El Dorado 21 yo Special Reserve

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

El Dorado 21 yo Special Reserve

Příspěvek od Nethar » 17 zář 2011, 21:17

Přidávám další kousek z Guayany, jak jinak než El Dorado, tentokrát již 21leté.
Doposud jsem mohl ochutnat stáří 12y a stáří 15y, obě dvě mě moc potěšila.

http://www.theeldoradorum.com/
elDorado21.jpg
elDorado21.jpg (26.31 KiB) Zobrazeno 2440 x
Jak se dočteme na oficiálních stránkách, rum vděčí za svoji tmavou barvu a celkový charakter masteru blenderovi, který jej připravuje dle speciální receptury. Používá k tomu nejméně 21leté rumy (palírny Enmore, Versailles, Albion). Jedná se o luxusní rum, který již obšťastnil nejednoho "pijáka", včetně mě.
Alkohol:43 %
Velikost:vzorek
Aroma:sladkost mladších brášků je zde opět o něco více vzadu, nenápadnější, velké plus. Jemnější, stejně krásná, velmi bohatá. Švestková povidla, rozinky, med. Výrazně kořenitý. Správný degustátor by asi neměl očichávat sklenici dlouhou dobu v kuse, či do ní dokonce zanořit celý nos, ale nemůžu si pomoct - není tam nic, co by mě od toho odrazovalo
Chuť:zcela jasná povidla; dále karamely, tmavý cukr, káva; nepřehánějte s vychutnáváním, dostaví se pak mírná štiplavost, snad kořenitost, věk je asi znát. Na druhou stranu to aspoň není tak sladké
Dozvuk:příjemný dozvuk, jednotlivé vůně postupně odcházejí a zůstává rumová kořenitá sladkost, mírně nahořklé vlašské ořechy, pěkný pocit v ústech i v krku a velmi velmi dlouho (ano, ještě teď! :lol: )
Shrnutí:krásný zážitek. Bohatost chutí rumů El Dorado se zde představuje v největší síle a nepřestávám nad ní žasnout. Možná díky věku, možná díky umění blendera - je to prostě méně sladké a tak není zážitek tolik přebíjen a můžeme si ho bez okolků vychutnávat. Pozor, není tolik sladké neznamená, že to není sladké. Bezpochyby nejlepší rum, co jsem doposud pil. Ovšem vzhledem k ceně a tedy k poměru cena/výkon bych pro dostatečnou spokojenost asi jako dostačující doporučil spíše 15letou verzi, která je taktéž vynikající
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: El Dorado 21 yo Special Reserve

Příspěvek od Hunter » 18 zář 2011, 16:37

No hezky si to rozjel v rumové sekci, to mě těší, že se dostalo i na takové staré kousky. Minulý týden jsem poprvé ochutnal El Dorado 12y, ještě tak 2 přechutnávky a přidám i své hodnocení.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 zář 2011, 18:33

A chutná? Tahle série mi moc dobře voní, akorát že je občas až příliš sladká. Jinak rumy budou sice i nadále přibývat, pár jich mám v záloze, ale whisky je whisky ;-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 18 zář 2011, 18:49

Mám za sebou první ochutnání, tak nechci předbíhat...ale zatím si vede slušně ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 18 zář 2011, 18:52

To rád slyším! Tak nepředbíhej a pij ;-) :obscene-drinkingcheers:

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 12 úno 2017, 20:39

Toto El Dorado je skvely! Jak se slusi a patri na nejstarsi/nejvyssi v trojce 12/15/21 (neberu v potaz special edice a 25y v rozpeti 5 - 15 tisic) je to proste zazitek.

Pokud si chcu vychutnat plnou rafinovanou chut s podtonem cokoladky, sahnu po tehle lahvi. Dozvuk pretrvava desitky minut a je mozny se s panackem mazlit klidne i hodinku/y a jen tak pomalinku prevalovat v puse po malych douscich.

Nicmene potvora rychle mizi a uz zbyva posledni panak :)

Koupim dalsi flasku? I pres cenu blizici se k hranici 2 tisic urcite. V kazdym pripade je to spis intimni zalezitost, je treba si najit cas a mit naladu, nic pro bujary kalby.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 lis 2018, 14:27

Barva:
Původ:Guyana
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/368-el-dorado-21-year
Aroma:Zajímavá vůně. Mix rumových pralinek, těžkého exotického dřeva, čokolády, rozinek a překvapivě i trochy ředidla. K tomu se přidává pryskyřičná větrovost. (87 b)
Chuť:Vůně a chuť si jsou velmi blízké. Čokoláda, dřevitost, větrovost a opět ten závan ředidla. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Můj příspěvek do další degustace s josém. Ochutnal jsem již několikrát, mám doma lahev. Rum to určitě není špatný, ale když přihlédnu k jeho ceně a k tomu, že obě mladší verze, 12 i 15 let jsou nejen výrazně levnější, ale i mi chutnají víc, tak ve výsledku je to vlastně zklamání. Čekal jsem, že se posunu ještě dál, opak byl pravdou.

Obrázek

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 23 pro 2018, 17:56

Web:http://www.theeldoradorum.com
Původ:Guyana
Velikost:vzorek
Aroma:pryskyřice, dřevo AO, lakované. výrazné, ostřejší, suché. kůže, třtina, bylinky, tymián, káva. nakyslá vínovost nebo spíš citrusy. líbí se mi. dlouho se dá zkoumat. z prázdné sklenky krásné AO dřevo. (b.2+/3)
Chuť:sladkost 1/3. dřevitá, řidší, kořenitá. opět pryskyřice, větrovost. i něco plastového. sirup.(b.2+/4)
Dozvuk:sladký. dřevo, sušené švestky a meruňky, AO, vanilka. (b.1+/2)
Shrnutí:ve vůni zaujal, v chuti trochu propad, dozvuk fajn. jsem rád za doplnění mezery ve vzdělání. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Odpovědět