, resp. spíše mám vedle sebe postavené a postupně vypiju, vzorky dvou nepříliš podobných whisek, ale oboje od nezávislých bottlerů - Cadenhead Bladnoch a Gordon & MacPhail Macallan. Tentokrát to není naslepo.
bladnoch.png
bladnoch.png (51.02 KiB) Zobrazeno 971 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/27500
Web:http://www.wmcadenhead.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bladnoch
Alkohol:53,3 %
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Óó, tak to jsou vzpomínky. Sice vyvolané hlavně tím, že vím, co piju, ale DB Bladnoch byla snad jedna z mých prvních single malt, byl o tři roky starší, měl 55 %, v podstatě hodně podobný. Ach to byly časy. Dřevitě travnatý dojem zostřený nakyslou silou alkoholu. V pozadí se hlásí ke slovu trošku nasládlá vanilka. Kokos, dřevo, les, čerstvé piliny. Po trochu delší době se rozpracuje a zesílí tam nějaké barvy, laky, ředidla a shnilá tráva ve stylu Auchentoshanu a stodoly se slepicemi u mých prarodičů před dávnými věky. Je to variabilní a bohaté, to mám rád.
Chuť:Má to sílu, o tom žádné pochyby, ale v té vší síle to není agresivní kyselá mrcha, ale spíš sladká smetanová mrcha, to je trochu nepochopitelné, ale vkusné.
Dozvuk:Ani ne tak moc dlouhý, ale jemný (s ohledem na 53,3) a vytříbený. Není to hořké, jen tak karamelově dřevité. Doznivá až do rumova a čokoládova.
Shrnutí:Od salama jsem v průběhu posledních 50 let dostal mnoho vzorků, čtyři z nich jsem včera a předevčířem ochutnal, od tohoto pátého jsem očekával nadprůměrně průměrný travnato-kyselý sudový zážitek, ale hodně mě překvapil a zachutnal, předchozí ochutnané vzorky zastínil. Pochoutka.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Odpovědět