Pokec

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Pokec

Příspěvek od tornado »

Fileta píše: 22 čer 2022, 19:06 Youtube prý zakáže recenze na alkohol, doutníky a další podobné produkty :angry-cussingblack:
No a co. V naprosté většině jde stejně o placenou reklamu, vydělávání peněz, atd. Horší bude, až recenze zakáží na https://whisky.nethar.cz/ :twisted:
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec

Příspěvek od LukeD »

zombice píše: 23 čer 2022, 14:22
LukeD píše: 22 čer 2022, 22:50 Bavíme se o té hezké, nové Ben Nevis 10yo, kterou Ralfy nedávno ohodnotil 73 body (snad nejmíň, co kdy které nadělil), a řekl, že chutná mladě až běda, a že mu připomíná lehce stařenou tequilu? No nekupte to za ty prachy. ;)
Ono by šlo napsat i : Bavíme se o té hezké, nové Ben Nevis 10yo, kterou Angus z whiskyfun nedávno ohodnotil 89 body a napsal, že tahle desítka společně se Springbankem rozseká velké množství výrazně dražších whisky ;-) Já osobně mám podobně naladěné chutě jako Serge (a Angus), takže jsem to za ty prachy klidně koupil, zvlášť, když mi předtím chutnaly všechny OB verze jejich desítky.
Angus je úchyl. :D Ne, dělám si legraci... Díky, dobré vědět.

Mě přitom psaní mého navazujícího příspěvku právě napadl ten legendární případ s jedním nezávislým lahvováním Bowmore od Cadenhead, kterému dal Broom 77, zatímco Serge 92. Ředitele prodeje v Cadenhead Marka Watta to tehdy zaujalo do té míry, že o tom napsal článek Take Tasting Notes With A Pinch of Bananas... a mě to zaujalo do té míry, že jsem si tu flašku musel koupit, abych si udělal vlastní názor, až ji jednoho krásného dne otevřu. ;) Neboť není nad vlastní názor, že áno...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Pokec

Příspěvek od salam15 »

Nejdřív přijde fáze, že za každou napsanou recenzi budeš muset zaplatit 500,-
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Pokec

Příspěvek od salam15 »

[samožerský režim] Jinak velké rozdíly v tom, jak legendy hodnotí whisky jsou úplně přirozené. Napadá mne třeba případ, kdy jsme s Karlavulinem hodnotili Talisker 30 yo CS a on to měl jako Serge s Bowmore od Cadenhead a já jako David Broom. [\samožerský režim]
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: Pokec

Příspěvek od LukeD »

Sakra, a moje "legenda" u toho chyběla. :) Mě na několikrát nikterak neuchvátila Talisker 25yo, ačkoli 10yo miluju. A myslím, že to byl právě Karlavulin, který mi - když jsme se o tom bavili - říkal, že to musím ochutnat tu v sudové síle. Už nevím, jestli zmiňoval 25 či 30yo. Suma sumárum, vůbec bych se nedivil, kdybych skončil na tvé straně samožersky-legendární barikády. ;)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Pokec

Příspěvek od Walter »

Jsem osoba dozajista nenapravitelná. Tolikrát mně už přišlo, že jsem nad věcí, ale ne. Pro pochopení (i když se tím opakuju): Rád si doma sednu se skleničkou dobré whisky. Při tom mám její lahev postavenou někde poblíž, neboť mě ten pohled prostě baví. Co mě ale vždycky zkazí náladu je uvědomění si, že jsou na lahvi i papírky, které nejdou jednoduše sundat. Řada dovozců se naučila informační štítky lepit na nějaké rozumné místo. Někteří ale stále nechápou, že ačkoliv informační štítek nezasahuje do samotné etikety, pořád jsou na lahvi oblasti, jež se přelepovat nehodí. Třeba kód lahve s datem stáčení. Ano, štítek jde samozřejmě sundat. Často ale za tu cenu, že během čištění zbylého lepidla něco poškodíte...

Springbank_2018.jpg

P. S. Pokud chci lepidlo dostat z lahve za cenu co nejmenšího poškození původně přelepených informací, osvědčilo se mně čištění vatou s kapkou olivového oleje. Potom místo přetřu vatou s kapkou slivovice, abych dostal pryč mastnotu. Znáte-li lepší způsob odstranění lepidla, budu rád za každý tip. (Jinak výše vyobrazená lahev byla čištěna intenzivněji a méně výhodným postupem, co si pamatuju.)
Naposledy upravil(a) Walter dne 09 srp 2022, 23:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Obrázek
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1095
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Pokec

Příspěvek od Walter »

:D Anebo názorněji (před čištěním, po čištění; i když už dnes podávám lepší výkony):

Springbank_2021_Pred.jpg
Springbank_2021_Po.jpg
Lojza
New-make
New-make
Příspěvky: 166
Registrován: 13 úno 2020, 10:29

Re: Pokec

Příspěvek od Lojza »

Walter píše: 09 srp 2022, 13:48 :D Anebo názorněji (před čištěním, po čištění; i když už dnes podávám lepší výkony):


Springbank_2021_Pred.jpg

Springbank_2021_Po.jpg
Ahoj. Na odstraňování lepidla s papirkem používám manzelcin odlakovac a pleťovy vatovy tampon. Je to po ruce. Rychle a efektivní. L.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec

Příspěvek od Nethar »

Já žasnu, co se kde vše neděje :-)
Ale tak mám pochopení, viděl jsem už hodně úchylek. Třeba ty vršky od kapsulí, že, josé? :-P
Jen si říkám, že takovéhle čištění beztak zabere víc času, než který takový Mirek potřebuje na vypití svého typického 0,7litrového vzorku ;-)
Odpovědět