Compagnie des Indes Barbados 20 yo Multi Distilleries

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 08 srp 2017, 16:21

20170520_154056 - kopie.jpg
Info:1/1996-10/2016, láhev BVR5 218/394
Poznámka:Rumfest 2017, vzorek č.9
Alkohol:45 %
Původ:Barbados
Aroma:Ananasový Barbados styl, tropické ovoce, ovocná sladkost a silná zatuchlost.
Chuť:Silná a sladká, jemná a výrazná. Přezrálé ovoce, sušený ananas, zatuchlá krémovost, sladká míza.
Dozvuk:Hořká čokoláda, dřevo, pichlavé ovoce, ananas.
Shrnutí:Dobrý rum, zajímavě zatuchlý.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Compagnie des Indes Barbados 20 yo Multi Distilleries

Příspěvek od Hunter » 10 říj 2017, 09:59

Barva:
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5595- ... es-20-year
Aroma:Cedr, cukrová vata, žužu, taková pouťová sladkost. Je tu ale i svěžest, svěží třtinová vůně. Zelená kůra listnáčů sloupnutá z větve. (87 b)
Chuť:Chuť napřed nasládlá, ladí dobře s vůní. Vlastně chutná přesně tak, jak voní. Postupně však vysychá a v úplném závěru hořkne, což mě opět nepotěšilo. (84 b)
Body:85
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Testovali jsme pět různých plnění od Compagnie des Indes. Rumy jsou to svérázné, trochu zvláštní, většinou mě zaujaly spíš vůní. Největší výhrady jsem měl k hořkosti, ani přiliš suché rumy moc nevyhledávám, takže dle toho pak mé hodnocení dopadá. Určitě jim ale nelze upřít osobitost. Kdo má radši rumy suché a zemědělské, měl by být asi více spokojen.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 15 říj 2017, 09:21

Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:cukrové, navoněné, jahodové marshmallow. dřevo A.O. lehce, větrové, nahořklé. spálené hrozinky, lískáče. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 0/3. ostřejší (asi víc %). výrazné dřevo. dost hořké, sušší, drhnoucí. citrusová nakyslost, teatree. (b.2/4)
Dozvuk:trochu sládne, káva, citronová kůra, melounová zelená slupka. šťavnatý. (b.1/2)
Shrnutí:nějak mi nesedí. až moc dřeva. zvláštní. kdyby se dosladil, asi by mi jel víc. abych nebyl tak přísnej. (b.0+/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

tornado
Znalec
Znalec

Příspěvek od tornado » 15 úno 2019, 00:13

Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2017
Aroma:Výraznější, příjemně hutné, ze začátku má spíš suchý charakter. Přezrálé tropické ovoce s jemným náznakem plastové syntetičnosti, ten po chvilce zmizí. Dále oříšková čokoláda a třtina. Po odstání se objeví nádech mentolové svěžesti.
Chuť:Skoro suchá, moc cukru v tom asi nebude. Koňakové tóny přezrálého ovoce s kapkou exotiky (rozinky a mango), tmavá čokoláda a třtina. Ze začátku s nepatrným závojem syntetičnosti (odlakovač).
Dozvuk:Pozvolný, dlouhý. Jde do zelené třtiny, tmavá čokoláda, banán.
Shrnutí:Hezký kousek, pochutnal jsem si.

Odpovědět