Baco Solera Gran Reserva

Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

Baco Solera Gran Reserva

Příspěvek od xenopus » 26 črc 2017, 21:37

Convidado De Baco Solera Gran Reserva, Jerez
ConvidadoDeBaco_BrandyDeJerez_SoleraGranReserva.jpg
Convidado de Baco Solera Gran Reserva es el resultado de una cuidada selección de holandas de vino y su envejecimiento, durante más de tres años, en botas de roble previeamente utilizadas para vino de Jerez.
I když španělsky neumíte, stáří i původ odhadnete s jistotou. ;)
Alkohol:38 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev, L153382 19:05XX; Brandy De Jerez C2647070
Aroma:Příjemné, sladké, ale tak akorát - super. Sherry, ale chybí zde tělo sherry monster - je rozpoznatelné, že základem není sladový destilát; přičemž si nemyslím, že by za tento dojem mohla voltáž. Nade vší pochybnost červené ovoce, trocha exotického koření (badyán), sušené švestky a třešně hodně dlouho naložené v kvalitním tuzemáku.
Chuť:Příjemná, středně tělnatá. Červené ovoce, fíková dužina, červené moruše.
Dozvuk:Příjemný, žádná hořkost. Trocha dřeva, bohužel také trocha sprostého alkoholu - ale co by člověk chtěl za těch pár let staření; trocha sladké skořice a lehce vyčpělého zázvoru na úplný závěr. To mě nijak neuráží.
Shrnutí:Španělský import. Za asi 12€ jednoznačně super koupě pro okamžiky, kdy nechcete nic řešit, jen prostě popíjet ve středoevropském létě a přemítat, jaké by vás v tutéž chvíli spalovalo slunko v Jerez de la Frontera... Zajímavá byla degustace této brandy s Bowmore 10 yo Dark & Intense jako druhým vzorkem. Samotná Bowmore mi kdovíjak nechutnala - sladká hlína z Bowmore je pověstná a mně úplně nevyhovuje - ale jako dva po sobě následující nápoje na sebe navazovaly zcela unikátně.Toto kombo bylo pro mě několikrát úžasným zážitkem. Body nicméně za samotnou brandy.
Body:83
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Baco Solera Gran Reserva

Příspěvek od josé » 06 srp 2017, 17:32

Alkohol:38 %
Velikost:maxivzorek
Naslepo:ano
Aroma:dubová dřevitost, suchost a mírná zatuchlost. ořechy. sherry ovocnost - hrozinky, blůmy. karamel, skořice. chvílemi lihově zablýskne.(b.2/3)
Chuť:ořechově dřevité. taniny. lehce nasládlé ovoce - sušené třešně a švestky, hrozinky, červený rybíz. koření (skořice, hřebíček) (b.2+/4)
Dozvuk:vysychá do koňakova. čerstvě vyloupnuté ořechy. zůstává dřevo. skořice, vanilka s čokoládou. (b.1+/2)
Shrnutí:ve slepém testu tipuju sherry. pitelné a nijak přeslazené oproti PX slaďoušům. spíše někam k olorosu. výrazná chuť. lehčí pití do právě zuřící letní bouřky. (b.0/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Odpovědět