Bären Whisky 1831

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Bären Whisky 1831

Příspěvek od Hunter » 05 bře 2018, 10:25

Bären Whisky 1831.png

Tříletá single malt whisky ze spolkové země Sasko-Anhaltsko, z palírny Wilhelm Behr.
Odkaz na stránky: http://wilhelm-behr.de/

Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Příjemně nasládlá vůně. Čerstvé dřevo, vanilka, med, lehké citrusové tóny, slad a cereálie. (84 b)
Chuť:V jemně nasládlé chuti je cítit čerstvě pořezané dřevo, citrusy, krémový dojem, bohužel ale i hořkost. V dochuti pak hořčinka přebírá otěže a všechny chuťové dojmy mi hořkost zastínila. To je špatné, na to jsem háklivý. Část chuťových dojmů je totiž v pořádku, ale pak se to překulí a je vymalováno. (76 b)
Body:80
Shrnutí:Opět whisky ochutnaná z německého adventního kalendáře. Hořkost vše zbytečně kazí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Bären Whisky 1831

Příspěvek od josé » 24 bře 2018, 08:14

Web:http://wilhelm-behr.de/
Velikost:vzorek AK2017
Naslepo:ano
Aroma:lehce kyselé a zároveň nasládlé ovoce. nezralá jablka, zelená melounová slupka, citron. zvláštní zatuchlost, newmake. za tím dřevo, ořechy, kvasnice, med. že by finish po bílém víně? (b.1/3)
Chuť:zprvu sladká, více nahořklého dřeva. postupně se rozehřívá. nastupuje mírná nakyslost a natrpklost. grappová zemitost. (b.1/4)
Dozvuk:nejlepší z celého zážitku. hřejivý, dřevo a výrazně hořká čokoláda a hlavně kávová kofila. (b.1+/2)
Shrnutí:krom dozvuku mi úplně nesedla. (b.0/1)
Body:3+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Bären Whisky 1831

Příspěvek od xenopus » 01 kvě 2019, 16:31

Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek č. 15 z Deutsche Whisky-Adventskalender 2017
Aroma:Mladé, smradivé, nebrat. Mladé pivo. Aha, po asi čtvrhodině vydýchávání už docela brát. Šalvějový čaj s medem a citrónem, kyselá letní jablka, zapařená kukuřice. Čím dál víc sladké.
Chuť:Hladší, mladší, docela ucházející. Stále nakyslost letních jablek, snad i citrusů, vyvažovaná obilností, postupně ale přebírá otěže hřejivé dřevo.
Dozvuk:Sládnoucí a sládnoucí, jenže pak to všechno naráz skončí a zbyde jen takový brnivě dřevitý dojem na jazyku. Celkově spíš kratší, stále citelně mladá.
Shrnutí:Nos zpočátku hodně odrazoval, ale chtělo to jen čas. Pak se holka docela předvedla. Aroma se měnilo k lepšímu, chuť počala být živější. Těžko říct, zda už na dozvuk nebylo toho vydýchání moc, že tak rázně skončil. No, s dalším vzorkem to zkoumat nehodlám.
Body:79
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět