Plantation SC Guyana 17 yo Cognac Ancestral Finish

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Plantation SC Guyana 17 yo Cognac Ancestral Finish

Příspěvek od Hunter » 18 říj 2017, 13:34

Obrázek

15 let v sudech po bourbonu a 2 roky v sudech po koňaku Ancestral. Plněno v sudové síle 56,3% alkoholu. Cena za toto plnění je od 3200 korun.
Barva:
Alkohol:56,3 %
Původ:Guyana
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5618- ... ral-finish
Aroma:Ostře kořenitá a štiplavá vůně, až do chilli. Rumové pralinky, rozinky, skořice, hřebíček, staré exotické dřevo, hořká silná čokoláda, propolis. (87 b)
Chuť:Pikantní, typicky rumová chuť, s malým nádechem sladkosti lesního medu. Hřebíček, včelí plástve, propolis. V závěru trochu vysychá. Chuťově mi napřed připomněl styl Compagnie des Indes. Po přidání pár kapek vody se teprve rozvine. Chuť v puse skoro exploduje, med se zvýrazní, sladkost nabírá na intenzitě. (89 b)
Body:88
Shrnutí:Ochutnávali jsme s josém na dalším degustačním večeru v Hořicích. Vzhledem k už docela brutální ceně jsme využili možnosti koupit vzorek v baru Kocour. Mít víc, než jen každý jednoho frťana, určitě bychom víc experimentovali s vodou, vypadalo to s ní velmi nadějně. Měli jsme vzorek z lahve číslo 024, sud 4. Tohoto rumu jsou jen 4 sudy.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Plantation SC Guyana 17 yo Cognac Ancestral Finish

Příspěvek od josé » 24 říj 2017, 23:20

Alkohol:56.3 %
Původ:Guyana
Velikost:vzorek
Aroma:trochu uzavřené, asi i dík % sušší. výrazné lakované dřevo. cukr a kapka mízy. mírně nakyslá vínovost. zvláštní zatuchlost (v dobrém) (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. silnější a koncentrovanější. opět výrazné lakované dřevo. medovina, med, pepř, skořice. pomerančová a grepová kůra, trocha hořkosti. s vodou zesládne, ale pikantnost koření zůstává. (b.2+/4)
Dozvuk:odeznívá chuť - dřevo a šťavnatá ovocnost, pomeranč. ke konci zůstává karamel a hřejivé dřevo. (b.1/2)
Shrnutí:mám malé podezření na mýdlovou plastovost víčka vzorkovničky. on to není špatný rum, jen mě za srdce moc nechytil. oproti předskakujícímu Barbadosu 2000 je sice lepší, ale s přihlédnutím k ceně nemá tento šanci. (b.0/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět