Bladnoch 20 yo 1990

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bladnoch 20 yo 1990

Příspěvek od Hunter » 04 říj 2011, 20:35

Bladnoch 1990 20y.jpg
Vítejte u teprve páté lahvinky z oblasti Lowland, oblasti zde trochu opomíjené, takže jediné, co s tím můžu udělat, je představit vám další whisky z Nížiny.
Po setkání s Bladnoch 18y jsem se rozhodl, že prostě musím okoštovat i jiné plnění z této palírny, a tak jsem se dostal k plnění o 2 roky strašímu. Ne vždy je starší plnění lepší, tak uvidíme, jak jsou na tom v Bladnochu.

Destilováno 24.1.1990
Lahvováno 10.5.2010
Zrála v sudu typu Hogshead
Sud číslo 136
Síla 52,4% alkoholu.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16070
Aroma:U 18y jsem lehce kritizoval méně výraznou vůni, tady se přitvrdilo, což vítám! Tentokrát je buket hutnější, silnější, cítím opět nakyslý angrešt, ale přidává se i vůně přezrálého angreštu a parádní sladce kořenitá vůně.Můžeme cítit i přezrálé vinné hrozny. Oproti 18y pro mě posun o třídu výš.
Chuť:Na jazyku napřed krásně sladká, poté ucítíme jablka, vše je hebké, sametové, opět příjemně sladce kořeněné. Až v dochuti se projeví síla této whisky, dovede pěkně zaštípat, poté krásně zahřeje a dochuť je tak dlouhá, že ještě po 1/4 hodině cítíte sladké koření.Perfektně vyvážená whisky, Bladnoch u mě opět zabodoval.
Body:88
Průměr na WhiskyBase 83,4bodu.

A tradičně poděkování Petrovi za možnost zakoupení vzorku...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Bladnoch 1990 20 yo

Příspěvek od Shargard » 04 říj 2011, 20:39

Budeme si muset na Lowland trochu víc posvítit. No co se dá dělat :think:
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 04 říj 2011, 20:42

Ony mají určitě své kouzlo. Ten Bladnoch je o dost jiná whisky než co obyčejně piju, přesto hodně dobrá a zajímavá, když mám tu správnou náladu. Tahle vypadá ještě lákavěji.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 říj 2011, 20:43

Jejich styl mě fakt dostal, 18y to načla, 20y posunula ještě dál.Do stejného ranku mám zařazenou i Balblair 1997, na všech jsem si náramně pochutnal.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Příspěvek od Shargard » 04 říj 2011, 20:44

:lol: . Nálada je vždycky. Otázka je na kterou whisky.
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 říj 2011, 19:21

Tak Petr, od kterého mám tento vzorek, za což mu děkuji, sice říkal, ať si ho přeleju do menší lahvičky, protože tam je dost vzduchu, ale já jsem přistoupil k zábavnějšímu řešení :-) Hádejte, jak to myslím? :-)
Jenom ještě doplním, že s Hunterem jsme se tentokrát shodli na stejném vzorku výjimečně jenom náhodou, chtěl jsem ochutnat opět nějaký Bladnoch a padlo to na tento, takže super, můžeme porovnat, i když překvapení se nekoná:
Aroma:zase taková méně výrazná vůně, jak má Bladnoch (z té spousty - jedné - dřívějších zkušeností, co mám) ve zvyku. Skrývá ale mnohá tajemství. Přikrejme skleničku na pár chvil, aroma se nám poté ukáže v plné kráse. Nakyslejší Bladnoch 18 mi při přimém porovnání vedle ní připadá náhle vlastně sladký. Jinak jsou ty tóny podobné, zde kromě větší "travnatosti" vyplouvá mnohem více různého ovoce. Troška vody pomáhá.
Chuť:příjemná, nakysle ovocná, rybízová; po zkušenostech s mladším osmnáctiletým kolegou jsem zkusil přidat vodu, zde ale bohužel jako by chuť posouvala k hořkosti, takže doporučuji neředit (vůni pomáhá, ale jaksi není možné nejdřív pít a pak očuchávat)
Dozvuk:kořenité, neslazený bylinkový čaj, dozvuk s pravým charakterem
Shrnutí:pěkný kousek, zase o něco výše než předchozí láhev. U té jsem byl ale zvyklý na netradičně vysoké ředění, které jí prospívá, zde to byla s vodou taková hořká katastrofa. Bez ní ale paráda.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Re: Bladnoch 20 yo 1990 cask 136

Příspěvek od Radek » 15 srp 2013, 22:23

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16070
Web:http://www.bladnoch.co.uk/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bladnoch
Alkohol:52,4 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Nepříliš výrazná, trochu alkoholu, závan rýžového pole.
Chuť:Mírně štípe na jazyku, lehce olejovitá, trochu cukru, jablka a lak na nehty.
Dozvuk:Cukrový, lakový.
Shrnutí:Jednoduchá, trochu chlastovitá whisky, nějak mne neoslovila.
Body:80
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět