Flóki Icelandic Young Malt

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Flóki Icelandic Young Malt

Příspěvek od Hunter » 03 kvě 2017, 17:29

Floki_Icelandic_Young_Malt_1st_Edition_zpsk39llejh.jpg

Flóki je whisky z Islandu, z palírny Eimverk, založené v roce 2009. Nazvána je po jednom z prvních vikinských průzkumníků Islandu, což byl Hrafna-Flóki Vilgerðarson, který při své plavbě na Island v 9. století z Faerských ostrovů použil tři krkavce, aby mu pomohli najít cestu. Najdete je také v logu palírny. Whisky Flóki je vyráběná pouze z islandského ječmene. Jedná se o vytrvalý a pomalu rostoucí ječmen, pěstovaný ve vulkanické půdě. Islandský ječmen má nižší obsah cukrů, takže se musí použít o 50% ječmene více, než je běžné. Dělá se tu dokonce i whisky nakuřovaná, jde o sérii Sheep Dung Smoked Reserve, kdy místo rašeliny používají ovčí trus. Tu jsme na whiskyfestivalu ale neměli. Mohli jsme ale ochutnat plnění Icelandic Young Malt. Zraje v nových vypalovaných sudech z amerického dubu. Na světě jí je 600 půllitrových lahví.
flki logo_zpsaoqtnci1.png
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63873
Barva:
Alkohol:47 %
Aroma:Velký údiv na první přičichnutí, velmi originální a netypická vůně. Hodně svěží dřevitost, pak vlna silně sladké ( a pro mě příjemné) vůně, kde rozpoznávám med, bonbóny, trochu větrovosti, celé to připomene bonbóny medovky a lesněnky, mléčnou čokoládu. Výborné aroma, nedá se přirovnat k žádné jiné whisky a hodně mě baví. (88 b)
Chuť:V chuti je znát mládí. Docela mi připomíná zlatou slivovici, je ale sladší. Dřevo, větrovost, trochu se podobá produkci Gold Cocku. (83 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnal jsem na Whiskyfestivalu 2017. Velmi osobitá a zajímavá whisky, jsem moc rád, že jsem ji mohl ochutnat. Jakožto příznivce seriálu Vikingové oceňuji o to víc.
Flki_zpsg2mwdlqk.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Re: Flóki Icelandic Young Malt

Příspěvek od zyki » 06 kvě 2017, 14:12

Flókiho mám v ad. kalendáři, zyky jr. ho prohlásil za festivalového vítěze, tak se těším na prosinec.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 16 črc 2017, 23:17

Info:sud 17, first edition
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/83828
Web:https://flokiwhisky.is/
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:silné výrazné a čisté dubové dřevo, pilinově suché. v pozadí opálená zakouřenost. pecky, švestky, slivovice. poměrně sladké, med. trocha vanilky. palačinky, máslo. originální, příjemné. (b.2/3)
Chuť:odpovídá vůni. nápor čistého dřeva (naštěstí nehořkého) doplněný sladkou ovocností. med, špetka koření (badyán, nové). seno. (b.3/4)
Dozvuk:dlouhý. sladký, dřevitý. švestkový kompot a výrazné sušené meruňky. foukanec, máslo. (b.1/2)
Shrnutí:dík silnému dřevu originální. je sladká, což mi nevadí. to bude nějaká exotika. líbí. (b.0+/1)
Body:6+
Naposledy upravil(a) josé dne 22 pro 2017, 17:08, celkem upraveno 1 x.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 17 črc 2017, 13:06

Hmm docela mě překvapují takové pozitivní hodnocení. Já mám v paměti něco jako Hnus festivalu. Fakt mi vůbec nesedla.

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 31 črc 2017, 15:23

Info:Probírám se zápisky a doklepávám resty z whiskyfestivalu. Tahleta islandská whisky rozhodně zaujala. Nevím, jestli to byl vítěz festifalu nebo průser festivalu, po lahvi se každopádně rychle zaprášilo.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/63873
Web:https://flokiwhisky.is/
Barva:Amontillad – nebarveno - nefiltrováno
Velikost:Vzorek z WF2017
Aroma:Naprosto netypická, kdybych nebyl na whiskyfestivalu, tak bych asi ani neřekl, že to je whisky. Nějaká lokální brandy možná. Propolis, medovice, dřevo, kůže, sušené švestky, máslo
Chuť:Sladká chuť, ale taková potravinová. Povidla s uzeným masem, máslový krém, new make spirit
Dozvuk:Dlouhý, viskózní, smetanově máslový. Po minutě lehce hořkne.
Shrnutí:Rád zkouším nové věci, takže Flóki mi chutnala tím, jak je jiná. Jestli to je ale dobrá whisky, tak to asi ne. Náš soused včelař vyplachuje voskové plástve horkou vodou a tou sladkou vodou zalévá v sudu pšenici, kterou pak zkvasí a pálí. Tak přesně toto mi Flóki připomínala.
Kdykoliv si ji zkusím znovu a budu se těšit i na sestřičku uzenou na ovčích hovínkách 😊
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 07 dub 2018, 11:34

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/83828
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF 2017, sud č. 17
Aroma:Lihové, mladé, obilné (štiplavost pšenice). Rozhodně hodně netradiční. Obilnost, hlína a prach, med.
Chuť:Krémově hladká, osobitá, v hlavní roli sud, jistě řádně vypálený. Dále obilnost (fakt je to jen sladovaný ječmen?), švestky, med - jako zlatá slivovice, ale ještě řádně dochucená medem.
Dozvuk:Dozvuk šlehne svou intenzitou, pak postupně odeznívá. Hodně sládne, sládne, sládne... čistá cukrová vata doplněná cereálností. Nakonec se přelije do natrpklosti švestkových pecek.
Shrnutí:V charakteru v zásadě konzistentní od vůně až po dozvuk - obilí, dřevo, med, máslo. Baví mě ochutnávat věci, které vůní spíše odrazují (např. Slyrs), ale přesto na jazyku nepostrádají bohatost a rozmanitost chutí. A ta tady je, byť to spektrum chutí je na whisky hodně své. Zajímavé a vůbec ne zlé pití, jsem zvědav na další kousky Eimwerku.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět