Caol Ila 17 yo 1997 Unpeated Style

Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Caol Ila 17 yo 1997 Unpeated Style

Příspěvek od josé » 08 zář 2017, 22:15

caolila17unpeated.jpg
caolila17unpeated.jpg (14.83 KiB) Zobrazeno 636 x
Info:1997 - 2015
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73366
Alkohol:55.9 %
Velikost:vzorek
Aroma:hodně sladké, vanilkové. doplňuje starší suché dřevo. sušená citronová kůra. mandle, prach ve stodole. zajímavé. s vodou více vanilková. (b.2+/3)
Chuť:olejnatá. dřevitě nahořklá. kytičky až mýdlo. přechází do sladka s kapkou pikantní citrusovozázvorové limonády. (b.3/4)
Dozvuk:odeznívá chuť. čokoláda, koření. těsto. (b.1/2)
Shrnutí:na sudovku není agresivní - ty roky už vykonaly své. zajímavé. líbí se mi až na cenovku. vzorek z Whisky Herbst. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Caol Ila 17 yo 1997 Unpeated Style

Příspěvek od xenopus » 24 čer 2018, 12:07

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/73366
Alkohol:55,9 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017
Aroma:Pěkné, vyzrálé, není lihové. Slad, čerstvá tráva, citronová kůra, dřevo, trocha slanosti. S vodou jakoby se objevilo uhlí, ale dozvuk ukázal, že je to spíš vypálený sud než rašelina. Kůže.
Chuť:Hladivá, olejnatá, suverénní. Nálož sladu doplněná pikantním dřevem.
Dozvuk:Středně dlouhý, dřevitější (bez hořkosti, se znatelným výpalem), závan jablečných slupek. S vodou se zvýrazní slanost doplněná čokoládovou dřevitostí (Lindt Sea Salt).
Shrnutí:Vynikající, náročná whisky.
Body:90+
Vzájemné srovnání tří nenakuřovaných zástupců palírny Caol Ila s uvedením stáří. Čert vem to, že z palírny na Islay člověk čeká hlavně rašelinu. Zkuste schválně nezaujatě porovnat s nejlepšími sudovými kousky ze Speyside a Highland; stylově (tráva, citrusy, seno a tak) možná nejvíc Lowland (tu mám rád), ale tam není z čeho vybírat. Pro mě všechny tři vynikající pití.
Ve vůni jsou si všechny hrozně podobné, nejsou lihové, jsou čerstvé, 15 yo asi kytičkově nejnavoněnější; citrusy, slanost a dřevo nejvýraznější u 17 yo, naopak nejméně u 15 yo. V dozvuku se nejlépe projevovala 17 yo, kdy sladovost byla jakžtakž svou výrazností doplňována bílými sudy, ale největší sílu charakteru projevila 15 yo, a to i s vodou. Celkové pořadí: 1. 15 yo 1998, 2.–3. 17 yo 1997, 2.–3. 14 yo. Ale jen velmi těsně. Kdyby tak stály obdobně jako Glendronach CS, hned bych si pár kartonů koupil...
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět