DramRoom

Tipy na zajímavé obchody, zkušenosti s nimi, slevové akce, apod.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: DramRoom

Příspěvek od Nethar »

Začíná to tady být teda dost off topic, že bych téma kdyžtak rozdělil, ale stalo se vám to někdy i obráceně? Že původně dobrá whisky se vám postupně přepila a pak jste byli rádi, že je pryč? Přemýšlím a asi ne, spíš jsem se zamiloval, člověk je tvor přizpůsobivý :-) nebo mi moc nechutnala od začátku. Jednou mi strašně chutnal BenRiach 15 PX po otevření a pak už byl v normálu, ale to byla moc rychlá změna, tu teď nemyslím. To je stejný jako třeba s tím vzorkem, ten může být dost matoucí a pak se člověk u lahve diví. Ale že se člověk propije k zamilovanosti celou lahví, to tu je psáno často, mě zajímá propití k nenávisti :-D
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: DramRoom

Příspěvek od salam15 »

Ona ale láhev je v konečném důsledku taky jen vzorek, takže být vámi (odpůrci vzorků) bych to buď nekupoval vůbec, nebo bych naopak kupoval opakovaně i ty lahve, které vám nechutnají, protože nelze vyloučit, že se k nim po třech/čtyřech lahvích propijete :-D

Jinak s tím naceněním - mně to neuráží, protože tuším, jaké všechny náklady se do toho musí zahrnout a taky vím, že kluci z dramroomu nemají ohledně cen lahví takový výběr jako vy, protože musí kupovat od distributorů a osob povinných značit líh (zdravím Petra), tj. od provozovatelů daňových skladů. Takže nepřichází v úvahu, že by vykoupili čtvrteční akci na drankdozijn, pak to navzorkovali a za šestinásobek nákupní ceny prodali a pak si užívali sladké nicnedělání za šestinásobný vývar, jak si tu asi představujete.

I ty hospody předražují každého panáka alespoň třikrát. Není problém v hospodě sehnat Laphroaig Quarter Cask za 96,- Kč za 0,02l. Za to si při nákupu nejlevnějšího LQC na Heuréce za 832,- Kč pořídíte ty lahve 4. A v hospodě Vám to nalejí na led do tumbleru a nedostanete k tomu kartičku s povídáním s gramatickými chybami a překlepy (fakt tam jsou, věřte mi, neskončilo to jen s strenght) ani fancy balení s pečetí. Hospoda taky nemusí provozovat daňový sklad jako dramroom.

Vnímám to tak, že to jejich pojetí je úplně jiné a s naším fórem neslučitelné. Ostatně ani já od nich kupovat nebudu, ledaže fakt přijdou s takovými vzorky, které by mne zajímaly. Oni prodávají v zásadě dárkový produkt, který má obdarovaným ve whisky nezkušeným nebo lehce pokročilým umožnit zážitek z rozmanitosti whisky. To podle mne může perfektně fungovat i za tyhle ceny, zejména pokud se zaměří na firmy, které to budou kupovat jako dárek pro obchodní partnery. Koneckonců někde se zákazníci předražených kamenných obchodů s whisky (jako jsou třeba Kratochvílovci: http://www.kratochvilovci.cz//clanky/nase-obchody) rekrutovat musí, jinak by ty obchody nikdo neprovozoval. Evidentně je takových zákazníků na trhu spousta a třeba je zaujme možnost si koupit za ty samé peníze ne jednu lahev, ale pět vzorků a mít možnost simultánního srovnání.

P.S. Kratochvílovci jsou předražení i na webu ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DramRoom

Příspěvek od joy »

Primo lahev ne, ale jak mi na zacatku chutnaly vsechny nakourene, tak mi postupne prisly min a min nakourene a navic mi ted chutnaji mnohem vice nenakourene. Zrovna vcera jsem mel Finlaggan CS a jak mi na zacatku chutnal, tak mi vcera vylozene nechutnal. Takze starnu ci co. Kazdopadne zatim Laphroaig mi chutna stale, tak snad to nezakriknu.
Ten Finlaggan po vikendu zase otevru, treba to byla nejake momentalni pomateni smyslu.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk


Naposledy upravil(a) joy dne 24 lis 2017, 14:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: DramRoom

Příspěvek od Radek »

Nethar píše: 24 lis 2017, 13:51 ...ale stalo se vám to někdy i obráceně? Že původně dobrá whisky se vám postupně přepila a pak jste byli rádi, že je pryč?
Mě se to kdysi stalo u BenRiachu Birnie Moss.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: DramRoom

Příspěvek od Senoy »

Když se mi podobná věc stala s Laphroaigy, vynechal jsem kouřovky na nějakou dobu a při návratu to byla opět čerstvě vytřená podlaha ve špitálu. Nebo pomůže letní pauza 😉
Uživatelský avatar
J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1249
Registrován: 30 kvě 2015, 14:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DramRoom

Příspěvek od J.K.Ch »

Nová (černá) láhev Black Bottle mi postupem času přestala chutnat, tak šla do coctailů. Úplně první panák mi chutnal i z Crown Royal ale asi to bylo spíš rozpoložením.

Hmm Birnie Moss ... tak tu bych si teď fakt dal.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: DramRoom

Příspěvek od nidan »

tak s tou black bottle mám stejný problém...nějak se vysmradila a nezbylo zhola nic :|
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DramRoom

Příspěvek od evening »

Tak keď je tu reč o novej (čiernej) fľaši Black Bottle, svojho času mi enormne chutila, aj ich predchodkyne, okoštoval som asi 10 celých fľašiek.... skončil som s nimi z iného dôvodu - života je tak málo a whisky tak neuveriteľne veľa :idea:
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: DramRoom

Příspěvek od Kobalt »

koukám, Dramroom tu má téma z roku 2017, tak taky nějaké aktuality ;)

V téhle chvíli jede funkční eshop (i když se pracuje na novém a vymakanějším), servis a komunikace je prvotřídní a nabídka velmi rozsáhlá.
Aktuálně cca 175 rumů, 95 whisek a 30 ginů, nabídka se ale neustále mění. Každou chvíli se objevují novinky, občas se něco vyprodá. A díky blízké Zásilkovně jsem jejich balíčky vždycky měl bleskurychle.
V nabídce je toho dost jak pro sestavení základních a průzkumných balíčků tak pro ochutnání některých exkluzivit a limitek, které nejdou koupit nebo třeba moc draze. Z whisky se třeba objevil GC 2016 Springbank nebo diskutovaný Caperdonich, z rumů třeba zase letité Dictadory nebo věci od Veliera.

Tak koukněte a vyzkoušejte https://officers-lounge.cz/dramroom
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
midlo
New-make
New-make
Příspěvky: 145
Registrován: 20 úno 2022, 10:04

Re: DramRoom

Příspěvek od midlo »

Spokojenost. Chvilku trvalo než to poslali ale bylo to ok. Balení perfektní. Whisky dobré, ceny dobré, miniatura dostatečně velká na 3 ochutnání.
Odpovědět