Feller Valerie - Sherry Cask

Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 883
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Feller Valerie - Sherry Cask

Příspěvek od xenopus »

Feller_Valerie_Sherry.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/107331
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:1/2 0,05l lahvičky, los 115
Aroma:Docela jednoduché, především ovocné, nejméně dřevité. Ale v zásadě příjemné, vybízí k napití. Hladká sladovost, kompotované hrušky, lívancové těsto, cukr. Docela mě baví.
Chuť:Příjemná, středně intenzivní, poměrně olejnatá. Hladivá sladovost, trocha ovocnosti, skořicový cukr.
Dozvuk:Příjemný, bez hořkosti. Decentní dřevěnost bez koženosti, švestky, švestkový kompot, švestkové pecky, slivovice a tak vůbec švestky.
Shrnutí:Podle vůně bych čekal spíš sušší sherry, dojem z chuti a dozvuku mi tuto představu naboural. Ten dozvuk je na whisky hodně originální, na Německou produkci dost netradiční (potlačená lakovost a koženost).
Body:86
Vzájemné srovnání tří SMW palírny Feller. Zpočátku všechny tak nějak divně voněly, po vyvanutí se otevřely, ale nakonec po docela krátké době zbývala spíš jen dřevitost bez ovocné složky. Vůně: 1. Sherry, 2. Amarone, 3. Madeira. Chuť a dozvuk: 1. Sherry, 2. Madeira, 3. Amarone. Celkově: 1. Sherry, 2. Madeira, 3. Amarone. Zkoušel jsem i smíchat zbytky, největší podíl byl té sherry. Všechny dominantní složky se projevily (hrušky a švestkovost i lakovost a dřevitost) v tom nejlepším smyslu a výsledek byl - řekl bych tradičně - lepší než kterákoliv jednotlivě. Člověka tak napadlo nakoupit pár lahví a udělat si doma blended malt 8-) , ale Madeira už není k sehnání, takže nic.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1861
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Feller Valerie - Sherry Cask

Příspěvek od josé »

vzájemný test 3 vzorků SM a 2 SG německé rodinné palírny Feller z Bádenska-Württemberska cca 30km jižně od Ulmu. https://mapy.cz/s/2hX8n dělají i gin, rum a spoustu ovocných destilátů a likérů.
Info:
Info:single malt, 6x destilovaná, bourbon sudy + 1 rok finish sherry, los 115
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/107331
Web:https://www.brennerei-feller.de/
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní bonbónová pouťově umělá cukernatá sladkost. guma, pvc - nové linoleum. saponát. silně se prosazuje dřevo. vanilka, trochu lakované, vínové. aroma je výrazné, ale disharmonické - jednotlivé složky se mezi sebou přetlačují.
klíčová slova: divná sladkost, PVC. (b.1/3)
Chuť:ta divná ovocnost - perlivá, červená, natrpklá je i v chuti. jahody. dále dřevo, chilli koření, pálivé. kokos.
klíčová slova: divná ovocnost, chilli, dřevo. (b.1+/4)
Dozvuk:čokoládový. višně v čokoládě. vínově nakyslý, pak sladký, vanilka a výrazný kokos. chilli, pepř, hřeje. větrový. (b.1+/2)
Shrnutí:extra pikantní v chuti a dozvuku. mé pořadí testovaných SM je amarone, madeira, sherry. jednotlivé finishe se ve výrazu podepsaly, rozdíly tu jsou, ale jen zlehka. výrazné dřevo kraluje. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Odpovědět