První panák aneb Co jste právě načali...

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od sandrider »

Tak ještě Glenallachie 15 yo. Taky dobrá. Ale tím už dnes končím. Za chvíli by mi mohl začít chutnat třeba Jameson... :D
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

Neboj, z toho tě nepodezíráme :mrgreen: ...
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Načal jsem vzorek GS 8 yo Campbeltown Festival
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od joy »

A?
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Fileta »

salam15 píše: 30 čer 2022, 17:52 Načal jsem vzorek GS 8 yo Campbeltown Festival
Glen Salam 8 yo ;)
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Mirek »

Fileta píše: 30 čer 2022, 19:07
salam15 píše: 30 čer 2022, 17:52 Načal jsem vzorek GS 8 yo Campbeltown Festival
Glen Salam 8 yo ;)
To je nejnovější palírna na ISalamLAY :)
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od salam15 »

Není to špatné, co vám budu povídat, ale je fakt, že Unpeated Bordeaux finish z minulého roku mi přišel lepší
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

Westport 1997 18yo 59.7% Five Lions - nezávislé lahvování Glenmorangie se lžickou Glen Moray. Docela příjemné překvapení. Měl jsem totiž tak trochu strach z 1st Fill Sherry Butt. Nakonec se vliv sherry ukázal být docela umírněný a zároveň v chuti spíše sušší. Fajn věc, ve které by naslepo pochopitelně nikdo Glenmorangie nehledal ani omylem. Pánové tipovali naslepo Ben Nevis, resp. Glenrothes.

Glen Scotia 1992 18yo 60.2% Braunstein - za mě ukázkový profil palírny. Je to špinavé a baví mě. Tedy pravý opak toho, co na ni říkal Karlavulin. Ten by dokonce tipoval single grain, kdybych hned na úvod neprozradil, že se jedná o single malt. Jerry sice naopak trefil palírnu,... ale také ho to moc nebavilo. ;) Těším se na vývoj ve flašce...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od Martin2 »

Velký letní sváteční načínání...
● Singleton 12yo - už moje třetí 2x L8253DM004 a teď L9219DM002 tahle předchozí generace než ta co teď vyráběj mi hodně chutná (kupuju za 300 až 500).
● Jack Daniel's No.27 - konečně něco co se dá od Džeka pít :handgestures-thumbupright:
● Dewar's 8yo Japanese Smooth - moje první co má na flašce napsáno Mizunara.
● Jameson Triple Triple - pěkně voní tou Málagou.
● Bushmills 10yo Sherry Cask Finish
● Bushmills Black Bush 80/20 - tak nějak mi ty tři Irský po otevření přijdou hodně podobný/stejný, uvidíme jak se časem v láhvi rozleží.
● Appleton 8yo Reserve - co se do Zacapy nějak poslední dobou montuje Diageo tak nechutně šroubujou ceny - no uděláme Zacapě pá pá a přejdeme na Appleton, za cca 600 to rád vyměním.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: První panák aneb Co jste právě načali...

Příspěvek od LukeD »

Balblair 2002 Cask No. 1440 Hand Bottling 54.5% - říká se, že člověk by měl žít tak, jako by každý jeho den byl zároveň tím posledním. No, a já nemám jednak otevřených ani 20 lahví (teda právě teď už jo), jednak jsem toho od té vychvalované palírny Balblair zase až tak moc neochutnal, natožpak abych se propil Mirkovým ideálním vzorkem. Mimochodem, čumím, jak vysoké hodnocení tahle cca 14letá whisky ze sudu po bourbonu má: 88,85 z 15 hodnotících je na takhle mladou whisky fakt dost. Tím spíše jsem zvědavý na vlastní dojmy. Mimochodem, svého času jsem za ni dal v aukci necelých 83 liber.

A první dojem je nasnadě: jasné ex-bourbon zrání. Vcelku dobře integrovaný alkohol. V chuti nějaký ten ananas, banán, mango a další tropické ovoce; všechno spíše nezralé. Přidání vody nutností. Už po první malé kávové lžičce se krásně rozvoní. Po 3 lžičkách vody začíná být krémová v chuti a pomalu vyvstává skotská mlha. Furt je nicméně silná jak noha od stolu. Po 5 mám ve vůni silice z kůry citrusů, vanilkové rohlíčky, mentolový bonbon a bylinný čaj. V chuti pak opět mentolová svěžest, která jde až do finiše, marcipán, vinohradnická broskev, jahoda a grapefruit. Dokončení je velmi příjemně nahořklé, svíravé a docela dost voskové. Hořké mandle či meruňková jadérka a voštiny.

Ale jo, tohle by mohla být do budoucna docela švanda. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Odpovědět