Nikka Pure Malt Black

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nikka Pure Malt Black

Příspěvek od Nethar » 24 zář 2011, 20:58

Nikka whisky je pojem nejenom v Japonsku, a proto jsme se jí samozřejmě nevyhýbali ani zde na fóru:
Hunterovo povídání o společnosti Nikka naleznete zde - http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=210
Moje video-povídání na podobné téma - http://whisky.nethar.com/forum/viewtopi ... &t=74#p238

Protentokrát jsem si pro vás i pro sebe připravil srovnání hned tří kousků od Nikky. Bodou to blended malt, dříve spíše označované jako vatted whisky nebo - použíjeme-li označení, které si vzala za své i Nikka samotná - pure malt. Jedná se tedy o směs jednosladových whisek. Srovnával jsem jejich známou trojčlennou sérií - Black (černá), Red (červená) a White (bílá). Jak dopadly se dočtete v jednotlivých diskuzních vláknech věnovaných konkrétním lahvím.
nikkaBlack.jpg
nikkaBlack.jpg (18.82 KiB) Zobrazeno 4144 x
Dle popisu na oficiálních stránkách: Mainly composed of Yoichi distillery malt, Black is characterized by powerful peat, rich taste and firm flavor. - tedy hlavní složkou Černé Nikky by měla být Yoichi, mělo by se jednat o bohatou rašelinnou whisku.
Web:http://www.nikka.com/eng/products/whisky_brandy/nikkamaltwhisky/puremalt/
Aroma:medová, sladká, travní, ale i zemitá, rašelinná. Pěkně vyvážená
Chuť:hlína, jód, rašelina - v ústech už nenechá na pochybách, že by to měla být peated whisky. Zabalená ve sladkosti, avšak postupně přechází do slanosti
Dozvuk:slaně zemitý, dlouhý, výborný
Shrnutí:dle oficiálních stránek by se mělo jednat o "powerful peat" whisky, čemuž jsem se při prvním přičichnutí zasmál, čekat jsem něco mnohem drsnějšího, i když jsem tam tu rašelinu poté našel. Nicméně v ústech už se nezapřela, je to powerful peat. Tím však nechci aroma nijak zatracovat, naopak je velmi kvalitní a ze tří testovaných "sestřiček" dle mého nejlepší
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka Pure Malt Black

Příspěvek od Hunter » 24 zář 2011, 21:55

Pěkný trojtest, hned bych si tu červenou a černou taky přechutnal...Jdu si nalít aspoň Nikku from The Barrel, (tedy ne že bych si ji lil přímo z barelu...).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 25 zář 2011, 10:57

Pěkná sestavička tohleto "barevné" Japonsko :clap: oproti Hunterovi bych bez ropaků okusil hned všechny tři, ikdyž z hladového slona mám hrůzu v očích :shock: :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 25 zář 2011, 18:47

Moc pěkné a další důkaz, že Japonci prostě umějí :ugeek:
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 zář 2011, 19:01

Umějí, umějí. Ze začátku mě s tou desetiletou Yoichi tedy zklamali, ale všechno další, co se pak na fóru objevilo už jejich um potvrzuje, vcelku i tato trojice.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Botana
Znalec
Znalec

Příspěvek od Botana » 19 úno 2015, 15:28

Velikost:vzorek
Aroma:Sladkost, kandované ovoce, hrozinky, vanilka, karamel, sladká smetana, malilinko kouř.
Chuť:Jemná, lehce sladkonakyslá - žlutá sladká jablka, nakonec opravdu lehce rašelina.
Dozvuk:Tady je kouř cítit nejvíc, ale příjemně/lehce/jemně.
Shrnutí:Moje první zkušenost s Japonskem a chutnalo mi to hodně. Zajímavá, vrstevnatá a roztomilá whisky. Ochutnátno na 2. HK degustaci, za vzorek děkuji josému.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 04 bře 2015, 21:24

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/55973
Web:http://www.nikka.com/eng/products/pure-malt/puremalt.html
Alkohol:43 %
Velikost:lahev
Aroma:sladké, ovocné, hrušky, slad. pak přichází dřevo, možná roztlučené meruňkové pecky, vlašské ořechy a lehký závan rašeliny. vanilka. celkově velmi příjemné(b.2/3)
Chuť:sušší. silný nástup dřeva, až maličko do svírava. přesto poměrně sladká, jemný kouř, pikantní(b.2/4)
Dozvuk:dřevitě vysychající, slušná porce kouře, maličko do hořka, hladká čokoláda, hřebíček(b.1/2)
Shrnutí:pěkně to ti japonci umí. sladká ovocná šmrncnutá rašelinou, příjemná záležitost (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 22 bře 2015, 10:39

S japonkami jsem zatím neměl příliš tu čest a když už jsem nějakou ochutnal, tak mne to příliš nemotivovalo k tomu zkoušet další. Ale člověk by se neměl nechat odradit, jak ukázala tahle lahev.
Aroma:Umělina, sušené ovoce, rumové pralinky
Chuť:Překvapivá suchost (těžko říct proč mne to tak překvapilo, asi proto, že jí bylo hodně :-D), opět umělina a pak se chuť rozvíjí přes ovocnost až po krásnou pepřovitost. Chuť je opravdu plná.
Dozvuk:Kratší
Shrnutí:Pro mne dvojité překvapení: jednak ta suchost, jednak skutečnost, že japonská whisky může být i opravdu zajímavé pití a ne jen Popelka degustací, nad kterou si řeknete: "Podívejte, jak jsem tolerantní." Na druhou stranu je pravda, že s cenovou politikou japonských whisky, to asi nebude nikdy "moje" pití.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 22 bře 2015, 21:44

A zkoušel jsi Nikka from The Barrel? Ta je velmi povedená...

salam15
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od salam15 » 22 bře 2015, 22:17

Tu jsem neměl, měl jsem Netharem zmiňovanou Yoichi a ještě něco, co bylo tak nevýrazné, že jsem zapomněl, co to bylo... Vyzkouším, uvidím.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět