Pokec

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pokec

Příspěvek od Fileta »

nobynoblhoch píše: 25 led 2022, 16:47 Lagavulin mě v poslední době fakt sere...sehnat základní 16 je pomalu nadlidský úkol,cena je pekelná.. a v ČR je totálně vyprodáno
Za dobrou cenu 65 EUR mají skladem litrovku Lagavulin DE. Akorát nezasílají, musel bys navštívit některou z jejich prodejen.
https://freeoneshop.com/obchod/alcoholi ... ion-43-1l/

A v tom stejném obchodě od 4. února As We Get It Islay 37 EUR.
https://freeoneshop.com/pristi-letak/
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: Pokec

Příspěvek od nobynoblhoch »

COlin píše: 25 led 2022, 18:30 Ahoj, jdu si pro radu. Jakou whisky doporucite a to v pripade:

1. bourbon sud (nenakoureny slad).
2. bourbon sud (nakoureny slad, avsak kour by nemel hrat prim v chuti ani vuni).

Cena do 2k.

Predem dekuji za info.
L.
Určitě můžu doporučit Deanston 12
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec

Příspěvek od LukeD »

COlin píše: 25 led 2022, 18:30 Ahoj, jdu si pro radu. Jakou whisky doporucite a to v pripade:

1. bourbon sud (nenakoureny slad).
2. bourbon sud (nakoureny slad, avsak kour by nemel hrat prim v chuti ani vuni).

Cena do 2k.

Predem dekuji za info.
L.
Bez kouře určitě již zmíněnou Deanston 12yo. Dále pak Bladnoch 10yo či 11yo. Dobrá je dle mého i Glenlivet 12yo Illicit Still (tam ale nemůžu na beton garantovat jen a pouze ex-bourbon sudy) či An Cnoc 12yo. Do 2 tisíc by ses měl vlézt - aspoň myslím - i s aktuálním lahvováním Edradour Natural Cask Strength Ibisco Decanter. Zajímavá je i nová Tobermory 12yo, ale tam jde částečně i o zrání v panenském dubu, což nevím, jestli spadá do rámce tvého požadavku. Prověřená/provařená klasika je Glenmorangie The Original 10yo. Pokud by mohli být i nezávislí, tak mrtě možností nabízí Signatory Vintage v rámci edice The Un-Chillfiltered Collection.

Co se kouře týče, tak tam můžu vřele doporučit An Cnoc Peatheart či Balvenie 14yo Peat Week (já měl 2002 vintage a existuje ještě 2003 - jen nevím, jak to dnes bude s tou cenou). Pak mě napadá i Old Pulteney Huddart, ale tam nejde o nakouřený slad, nýbrž o ex-peated casks finiš.

EDIT: Jo, a hlavně se dá ještě i dnes sehnat za relativně mrzký peníz (hlavně tedy v aukcích) Auchentoshan Valinch, což je za mě nenakouřená ex-bourbonová brutalita, navíc v sudové síle. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
COlin
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 19
Registrován: 27 srp 2021, 06:40
Bydliště: Vřesina

Re: Pokec

Příspěvek od COlin »

LukeD píše: 27 led 2022, 00:44
COlin píše: 25 led 2022, 18:30 Ahoj, jdu si pro radu. Jakou whisky doporucite a to v pripade:

1. bourbon sud (nenakoureny slad).
2. bourbon sud (nakoureny slad, avsak kour by nemel hrat prim v chuti ani vuni).

Cena do 2k.

Predem dekuji za info.
L.
Bez kouře určitě již zmíněnou Deanston 12yo. Dále pak Bladnoch 10yo či 11yo. Dobrá je dle mého i Glenlivet 12yo Illicit Still (tam ale nemůžu na beton garantovat jen a pouze ex-bourbon sudy) či An Cnoc 12yo. Do 2 tisíc by ses měl vlézt - aspoň myslím - i s aktuálním lahvováním Edradour Natural Cask Strength Ibisco Decanter. Zajímavá je i nová Tobermory 12yo, ale tam jde částečně i o zrání v panenském dubu, což nevím, jestli spadá do rámce tvého požadavku. Prověřená/provařená klasika je Glenmorangie The Original 10yo. Pokud by mohli být i nezávislí, tak mrtě možností nabízí Signatory Vintage v rámci edice The Un-Chillfiltered Collection.

Co se kouře týče, tak tam můžu vřele doporučit An Cnoc Peatheart či Balvenie 14yo Peat Week (já měl 2002 vintage a existuje ještě 2003 - jen nevím, jak to dnes bude s tou cenou). Pak mě napadá i Old Pulteney Huddart, ale tam nejde o nakouřený slad, nýbrž o ex-peated casks finiš.

EDIT: Jo, a hlavně se dá ještě i dnes sehnat za relativně mrzký peníz (hlavně tedy v aukcích) Auchentoshan Valinch, což je za mě nenakouřená ex-bourbonová brutalita, navíc v sudové síle. ;)
Luke diky za vycerpavajici odpoved 🙂. Pujdu od Deaston 12 a Glenmo 10. Urcite nastuduju i kourovky, ale jak jsem psal vyse, kour by nemel hrat prvni housle…
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Petr Komárek Edition: https://whiskybase.com/search?q=Ti+Girl
Schválně Petře, jestli každou v recenzi dobře vystihneš i naslepo ;-)
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Pokec

Příspěvek od Fileta »

Určitě myslíš WTF místo TWF :mrgreen:
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Pokec

Příspěvek od tornado »

Nethar píše: 15 úno 2022, 19:44 Petr Komárek Edition: https://whiskybase.com/search?q=Ti+Girl
Schválně Petře, jestli každou v recenzi dobře vystihneš i naslepo ;-)
To označení Sherry Butt se týká slečen na etiketě nebo obsahu lahve :think:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Pokec

Příspěvek od nidan »

náhodou, mam tudle láhev https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... y-2001-twf i s podpisem modelky :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Tak je to 12 hodin, takže mohu uzavřít sociální experiment a konstatovat, že se ozvali přesně ti, u kterých jsem to předpokládal :mrgreen:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Pokec

Příspěvek od nidan »

tys dělal sociální experiment ? :lol: můžem si na todle téma zavolat ? :lol:
Odpovědět