Smith & Cross Navy Strength

Odpovědět
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Smith & Cross Navy Strength

Příspěvek od J.K.Ch » 30 kvě 2017, 11:12

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/smith-cross/
Aroma:Zanořit nos do sklenice a pořádně si přičichnout je kvůli 57 % alkoholu téměř nemožné. Ale kousek nad sklenicí se vznáší omamná vůně medu, a té nejlepší domácí slivovice jakou si jen leze představit. Pečené kaštany a jemné dřevo. Karamel a melasa.
Chuť:Plná medu, krásně hřeje. 57 % alkoholu se spolehlivě stará, aby chuť vmasírovali do každého chuťového pohárku a pak jej nechají ochromený. Opět je zde náznak velice jemné ovocné pálenky. Síla je příkladná, chuť si sebou nese výrazné stopy koření a dřevitosti.
Dozvuk:Med, moc medu, je hřejivý a připomíná meduňkový a mateřídouškový čaj … s medem. Medovník. Koření a dřevo sice přináší jemnou natrpklost ale ne hořkost. Po nějaké době se dostavuje sušší pocit jako při zkonzumování plodů černého jeřábu.
Shrnutí:Asi není nejlepší, ale je to jeden z nejzábavnějších rumů, co znám. Tedy pokud máte rádi med a medovník. Chuť vůně i dozvuk bezchybné, jen je to celé hodně medové. Cca 750 Kč za tento skvost je více než výhodná investice. Navíc je to rum, který by mohl chutnat i milovníkům ovocných pálenek a pálenek s přidaným medem. Jsem nadšen.
Body:88

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Smith & Cross

Příspěvek od Hunter » 13 čer 2017, 09:47

Obrázek

Barva:
Alkohol:57 %
Původ:Spojené království/Jamajka
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/902-s ... y-strength
Aroma:Hodně zajímavá vůně. Klasická náplň českých rumových pralinek, ta mi tu přijde jako hlavní a nejvýraznější složka. Na svou sílu alkoholu mi přijde dost v pohodě. Je tu i trocha vůně ovocných pálenek, takový sladší Gold Cock style. Čokoláda, peckoviny, je to výrazné, krémové, pěkné. Asi 2/3 vůně jako by tvořily pralinky a třetinu Gold Cock whisky. Při delším zkoumání mi pak přišlo, jako by ta pralinková poloha místy přecházela až do lehké ředidlové vůně, ale nic negativního v tom nehledejte, opravdu zajímavá a v pohodě vůně. (86 b)
Chuť:Při prvním poválení po jazyku bych sílu 57% ani nehádal, ale to šlo jen o úplně první dojem. Po chvilce se už síla projeví. Po pralinkách ale v chuti není ani stopy, je to něco mezi grappou a slivovicí, k tomu se přidává seno, slámově bylinná dochuť, možná až do nějakého zeleného čínského čaje od Nethara, ty mi vždy připomínaly spařené seno. :-). (84 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnal jsem v Pivnici U Čolka v Brně-Žabovřeskách, kde mají velmi pěknou rumovou nabídku, odhadem asi 150-170 druhů. Velmi zajímavý rum, pokud chcete zkusit něco nevšedního, dobrá volba.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět