GlenDronach 19 yo 1992 Oloroso Sherry Butt Cask 161

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

GlenDronach 19 yo 1992 Oloroso Sherry Butt Cask 161

Příspěvek od Hunter »

GlenDronach 19 yo 1992 cask 161.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22633
Barva:
Alkohol:59,2 %
Aroma:Vůně vyznívá velmi temně. Docela mi připomíná ořechovku. Včelí plástve. Závan rumu (něco z těžších a lepších Plantationů a ano, i lékořice ve stylu Presidente Marti). Kůže, připálené rozinky na vánočce, exotické dřevo, santal, cedr, krabice od doutníků. S pěti kapkami vody na 30 ml whisky zesládne. Dřevo, rozinky, lehce větrová. (93 b)
Chuť:Připálené rozinky, povidlový lektvar, hodně exotického dřeva, santal, hřebíček, čokoláda a tabák. V dozvuku pak silně opálený sud. (93 b)
Body:93
Shrnutí:Přímo jsem srovnával se svou GlenDronach 14 yo 1996 Oloroso Sherry Butt Cask 202. Ta vyznívá (ač je sama hutná a silná) výrazně svěžejším dojmem oproti této o pět let starší verzi. A těch 5 let je sakra znát. Jde o naprosto brutální výluh sudu. Extrémně hutná a koncentrovaná whisky, asi nejtemnější whisky, co jsem kdy pil, a to barvou, vůní, chutí i celkovým vyzněním. Špička. Moc mi chutnala a byl to skvělý degustační zážitek. Pocitově jako by jste pili třicetiletou nebo i starší whisky. Velký dík Jerrymu za vzorek!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Odpovědět