SMWS Jamaica 16 yo 2000 R7.2

Odpovědět
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1713
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

SMWS Jamaica 16 yo 2000 R7.2

Příspěvek od josé »

SMWSR72.jpg
SMWSR72.jpg (6.86 KiB) Zobrazeno 821 x
Web:https://www.smws.com/
Alkohol:52.8 %
Info:Jamaica me crazy, Refill Barrel, 199 lahví
Původ:Jamajka
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:československé pralinky - hodně cukru, čokoláda, vanilkový cukr, lihovost. marmeláda. v druhém plánu po odvětrání se najde míza, suché A.O. dřevo, lakované. medicínskost. nemám úplně jasno, zda se mi to víc líbí než nelíbí. zvláštní. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 0/3. silná. asi víc %. při dalším doušku už ostrost trochu ustoupila. suchá drhnoucí dřevitost. pecky. lak, tmavé práškové kakao, umakart. i v chuti nějaká zvláštní složka - medicínskost. jehličky. se slinami sládne. (b.2+/4)
Dozvuk:sladší. hořkočokoládový s ozvěnou mízy a dřeva. zemní plyn a něco z pralinek. po dlouhé době "žitná" zemitost. (b.1/2)
Shrnutí:výrazněji dřevitý, silný a zvláštní rum. osobitý. leč do vkusu se mi moc nestrefil. ředit jsem nezkoušel. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6384
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: SMWS Jamaica 16 yo 2000 R7.2

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:52,8 %
Původ:Jamajka
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/5984- ... pden-16-yo
Aroma:Klasická náplň rumových pralinek, jak si ji pamatuju z éry ČSSR. Aroma je silné, ostré, sladké a celkově na mě působí velmi příjemně. Do toho se míchá oloupaná kůra ze syrového klacku, kandovaný ananas. Vypadá to na agricole styl, ale oproti jiným ochutnaným je tento sladší, což mi sedí. (89 b)
Chuť:Působí suše, ale zároveň je v něm znát i určitá jemná nasládlost. Míza, trochu nasládlé ředidlo (tentokrát míněno v dobrém, není to nějak rušivá služka). Rumová tresť z pralinek. Trochu škábe na patře jako nějaká drsnější grappa, ale vzhledem k síle alkoholu se není čemu divit. Závan medicínskosti, lehká dezinfekce. Popis jednotlivých složek jako ředidlo nebo dezinfekce asi sám o sobě nezní moc lákavě, ale jako celek na mě působí tento nevšední rum harmonicky. (87 b)
Body:88
Shrnutí:Velmi dobrý a originální rum, mile mě překvapil. Škoda, že je vyrobeno jen 199 lahví. O to větší dík patří Netharovi, že jsem mohl ochutnat tuto raritu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět