Connemara Peated Malt

Lahve z Irska
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Connemara Original

Příspěvek od Hunter » 08 bře 2011, 10:40

Obrázek Vyrobena v palírně Cooley dvojí destilací.Komu chutnají rašelinné whisky, bude spokojen.Pro fanoušky Islay stylu povinnost.Hodnocení podle J. Murraye
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/13372
Aroma:Sladké, čistá rašelina, vanilka a květinové tóny - jedna z nejhlubších a nejkomplexnějších irských vůní.
Chuť:Chuť opět velmi sladká, rašelinová, měkce medová a olejovitá, báječně kouřová.
Dozvuk:Vysychá a trochu získává dubovou kousavost, ale rašelina se valí dál.
Shrnutí:Nejlepší Irská whiskey, jakou jsem doposud ochutnal.
Cena rozumná, v topalkoholu jsem ji kupoval za 688,-Kč. Vřele doporučuji.
Body:83
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Tihi

Re: Connemara Peated Malt

Příspěvek od Tihi » 21 čer 2011, 21:46

Connemara je jednou z mojich oblúbeních značiek,odporúčam vyskúšať verziu v sudovej sile je fakt perfektná.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 21 čer 2011, 21:56

Tihi vítáme na fóru prvního člena z bratrského Slovenska! Jinak díky za doporučení, trochu mi čteš myšlenky, zrovna jsem ji v týdnu zamlouval, kamarád mi ji vezme v ExcaliberCity v Hatích.Takže výhledově bude i recenze. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 22 čer 2011, 16:29

Vítáme nového člena. Jen tak dál
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 24 lis 2011, 21:28

Konečně taky můžu svojí troškou přispěk k základnímu plnění Connemary. Jen doplním, že mám lahev v novém designu.

http://www.connemarawhiskey.com

Connemara Peated (40%)
Obrázek
Aroma:bez vody: rašelina a trocha kouře , svěží jemná květinová vůně, medu - není to ale klasický včelí. Řekl bych spíš květinového původu
s vodou: víc kouře a rašeliny, květiny přechází v travnatou vůni
Chuť:bez vody: sladká - opět med, rašelina, kouř, tady mi to trochu připomíná Islay Storm, ale jemnější - ne intenzitou, ale charakterem, v ústech velmi příjemná, po chvíli se objeví koření a pak lehce zolejovatí.
s vodou: medovitější, rašelina i kouř lehce ustoupí
Dozvuk:středně dlouhý, med, rašelina a kouř. lehoulinká nahořklost. Ta v kombiunaci s ostatním utváří velmi dobrý dojem z dozvuku.
Shrnutí:Nevěřím svyým chuťovým buňkám. Dvě kvalitní irský whiskey v e dvou ochutnávkách? Jednou to přjít muselo. Kombinace medu, rašeliny a kouře se mi zamlouvá. Příjemně pitelná whiskey na každý den. Už se nemůžu dočkat na další Connemaru.
Body:84
Slainte Mhath
Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 21 říj 2012, 23:55

Aroma:Citrusy s jemným, ale opravdu jemným nádechem kouře.
Chuť:Nojono... v chuti už nebezpečně irovatí (rozuměj je jemná) a ke konci zhořkne.
Dozvuk:...ne moc příjemnej
Shrnutí:Hmm... no ještě to jde, ale tady se irové evidentně přestali snažit.
Body:74
Tak jsem ještě po hlubší úvaze 2 body ubral (25.10.2012).
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Míra
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Míra » 06 pro 2012, 15:53

Musím konstatovat, jak jsem se na Connemaru těšil, tak mě docela zklamala. Co mi vadilo - v chuti jsem registroval jakýsi....no řekněme....jak to nazvat....trochu nakyslý tón. Trochu jako po víně. Můj subjektivní dojem. A protože víno nemusím, byl jsem poměrně zklamán. Samozřejmě nezatracuji, ale další už nekoupím.

Mille
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mille » 17 črc 2013, 21:37

Rašelina, kytičky, trocha medu - paráda!
Minulý rok začala moje k rašelině a nějaký čas to trvalo než jsem se k ní propil, ale ted si ji užívám.
(Lagavulin 16 yo byl můj breakpoint.)
BTW: podobné hledání jsem absolvoval s dýmkou a Latakií, ale stálo to za to :-)
Mille

Cyra
New-make
New-make

Příspěvek od Cyra » 06 říj 2014, 18:39

Tak jsem konečně vyzkoušel rašelinu po irsku. Zakoupil jsem rovnou láhev.
Aroma:Rašelina, ovocný kompot, nová kožená obuv (manželka říká, že kabelka, tak na tom něco bude :) ), až plast. Pendrek
Chuť:Hodně jemně nasládlá, spíše lehčí bez olejnatosti skotských rašeliných. Pendrek (naštěstí ne výrazně pro mě), také guma či co.
Dozvuk:Rašelina, hodně málo sladkosti. Hořká káva, lehce vanilka a sušený banán.
Shrnutí:Je to jiné. Taková lehčí whisky. Není tak výrazná a plná v chuti, jako skotská, přesto se ale řašelina projevuje poměrně výrazně a je to docela příjemné pití. Chutná mi po jídle.

Odpovědět